Autoservis a nezkušený laik

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.8.2007 22:28 - Jitka

Ahojte všichni, omlouvám se za téma příspěvku a budu vděčná za každou radu od Vás, kdo máte s touto situací svou zkušenost.
Dali jsme auto na opravu do značkového servisu. Sepsali závadu, předpokládanou cenu a termín opravy. Při přejímací jízdě opraveného auta jsme přišli na nedostatek, který se před dodáním auta do servisu nevyskytoval a souvisel přímo s opravou vozu(vyřazení airbacků z provozu). Předávací technik se tvářil "v pohodě", že vůz byl přezkoušen a jedná se o náhodu a po pár ujetých km se vše samo upraví. Opravu v servisu nebyl schopen zajistit (sobota).
Vůz jsme nepřevzali a chtěli uvést do původního stavu. Dnes technik volal, že je nutná výměna součástky a tedy zaplacení další částky. Jak je možné se bránit, když víme, že závada se objevila, až po zásahu servisu. Najednou technik změnil taktiku, nejedná se o banalitu, způsobenou jejich servisem, ale o závadu, kterou je třeba zaplatit. Ještě jednou podotýkám, že před dodáním auta do opravy se uvedená závada nikdy nevyskytla. Za reakce předem děkuji. Obávám se, že budeme muset zaplatit, protože auto již nutně potřebujeme a poměrně velkou částku za opravu nechci zvyšovat náklady na soudní znalce apod.(Předávací technik je uveden jako jednatel společnosti). Ještě jednou děkuji za reakce.

reagovat 28.4.2008 19:12 - Kuba

Takže podle mě je ten technik blb a svojí práci odflák a nebo tam měli učně na praxi z učiliště.Já bych šel rovnou za šéfem toho servisu.

Mam takovou otázečku Co je to za auťák a jaká závada na něm byla??Kámošovi se na Š105 stalo skoro totéž: Původní majitel přijel z autem do servisu a chtěl vyměnit olej.Tak mu ten olej vyměnili a pak auto koupil kámoš, kouká na cedulku z víměnou oleje a řek mi že mu tam nalili špatnej olej.Proto mu klepala klika.Řikal že to bylo určitě ztak že servis tam měl učně na praxi amistr jim řek vyměňte olje a oni tam nalejou jakejkoliv.Takže podobná zkušenost:-))

reagovat 29.12.2009 15:53 - Jakub

Za sebe bych to asi neřešil - bez airbagů se dá jezdit - mě na autě svítila kontrolka asi dva roky a auto jsem s tím prodal a hlavu si nelámal...

reagovat 29.12.2009 20:43 - Airbagy

jsou vynikající věc, při aktivaci vám urazí hlavu a je pokoj.

reagovat 1.4.2015 00:45 - Ivana

tak koukám, že můžu být ráda, že naše auto je tak spolehlivé

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.6.2015 18:55 - Jarmila

Prosím vás máte někdo zkušenost s brnenskými autobazary?

reagovat 3.6.2015 07:27 - Haňule

hledej na netu, je jich tam spousta, podívej se na recenze. Já znám jen firmu, co auta dováží z německa (na zelené louce). a auto od někoho koupit nechceš?

reagovat 3.6.2015 08:10 - Tinntin

Prosím vás máte někdo...

Slušný bazar v podstatě není. Pokud kupovat auto a z nějakých důvodů to nemůže být nové, tak od soukromníka.

reagovat 3.6.2015 09:55 - tom

Slušný bazar v podstatě...

S tím souhlasím. Auto v bazaru je sázka do loterie, protože tam se dostane velká většina aut se skrytým problémem. Jsou výjimky, kdy tam dávají lidi auta na protiúčet, když je to firemní autobazar, ale tato auta jdou ke známým těchto prodejců.
Mám řadu známých, kteří si stěžovali na problémy s autem a kočili větou - No, už je pryč z baráku, šlo do bazaru.

reagovat 3.6.2015 20:03 - R.

Jarmilo, pokud kupovat auto, tak ať od soukromníka, či z bazaru je risk!
Při koupi se musíte vyznat i v papírech, provedených svolávačkách (nepíšete jak staré auto chcete koupit), atd.
Něco jiné je koupit vůz pro cesty na nákup (levné, ujedete málo km atd), nebo dražší, novější a tedy více technicky problematičtější.
Doporučuju Vám vzít mechanika a třeba mu něco zaplatit, než pak platit mnohonásobně více za průsery jakéhokoli typu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *