Aspergerův syndrom: přehled a diagnostická kritéria - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.7.2010 16:39 - Mahtiel

Máte zkušenosti s Aspergerem, buď sami nebo od svých dětí? Moje skoro švagrová - psycholožka vytasila s teorií, že mám možná v mírnější formě Aspergera. Něco na mě sedí, něco ne.

reagovat 12.7.2010 19:33 - Martina

ahoj Mathieli, mě zjistili při nějakých náhodných psychotestech taky ASpergera, co jsem četla na netu a tak tak to na mě sedí, mám k tomu navíc poruchu motoriky, deprese a poruchu osobnosti, pokud budeš chtít si napsat tak mám mejla telemania@seznam.cz, je fakt, že nevydržím dlouho mezi lidma, mám jako autista občas nesnáším změny ale intelekt mám zachován vystuodvala jsem vš, jsem neohrabaná a ve společnosti se necítím a nechovám moc dobře

reagovat 13.7.2010 10:55 - Mahtiel

ahoj Mathieli, mě zjistili...

Taky jsem vystudovala VŠ. Ve společnosti se taky necítím moc dobře. Mám jen jednu dobrou kamarádku. Podrobnější info jsem ti poslala na email.

reagovat 15.8.2010 21:30 - JanaM

Ahoj, vždycky jsem si připadala "ujetá". Jsem silně empatická ( což by odporovalo diagn.), kreativní ( moc nápadů, ale těžce se rozhoduju ), jsem citlivá na hluk, pachy, chutě. Nemám ráda velkou sešlost lidí. Myslím, že nesplňuji kritéria pro AS. Ovšem můj 11-ti letý syn ano. Přestože se naučila sám v 5 letech číst,psát a asi 100 angl. slovíček, má ve škole asist. ped. V soc. oblasti je hodně opožděný, někdy má šílené nápady, nezajímá ho, že něco nelze, je velice umíněný. Na druhou stranu má talent k jazykům, dělá na počítači kreslené filmy, ovšem chce je prodat do USA a vydělat peníze ( ihned ). Je to takový umazlený medvídek. Myslím si, že má v lecčems lepší povahu, než "ostatní" děti, ale je v tomhle světě je silně zranitelný...

reagovat 17.8.2010 16:26 - Mahtiel

Ahoj, vždycky jsem si...

Z jakého jseš kraje? Přítelova sestra je psycholožkou v plzni a věnuje se mimo jiné i dětem s Aspergerovým syndromem.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.4.2013 19:15 -

Celý život mého syna jsem...

Dávejte si pozor na tuhle Bessy , založila na Facebooku téma o Aspergerech a hraje si tam na admina...........naběhli tam neléčení Aspíci a hádají se tam, napadají lidi , využívají toho, že si myslí, že tam jim to budou tolerovat .A tahle podivná ženština, dvakrát rozvedená, jejíž snacha utekla od malých dětí tam hraje váženou moudrou ženu , v reálu má všechno podě"laný , zkazila co mohla a místo aby to řešila , zakládá na netu témata :-)))))......takže radši tam nechodte, ještě vám tam vynadají.

reagovat 23.11.2013 20:20 - veronika

Dobrý den,

hledám paní ve věku mezi 50 - 65 lety, které byl diagnostikovám Aspergerův syndrom v pozdějším věku a která by byla ochotna si se mnou pohovořit. Nechci nijak využít ci zneužít Váš příběh. Hledám pomoc v životní situaci, ve které se již 4 roky utápím a stále nenalézám cestu ven.

Mnohokrát děkuji.
Veronika
bezradna202@centrum.cz

reagovat 22.6.2014 20:06 - Marie Němcová

EEG Biofeedback jsem se svým synem zkoušela, stálo nás to velkou spoustu času, ale také finančních prostředků a bez větších výsledků. Moc nám, ale pomohl psychoterapeut Martin Svoboda v apla v praze. Můj syn chodil na skupinovou terapii a já k panu doktoru Peškovi na rodičovské skupiny.

reagovat 23.9.2014 12:38 - Alice

Ono je to složité, můj syn...

jani, mohla bys mi prosím poslat mail?
mám doma syna 12 pravděpodoboně AS (vysokofunkční autismus), diagnotikovat budeme za měsíc. Bohužel ač se tomu bráním už asi dva roky, tak nás okolnosti donutili.
Mohla bych ti napsat víc?
můj email alice.alice@centrum.cz
Je dost podobný tvému synovi - ale nemá ADHD, to má pro změnu prostřední holčina s hraničním obrazem PAS. Navíc tedy můj k tomu má velké problémy s jídlem.

reagovat 28.1.2018 09:59 - Markéta

Dotazník pro rodiče dítěte s postižením
Milí rodiče,
jsem studentkou VOŠ oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky a dovoluji si Vás tím požádat o vyplnění dotazníku. Výsledky budou zpracovány v mé závěrečné absolventské práci. V žádném případě nebudou dále nikomu a nikde poskytovány.
Dotazník je zcela anonymní.
Cílem tohoto průzkumu je zjistit problematiku rodin s postiženým dítětem.
Děkuji za Váš čas a ochotu ke spolupráci ;) https://www.survio.com/survey/d/V4X9A3D9W3N2I3T9L

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *