Atopický ekzém zejména v očním okolí

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.9.2014 00:17 - Jitka

Hezký večer!

Asi tak před 2 lety se mi objevila nějaká vyrážka v očním okolí až asi zhruba před půl rokem jsem nevěděla co to je když jsem byla na běžné kontrole u své obvodní doktorky a ta mi řekla,že se jedná nejspíše o atopický ekzém.Následně mě poslala na kožní,ale tam jen nad tím mávla rukou a řekla jen jestli chci napsat kortikoidy,že nic jiného nepomůže s díky jsem odmítla.Ekzém mám zejména na víčkách a je to poměrně červené a strašně suché neustále to něčím mažu i vazelínou,ale stále je to suché.Je to zrovna na blbém místě,že se už skoro nelíčím a to mi na tom vadí asi nejvíce.Možná to může mít i souvislost jsem alergik jak na pyl,prach,peří a veškeré trávy venku.Nemáte nějaké rady a typy?Vím,že zbavit se ho úplně nejde,ale jak to alespoň částečně zklidnit?I kdyby nějaká přírodní cesta bych byla radši.Děkuji za případné rady

reagovat 23.9.2014 12:05 - Martina

Hezký večer!

Asi tak...

Dobrý den, koukněte se na tento web tam mi vždy pomohly http://www.czporadna.cz/ :)

reagovat 19.3.2018 20:49 - Kamila

Taky se mi ted v poslední době začala dělat vyrážka kolem očí, překvapilo mě, že mně MUDr.řekla,že je to atopie. Co vám na to pomáhá?

reagovat 22.3.2018 18:52 - Jita

Nechte to tak, žádná kosmetika, ob den Excipial lipolotio.

reagovat 23.3.2018 20:48 - Bára

Nebo zkusit promazávat Protopanem. Mažu s ním dceru a pomáhá. Chce to vyzkoušet. Věřřím, že na obličeji je to nepříjemné.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.3.2018 17:23 - Pepa

Taky se mi ted v poslední...

Jsem sladek a vařím pivo. Dodávám pivo do jedné hospody, kde je provozní jedna paní, která trpí na atopický ekzém, mimochodem je to pěkná ženská. Ekzém měla po celém těle včetně obličeje i vlasů . Psychycky byla úplně na dně. Zkoušela na to od doktorů kde co. Masti vodu z mrtvého moře a j. Nepomáhálo to.
Já jsem někde četl že pivovarské kvasinky mají velmi blahodárné účinky na pleť. Navrhnul jsem ji jestli to nechce nějak zkusit a staré kvasinky jsem ji nosil asi rok a půl měsíčně cca 10 litrů . Ona tvrdila že si je dává do vany a celá se v nich koupe. Trvalo nějaký čas než to začalo trochu účinkovat. Nejdříve ji to přestalo svědit. Potom se to začalo hojit. Je taky pravda že v té době měla pleť jako kdyby chodila do solárka. Asi po roce a půl měla pleť jak modelka z časopisu. Zajimalo by mě jestli se to stalo téma kvasinkama nebo něčím jinym. Pokud by měl někdo někdo zájem rád bych tento pokus zopakoval. Chtěl bych vědět zda to nebyla jen náhoda.

reagovat 25.3.2018 09:05 - Kamila

Děkuji všem moc z arady, určitě vyzkouším.

reagovat 25.3.2018 15:30 - Líska

Taky zkusím přispět radou, možná pomůže. Kupovala jsem drahé a ještě dražší krémy v lékárně, naposledy Nuxe. Situace kolem očí byla pořád horší. Takže: opláchnu ráno obličej ledovou vodou, zklidní to svědění. Lehce namažu obyčejný český krém AB s mandlovým olejem i kolem očí a přebytek osuším papírovým ubrouskem. Nic dalšího nedávám, až zase ráno. Po měsíci je to výrazně lepší, téměř neznatelné.

reagovat 25.3.2018 15:33 - hm

Kolem očí?
Tak to bych řešil s lékařem a neťapal něco z reklam. Oči jsou citlivá věc. Ale komu není rady, tomu není pomocí.

reagovat 26.3.2018 16:46 - Eva

Pokud ma někdo zajem a ma nejen atopicky ekzem,a nesnasi chemicke masticky vcetne kortikoidu,muze mi napsat,zaobiram se bylinkami jiz 10let.Vim,ze dokazi pomoci.
janamustang@centrum.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *