asertivita

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.9.2003 14:48 - Hana

Nevite prosim Vas nekdo o nejakem kurzu asertivity v Brne - nejlepe zprtostredkovane pres nejakou zdravotni nebo psych. organizaci?
Dekuji za odpoved

reagovat 17.9.2003 08:34 - Lucka

To samé bych chtěla najit v Olomouci!!!

reagovat 17.9.2003 12:13 - coroner

Chtěl bych upozornit, že řada absolventů takových kurzů si plete někdy asertivitu s drzostí - až s obyčejným programovým hulvátstvím.
Dost záleží na povahových vlastnostech jedince a celkové rodinné a školní výchově.
Kurz vás v řadě případů také jen zmanipuluje - vytvoří ve vás dojem, že jste něco, co ve skutečnosti od přírody nejste.
To může někdy přivodit komplikované životní situace, když se kurzista prostřednictvím naučené asertivity dostane třeba na pracovní post, který není schopen už z principu zastávat.
Existuje o tom velmi zajímavá literatura.

reagovat 25.8.2004 08:49 - mascha

takže si myslíte, že je lepší, aby většina lidí chodila s malým sebevědomím, nechala po sobě šlapat a zneužívat se...? Nevim, jestli je statisticky takových vámi popisovaných lidí hodně, ale domnívám se, čistě selským rozumem, že když někdo třicet čtyřicet let je "otrokem" svého okolí, tak se okolí s prominutím nepo.., když bude zase chvíli nad-sebevědomý ten "otrok". I když dost pochybuju, že by tohle byl jev masový...jak naznačujete :-/

reagovat 25.8.2004 23:03 - Ales

Ted jsi to presne vystihla. V Cesku je casto asertivita vnimana okolim jako agresivita. Lide si proste mysli, ze vam klidne daji do zubu a vy se jim za to jeste omluvite :-)
Asertivita znamena prosazovani svych prav, nikoliv vsak na ukor zbytku sveta. U nas se spise "nosi" byt uslapnuty(a) chudinka.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.4.2008 16:05 - M.

V létě jsem strávila v léčebně 3 měsíce, kde nás učili asertivitě (a vůbec mnoha dalším důležitým věcem) a musím říct, že mě asertivita učinila na určitou dobu doopravdy svobodnou. Netrvalo to bohužel moc dlouho, pět měsíců po úspěšné léčbě v PCP jsem do toho spadla nanovo(ne úplně svoji vinou, ale to je věc jiná). Se zhoršením mého psychického stavu se dostavil i nedostatek asertivity a já se dostala do naprosto příšerné situace, která vyvrcholila minulý měsíc tím, že jsem skončila polomrtvá na Emergy jednotce, kde mě dávaly dohromady po předávkování se lékama. Nedokázala jsem jedné "kamarádce" říct NE a vidíte, co to udělalo. Učit se asertivitě a (alespon v některých situacích se asertivně chovat) je nesmírně důležité, chce to se v ní neustále zdokonalovat, nikdy nepřestat, protože lidský mozek umí velmi dobřezapomínat.

Jen co odmaturuji se chci pustit do léčby, chci začít znova, protože se chci opět cítit "normálně", chci se (alspon na chvíli)cítit svobodná, chci žít.

Je zajímavé, že člověk si tyhle věci uvědomí, až když stojí na pokraji, až když na něj sahá smrt.

To je asi všechno, co jsem chtěla říct.

reagovat 28.8.2010 13:32 - Akia

Dobrou školou asertivity jsou různí podomní prodejci, kteří vám nabízejí různé slevy na telefon, nebo se vydávají za pracovníky energetických podniků a vnucují vám různé balíčky apod. Nebo taky ti otravové, co vás zastavují a ptají se "dobrý den, pane, jakého máte mobilního operátora?" A potom taky ti, co vám v kteroukoliv denní dobu telefonují se slovy "dobrý den, máte pět minut času?" To se člověk opravdu pořádně pocvičí v asertivitě.

reagovat 11.6.2014 17:33 - Hanka

Dobrý den, hledám dobrý a vhodný kurs aserti vity v Olomouci(nechci po sobě nechat šlapat a zneužívat, rovněž dobré meditace. Máte někdo zkušenost? Poradíte? Díky

reagovat 11.6.2014 20:01 - ů

Dobrou školou asertivity...

Na ně není třeba žádná asertivita, ale rovnou kopat do prdele.

reagovat 29.4.2016 17:48 - asertivita

asertivita je nový výraz, který nic nevystihuje.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *