Asexuálové - sex, nic pro ně

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.7.2008 20:25 - Izabela

Dnešní článek v MF DNES mě zaujal a myslím, že vysvětlí mnohým, na této diskusi, jejich pocity. Vybrala jsem pár vět.SEX

Nic pro mneMohli byste žít bez sexu? Ne? Tak vezte, že jsou lidé, kteří se bez něj klidně obejdou, vůbec jim nechybí. Horská dráha či jízda na snowboardu je vzruší víc než sex.Kdo je to asexuál?

Člověk, který nemá zájem o sex a netrápí se tím.

Jak vnimá sex?

Různě. Od nudy, zbytečné námahy až po odpor.Zažili orgasmus?

Jsou schopni vyvrcholení, ale hodnotí ho spíš jako úlevu.Je to nemoc?

Podle některých sexuologú ano, jiní jí chápou jako sexuální odlišnost.Dá se léčit?

Múže pomocihormonální léčba, ale asexuálové ji většinou odmítají.Co jim způsobuje rozkoš?

Třeba sport dobré jídlo, teplá sprcha...
reagovat 21.7.2008 13:59 - Kočka

Ahoj ahoj,

taky se mi dostal do ruky onen časopis, a taky mě ten článek zaujal, dokonce jsem si ho přečetla až do konce:)

Jsem taktéž zvědavá, co lidičky na toto téma poví, já tedy nejsem asexuálka, ráda sex mám, ale taky myslím, že existuje mnoho věcí lepší než sex, me mozna bavi libani a mazlení více jak samotná soulož(sem a tam, sem a tam,...:-) sakra, ze bych byla asexuální a ted to teprve zjistila??:)

reagovat 21.7.2008 14:16 - Bolek

Kočko, mluvíš mi úplně z duše. Mě soulož taky nebere, nevím jestli jsem asexuál, ale je to tak. Ale zase mám moc rád orální sex, takže asexuál asi nebudu:-). To mazlení je super. Jo a taky mám moc rád tenis i jiné sporty. Že by přece jen asexuál?:-)).

reagovat 21.7.2008 14:26 - anonymka

no já to mám trošku jinak......s posledním partnerem jsem neměla sex ani jiný bližší dotyk skoro dva roky......nic mi to s ním neříkalo a myslela jsem si,že už to tak zůstane do konce života...je mi přes čtyřicet. Ted mám nového přítele a sex s ním mě dost baví,až mi to připadá nemožný,že jsem skoro dva roky vydržela bez sexu a ted to mám několikrát týdně a jsem spokojená.Před tím mi to připadalo jako ztráta času,raději jsem sladce spala a chtěla být nerušená,nebavilo mě ani schoulit se k němu do náruče....a ted si to užívám....takže asi bych to řekla tak,že jsem našla partnera,kterej umí rozehrát ty správný struny a i z nenaladěných houslí jde krásnej zvuk :)) a to jsem si říkala,že jsem vadná,že mě to nebaví.....

reagovat 21.7.2008 16:07 - Linda

Kdo se chce o asexualitě dozvědět něco víc, může navštívit tyto stránky

http://asexual.ic.cz

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.8.2015 10:56 - Jindra

Je to i můj případ. A...

A na co potřebujete shánět partnerku,když jste asexuál?Nějak to moc dobře nechápu.Já být asexuál,tak jsem rád že mám od sexu a od ženských klid a nikdo mě už nebude obtěžovat.Na co tedy partnerka?Raději bych si pořídil psa.

reagovat 4.8.2015 20:42 - ?

A na co potřebujete shánět...

Asexuál nechce jen sex. Ale se stejnou partnerkou by rád chodil, žil a miloval jí. Asexuál má city jako ty, nepiš o něčem, čemu nerozumíš. Rád má i polaskání, objetí atp...Jen ten samotný sex prostě nechce a nepotřebuje.
Jak píše, je mu 34, nemá partnerku a těžko hledá. Moc dobře mu rozumím, jen jsem pro něj moc "stará":-)
Sousta žen a to nejen asexuálek, nehledá muže pro sex. Chtějí milovat, chtějí mít člověka blízkého, oporu a kamaráda, lásku..Jen muž může napsat takovou blbost, co jsi popsal ty.
Možná žiješ s ženou, co ti leze na nervy a sex tě s ní nebaví. Takových lidí je moc a to zase nechápu já. Proč nejsi teda sám? Já se hrdě rozvedla, když jsem měla podobné pocity. Neodejít je slabost, máte řeči, ale plodíte dál a jen nadáváte. Teď mám psa:-), ale občas smutno je. Nemůžu najít vhodného muže, ačkoli zájemců je poměrně dost. Jenže buď bude takový, jakého chci a nebo nic. Někdo tvrdí, že si moc vybírám. Jenže přesně proto, abych pak neměla pocity jako ty.Fakt ovšem je, že mám doma to, co si udělám. Bordel nebo uklizeno, nevařím a je to o velké svobodě. Většina mužů je stejně batohem na zádech své ženy. Batoh tahat nemíním a ačkoli vše myslím vážně, vtipkuji. Nepoučuji, nenadávám jak je tu zvykem. Směji se a ráda.

reagovat 5.8.2015 08:49 - Jindra

Asexuál nechce jen sex. Ale...

Docela vás chápu.Vím,trochu jsem to přehnal,samozřejmě že v životě nejde jen o sex.Pouze jsem si nedovedl představit že člověk,který nemá žádnou potřebu sexu,by mohl mít nějaký pádný důvod někoho si k sobě hledat.Jistě,jsou i ženy málo sexuálně aktivní,kterým stačí sex třeba jednou za dva měsíce,stejně jako muži,ale najít člověka který by nechtěl sex vůbec nikdy mi připadá dost nepravděpodobné.Podle mého názoru drtivá většina tzv,asexuálů prostě svého partnera nemá.Jinak vám přeji at' brzy najdete nějakého šikovného muže k sobě.Možná to nebude hned,ale ono to jistě přijde.

reagovat 8.9.2015 14:53 - Anonymous 1

Asexuálové neexistují,...

Jo, a zvířata co jsou asexuální si tím taky jenom kompenzují to, že jsou vlastně latentní homosexuálové, že??? Proboha, nejdřív si něco o daném tématu vygooglete, než napíšete takovou blbost co tady plácáte... BTW docela nedávno se běžně tvrdilo, že homosexualita neexistuje.

reagovat 28.3.2018 18:41 - Honza

Já jsem se chtěl zeptat jedný holky vode mě z práce, jestli by se se mnou nemohla někdy vyspat. Vona ta holka sice má takzvanýho přítele, ale já si myslim, že napoprvý bysme si vystačili sami. Jenže pak jsem se zas dověděl vod jednoho kolegy dědka, že vona neprovozuje sex ani s tim svym přítelem. Maximálně mu vobčas vyhoní ptáka. Takže neprovozuje sex s nikym. Je to asexuálka. Tak už se jí ptát nebudu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *