Autismus - diagnóza - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.6.2010 21:24 - Radka Kovaříková

O této problematice jsem poměrně dobře informována, orientuji se v ní a projevuji o ni zájem, čemuž nahrává také skutečnost, že sama poruchou autistického spektra trpím. Byl mi diagnostikován Aspergerův syndrom, již od dětství se potýkám s nepochopením ostatních, s jistou dávkou intolerance a výsměchu od tzv. normálních, což je podmíněno pravděpodobně jejich rozpaky, neschopností (či snad neochotou) zaujmout příhodný postoj k prapodivné abnormalitě a adekvátně se s ním zadaptovat.
Mrzí mne, že všeobecná informovanost v tomto směru není nikterak valná, mnoho dětí a především dospívajících se neustále potýká s odmítnutím, nepřijetím a výsměchem ze strany spolužáků a vrstevníků, neustále je kladen nápor na jejich nervy (důsledkem čehož mohou být dlouhotrvající deprese a pocity méněcennosti) a vyžadují se po nich nesmyslné obhajoby své odlišnosti. Kdyby to bylo v mé moci, zažádala bych výkonné orgány o uspořádání přednášek ve vyučovacích zařízeních, zavedla bych semináře o poruchách autistického spektra pro pedagogy, čímž by se možná eliminovaly tyto problémy. Avšak toto v mojí moci bohužel není.

reagovat 23.1.2011 20:53 - janas

prosim vas ma nekdo zkusenosti z detskou schizofrenii?muj 9 lety syn se mi prave sveril,ze kdyz privre oci,tak opravdu vidi postavy,nebo cosi a pak to zmizi,ale urcite to tam bylo.ptala jsem se ho hned jestli neslysi nejake hlasy.Pry malo,nekdy,jako ze na nej nekdo vola ale pak se otoci a on tam neni.rozhodne navstivim psychiatra,ale uvitala bych ,kdyby mi nekdo napsal podobne zkusenosti.Mozna ze je to jen synova fantazie,ale neco mi rika,ze spis ne.

reagovat 3.2.2014 18:28 - Evka

Ahoj maminky. Chtěla bych se vás zeptat, jaký máte názor na danou věc. Synovec má dva roky, vůbec nemluví, nežvatlá. Vyhýbá se očnímu kontaktu, nereaguje na jméno, nejraději je sám. Občas má nevysvětlitelné záchvaty vzteku, hlavně při změně prostředí. Na staršího sourozence vůbec nereaguje, jakoby měl svůj vlastní svět. Mohlo by se jednat o autismus? Kde a koho případně požádat o vyšetření? Je vhodná návštěva dětského psychologa, nebo je na vyšetření ještě brzo?

reagovat 3.2.2014 19:44 - Evo,

jeho matka s ním nechodí na prohlídky k lékaři a tyto problémy neřeší?

reagovat 3.2.2014 19:50 - Pavla

Čím dříve zjistí u dítěte autismus,tím líp.Tvůj popis synovce naznačuje autismus,ale je to jen povrchní názor.Může to být,ale nemusí.Chce to zajít k odbornému lékaři.Bezlepková dieta je prý výborná a dost lidí s ní má u autismu dobré zkušenosti,když s ní začnou v ranném věku dítěte.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.2.2014 19:50 - Pavla

Čím dříve zjistí u dítěte autismus,tím líp.Tvůj popis synovce naznačuje autismus,ale je to jen povrchní názor.Může to být,ale nemusí.Chce to zajít k odbornému lékaři.Bezlepková dieta je prý výborná a dost lidí s ní má u autismu dobré zkušenosti,když s ní začnou v ranném věku dítěte.

reagovat 3.2.2014 20:48 - Evka

jeho matka s ním nechodí na...

Chodí akorát k dětskému lékaři a ta kromě opožděného vývoje řeči nevidí problém. Je to těžké, když ho vidí akorát pár minut v ordinaci, to se potom těžko posuzuje. Pavlo, děkuji za tip na bezlepkovou dietu. Tím odborným lékařem jste myslela dětského psychologa? Je k němu nutné doporučení od praktika?

reagovat 4.2.2014 16:23 - Pavla

Nevím,zda je nutné doporučení.To by snad nebyl problém,pokud na tom člověk trvá.

reagovat 28.12.2014 19:44 - Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích


Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

reagovat 28.1.2018 10:15 - Markéta

Dotazník pro rodiče dítěte s postižením
Milí rodiče,
jsem studentkou VOŠ oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky a dovoluji si Vás tím požádat o vyplnění dotazníku. Výsledky budou zpracovány v mé závěrečné absolventské práci. V žádném případě nebudou dále nikomu a nikde poskytovány.
Dotazník je zcela anonymní.
Cílem tohoto průzkumu je zjistit problematiku rodin s postiženým dítětem.
Děkuji za Váš čas a ochotu ke spolupráci ;) https://www.survio.com/survey/d/V4X9A3D9W3N2I3T9L

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *