ateroskleróza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.6.2005 19:44 - jarda

Může zúžení cév a tepen ovlivnit chování a myšlení nebo způsobit změnu v duševnu?

reagovat 6.6.2005 15:35 - Katka

Jardo, rozhodně aterosleróza ovlivňuje paměť.Takoví lidé hodně zapomínají, nemohou si vybavit, co chtěli právě udělat a někdy začínají být díky tomu agresivnější k okolí.Ale většina jen zapomíná a má trochu zpomalené myšlení.

reagovat 17.12.2006 17:16 - Ludvík

Je s podivem, že se diskuse na tomto tematu nerozvíjí, i když je ateroskleróza jedním z nejčastějších onemocnění moderní doby. Má svůj původ ve špatném stravování, v nedostatku pohybu a až v přílišném dostatku stresu. Zárove? ji podporují dědičné vlohy.

My však tuto nemoc přehlížíme a v duchu Západní medicíny si děláme starosti až když se onemocnění projeví svými vnějšími znaky (encefalitida,mozková mrtvice,ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu atp.)Zajímám se o Východní medicínu. Přivedly mě k ní zdravotní potíže manželky, při kterých si naši lékaři nevěděli rady a já jsem hledal alternativu léčení. Při tomto hledání jsem se prokousával různými metodami a prostředky a nyní mohu říci, že jsem konečně našel léčebné postupy, které jsou opravdu unikátní a vymykají se běžným a ze všech stran do nás

reagovat 18.12.2006 16:51 - MUC.

Chcete-li omezit vznik aterosklerosy, musíte snížit hladinu LDL-cholesterolu a zvýšit hladinu HDL-cholesterolu. Hladina celkového cholesterolu není tak důležitá, jako poměr mezi HDL a LDL. Podaří-li se to, a možností je několik, od klasické medicíny až po alternativní metody, pak můžete očekávat i regresi aterosklerosy. Toto je potvrzeno vědeckými studiemi /Malinow.M.D.- research center Oregon a další./

reagovat 18.12.2006 19:03 - Ludvík

Vše uvedené v předchozím příspěvku můžu podepsat.

Dám jenom jednu kontrolní otázku : Je tedy cholesterol dobrá, nebo špatná věc?

Abych vás zbytečně nenapínal,zároveň si odpovím. Cholesterol je stavebním materiálem pro naše mozkové buňky a pro pohlavní hormony (estrogeny). To je také jedním z důvodů, proč jsou ženské tak pěkné,protože mají více tohoto hormonu ,než my. Cholesterol v našem těle štěpí mastné kyseliny, účastnící se metabolismu tuků.

Pokud cholesterol nejíme,připravujeme náš mozek o stvební materiál, narušuje se metabolismus tuků a tak začínáme tloustnout.

Z toho je vidět, že je pro nás cholesterol až moc potřebný.

Cholesterol se dostává do našeho těla a je transportován třemi druhy sloučenin: triglyceridy(TG),lipoproteiny o nízké hustotě(LDL)- tzv.špatný cholesterol a lipoproteiny o vysoké hustotě(HDL) - tzv. dobrý cholesterol.

Nižšší lipidy přinášejí cholesterol do cév, tj. vytvářejí v nich aterosklerotické pláty.

Vyšší lipidy transportují cholesterol do jater, tj.na stvební materiál a do žlučových kyselin.

Počet nižšších lipidů bychom měli zmenšovat a počet vyšších zase zvyšovat. S tím si dovede dobře poradit čínská medicína Tianshi - normalizuje vzájemný poměr nižšších a vyšších lipidů-viz.příspěvek Ludvík ze 17.12.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.3.2015 16:17 - halo

Tibetský recept na...

díky moc :-)

reagovat 20.3.2015 16:31 - :-)

Tibetský recept na...

je to zajímavé ale co když jí někdo česnek každý den to by mělo mít stejné účinky ne?

reagovat 20.3.2015 21:20 - oo

GERMANIUM OBSAHUJE TAKÉ LESKLOKORKA LESKLÁ

reagovat 29.3.2015 15:05 - s

je někdo po operaci krkavic,prosím napište zkušenosti,elixíry nepomohly :_(

reagovat 27.11.2015 15:56 - Vladimír

Jako u většiny chronických nemocí si aterosklerózu způsobujeme sami. Ateroskleróza je způsobena nedostatkem a nerovnováhou určitých minerálů v těle, které normálně zabraňují tvoření kalcifikací v našich tkáních včetně mozkových. Tyto minerály se s věkem vyčerpávají stresem a nevhodnou výživou vedoucí k překyselení. Používám přístroj, který změří, jak moc máte překyselené tělo a jakých pro zdraví důležitých minerálů a vitamínů, máte v těle nedostatek. Dále poradím, jak si je doplnit a upravit si výživu tak, aby se ateroskleróza zmenšila. Existuje přímá souvislost mezi naší výživou a konkrétními nemocemi. U aterosklerózy je tato souvislost naprosto zřejmá. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 608 155 338.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *