Astrologie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.4.2003 19:09 - Lucy

Byli jste někdy u astrologa? Láká vás poznat vlastní horoskop? Věříte hvězdám? Já jo, je mi 16 a astrologie je pro mě něco úplně skvělého. Nikdy bych ji snad nevěřila, kdybych se nepřesvědčila, že nelže. Všechno ji vychází.... chce to jen dobře rozluštit tajemství horokopu ,o)

reagovat 12.5.2003 00:41 - Astroman

Rád bych touto cestou provedl výzkum na téma ožehavé, některými velebené, jinými zatracované. Je to téma partnerské vztahy a astrologie. Je to v praxi opravdu tak, že nejlépe si spolu rozumí znamení stejného živlu (Beran+Lev+Střelec...Býk+Panna+Kozoroh...Blíženci+Váhy+Vodnář...Rak+Štír+Ryby), že se přitahují protiklady (Beran+Váhy, Býk+Štír, atd...) Jak to je ve Vašem případě? Jaké máte zkušenosti s jednotlivými znameními jak v životě, tak ve vztazích? Co si vůbec myslíte o astrologii? Chápu, že diskuze, založená pouze na znamení a ne celém horoskopu zrození, může se zdáti poněkud diletantská, přesto by mohla být poučná. Astrologii se věnuji již léta, ale každým dnem se člověk dozví něco nového...! Jsem otevřen diskusi i dotazům i na e-mailu.
(superlilith"yahoo.com) Díky za Vaše cenné příspěvky.

reagovat 30.6.2003 22:31 - Lucy

No tak s těmi živly je to tak, že se to říká protože jsou si ti lidé nejpodobnější, jenže to už ani není dělení na dvanáct skupin, ale dokonce na čtyři a to je fakt moc silné kafe. Každý máme svůj originální horoskop, ale zase je pravda, ze v něm převladat něco musí. Ale to také není vždy pravda. Jinak zkusenosti s lidmi v ruznych znamenich? Nedokazu mluvit jen o znameni Slunce, je to dost obecne, ale preci jen se mi kolikrat stalo,(hlavne pokud ma ten clovek v tom znameni i ascendent), ze jsem jeho "znameni" uhodla. Neni to tezke, a kdyz se netrefite, je jasne ze jste mu povedeli jeho ascendent (prvni dum). Pokud ma nekdo jakykoliv dotaz, rada o tomhle tematu budu diskutovat.

reagovat 25.8.2003 22:14 - Dáša

Pokud to jde takto jednoduše napsat, myslím, že já osobně si nejvíce rozumím s lidmi, kteří mají Ascendent, Slunce nebo Lunu v některém se znamení kde mám tyto tři body. Samozřejmě je to velice zjednodušeně napsáno - ale je zajímavé, pokud jste ve větší společnosti kde se komunikuje a kde se lidé různě seskupují - třeba kurz, nebo pobyt -že během této diskuze se lidé s výše uvedenými vazbami během večera sejdou do jedné skupiny. Mám to několikrát ověřeno.

reagovat 2.10.2003 16:05 - Tereza

Ahoj Astromane,ja take studuji astrologii a rekla bych,ze rozumnet si muzeme s kazdym,ale pritahovani jsme k urcitym lidem. Lidem, kteri jsou maji v horoskopu Slunce, tam kde mame v horoskopu my Venusi.Napr.Ja jsem Lev,moje Venuse stala v dobe meho narozeni ve znameni Raka.Skoro sest let jsem chodila s jednim Rakem a ted chodim s Rybou (myslim,ze jsem pritahovana vsemi vodnimi znamenimi). Zvlastni,ze kdyz jsem se toto naucila z astrologicke ucebnice,ze to opravdu plati. Muj pritel Ryba ma Venusi ve znameni Berana.Je tedy pritahovan k ohnivym znamenim:Beranovi,Lvovi a Strelci.Tudiz i ke mne. Ahoj Tereza

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.7.2017 07:07 - Charon

Jak a proč vznikla...

Nesmysl.

reagovat 6.7.2017 08:56 - Pampeliška

A jak jinak je možné...

A proč je dobré lidi ovládat a měnit?

reagovat 6.7.2017 14:53 - Shogun

To je šílené, "Bohu...

Hezky to píšeš, Pampeliško. Co jsem vypozoroval, tak tyhle hlody tady po celý doktorce šíří max. dva nebo tři fanatici. Ten hlavní se občas podepisuje jako rr nebo rose, druhej tu vystupuje jen občas, většinou pod přezdívkou Velvyslanec.

Astrologie je prastará věda a má nejrůznější verze podle kultur, ve kterých vznikala , často zcela nezávisle. Mně přijde už poněkud zastaralá a nezdá se mi, že by dávala nějaký objektivní výsledky (přestože sama sebe chápe jako objektivní poznání). Ale argumentovat, že je "odporná bohu", je primitivismus hrubýho zrna, kterýmu se dneska rozumnej člověk jen směje.

Proč je "dobré" lidi ovládat a měnit? Protože tě pak budou poslouchat a budou dělat, co chceš ty. Pro někoho je to docela lákavá představa, a asi jen tak mezi lidma nevymizí - ve skutečnosti právě tahle touha už po tisíciletí hýbe lidskýma dějinama. Je to taková úchylka :) Přehnaná forma živočišný touhy po přežití.

reagovat 13.7.2017 13:46 - vaidja

zajimavy priklad testovani astrologie, ci spise astrologa:
https://www.youtube.com/watch?v=xbwrCfj7VMg

reagovat 13.7.2017 18:42 - Karel

http://stary.astromat.cz/index.php?mb=1&pm=1

Výpočet horoskopu online.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *