Augmentace čelisti před implantáty

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.3.2006 08:48 - Andrea

Ahoj, chybí mi nějaké zuby, tak jsem byla na konzultaci ohledně imolantátů. Bylo mně ale řečeno, že mám velmi slabé kosti v čelisti a že by to implantáty neudrželo. Před implantací by se musela provést tzv. augmentace- posílení kosti čelisti. Chtěla bych se vás zeptat- máte to někdo za sebou, jaké to je, jaká je úspěšnost u vás, jestli vám pak implantáty "chytly".
Moje zubařka mně řekla, že na to nemám chodit, že ta úspěšnost není až taková, jak se říká.

Díky všem za radu, u mě se jedná o dolní čelist, nahoře to nepotřebuji.

reagovat 27.3.2006 20:31 - Jana

V dolní čelisti mám 4 implantáty a před jejich zavedením mi lékařka rovněž musela dát jinou kost do čelisti, protože jsem měla stejný problém jako ty. Augumentaci mám

už 2 roky , musela jsem skoro rok čekat až se mi to ujmme a zahojí a pak mi teprve záváděla ty implantáty. Ty mám od podzimu a jsem maximálně spokojená a lékařka mi říkala, že se to dobře povedlo.

reagovat 27.3.2006 21:53 - Andrea

Ahoj Jani, a kde jsi na tom byla a kolik to stálo?

Stačí aspoň lokalitu, já sháním,ke komu jít.

Rok hojení???To je celkem dlouho.Teď mám dole částečnou protézu a jaksi se s tím nemůžu vyrovnat. Nemám ji dlouho ale nemůžu si zvyknout.Jsem ráda, řes odepsala. Po tom posílení kosti to bolí?

reagovat 31.3.2006 07:28 - Lenka

Ahojky,já mám provedenou augmentaci(v horní čelisti)jenom pro jeden implantát,takže jsem to měla o dost jednodušší, bylo to celkem v pohodě.Nemusela jsem čekat rok až se kost zahojí,ale byl mi implantát zaveden najednou s augmentací ..... Riziko,že se implantát nevhojí je určitě větší než když se nemusí provést augmentace,ale myslím, že když budeš v rukou odborníka, tak to určitě dobře dopadne a budeš moc spokojená.Koukni na stránky www.implantaty.info./

reagovat 31.3.2006 13:52 - mirek

Lenko, asi jsme se spolu někdy viděli v čekárně...:-)

Já jsem podstoupil oboustranný sinus lift spolu s implantací dvou horních šestek v Hradci loni, teď už šestky mám no a zatím o žádných problémech nevím. Je to přece jenom krátká doba, ale v každým případě doc. Šimůnek a vůbec celý to pracoviště na mě dělá dobrý dojem. Na české zdravotnictví je to až podezřelé:-)

Andrea: Tvoje info, že potřebuješ sinus lift dole a nahoře ne, je pro mě dost zvláštní. Pokud vím, tak je to právě naopak, t.j. dole je většinou kost v poho a nahoře směrem dozadu (myslím že už od pětky) v podstatě neexistují lidé, kteří by pro implantát měli dostatek vlastní kosti.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.3.2010 01:28 - Jeník

Dobrý den p. Jeník, reaguji...

Dobrý den,
ano tyto stehy byly problematické. Bude to znít trochu nechutně, ale po vytáhnutí stehů jsem si viděl kost na bradě. Srostlo to asi za dva/tři týdny, což by nebyl problém, kdyby se mi tam sem tam nezatoulal kousek olivky apod. :) S tím odkud mi tekla nebo netekla krev už si přesně nejsem jistej. Prvni tři dny jsem krvacel tak nějak všude. Přeju brzké a bezproblémové uzdravení

reagovat 15.6.2010 16:02 - REGINA

V dolní čelisti mám 4...

BYLA BYCH TEZ RADA ABYCH SE OD VAS DOVEDELA KDE JSTE NA TOM BYLA MOC BY ME TO POMOHLO JSEM PRED STEJNYM ROZHODNUTIM

reagovat 16.10.2010 15:33 - Pax

Já jsem právě taky po augumentaci kosti, byla sem na ní včera a musím říct, že to není nic šíleného, ale taky nic příjemného.
Můj problém spočíval v tom, že od přírody sem měla šílenou mezeru mezi zuby, díky čemuž se mi pomalu vytratila kost mezi jedničkami a následně jsem přišla i o jednu jedničku dole. (kost mám prý šíleně tenkou a je zázrak, že mi tam ty zuby ještě drží).
Bohužel mám i nedostatek sliznic, takže mám i otvor v místech, kde by se měla nacházet "jizva", což se vyřešilo obvazem, dáseň by měla dorůst.
Po vyprchání lokální anestezie mě trochu bolely okolní zuby (kost se musela zavést i k nim, aby se zajistilo, že nepřijdu i o ně.
Operace to není příjemná, ale pocity po ní jsou stejné, jako když člověk dostane pěstí do zubů. takže v pohodě :-)

reagovat 16.10.2010 15:34 - Pax

Zdravím,
absolvoval jsem...

Dobrý den, je sice pravda, že vy máte asi rozsáhlejší zákrok za sebou, než já, ale s tou tekutou stravou to není zas tak hrozné, upřímně, já už ten den sem večeřela měkký chleba :-)

reagovat 8.9.2011 12:46 - andy

Zdravím, mám přenesený kostní štěp a dosypanou kost v oblasti brady. Bohužel ani po měsíci mi dáseň v jednom místě úplně nesrostla. Mám tam díru. Měla by to chránit fólie, ale zdá se mi, že už se rozpustila. Je to nějaký problém. Mám pocit, že když to není uzavřené, kost nemá dost prostoru k tomu, aby se úspěšně regenerovala a může se tam vytvořit nějaký zánět.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *