artróza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.2.2001 00:17 - Renata

Zajímají mě vaše názory a hlavně zkušenosti s artrózou.Už dlouhá léta mě bolí kolena a pokud chci jít na kratší turistickou procházku(do 30km), píchá mi v kolenou při každém kroku.O lyžování ani nemluvím.Myslím, že ve třiceti je na takovéto problémy(pokud nejsou po úrazu)ještě brzo.

reagovat 23.2.2001 01:58 - Renata

Prosím paní doktorku o její názor.
Vyzkoušela jsem již několik kůr, kdy mi píchali injekce přímo do kloubů i jinou serii, do pozadí. Lékaři tvrdili, že bolesti ustanou navždy, leč po krátké době tu byly zase.
Děkuji za odpověď.

reagovat 24.2.2001 22:53 - Doktorka

Při artróze dochází k degeneraci kloubní chrupavky. Velkou roli může hrát nadváha. Vždy je tedy pro úspěšnou léčbu nutné nejprve upravit váhu. Za velmi účinný lék proti bolestem a dalšímu opotřebování chrupavek je považován Glukosamine Sulfate (viz. www.001shop.cz pod kat. číslem 11090004). Dále se doporučuje užívat antioxidanty - vitamín C, E a zinek, které ochraňují kloubní buňky před poškozením. Též může pomoci rybí tuk, který je zdrojem Omega 3 mastných kyselin, které mají protizánětlivý a protibolestivý účinek (dávku je třeba konzultovat s lékařem v případě , že užíváte léky proti srážení krve).
Určitě je prospěšné i pročistit organismus ( to je prospěšné u všech degenerativních chorob, včetně artrózy) a upravit životosprávu ( omezit bílý cukr, bílé pečivo, instantní výrobky, nadměrnou spotřebu živočišných bílkovin a soli, naopak je třeba zvýšit podíl syrové zeleniny, ovoce a ryb, zejména lososa.
Ke zklidnění bolestí též pomáhá regenerační bylinný krém od firmy Energy Artrin. Ze základní řady regeneračních sirupů je nejprospěšnější Renol, protože ledviny jsou funkčně spojeny s kloubním systémem.

reagovat 25.2.2001 20:37 - Jiří Svoboda

Z me zkusenosti vim, ze lide postizeni krecovymi zilami, artrosou,osteoporozou , prevazna vetsina diabetiku,a rady dalsich tezkych zdravotnich problemu trpi soucasne spatnym mikrocevnim obehem,coz zpusobuje spatny transfer potrebnych prvku pro bunecny metabolismus v celem organismu . V oblasti fytoterapie a to jak alo-tak i homeopatie je rada velmi ucinnych prostredku.Pri terapii je treba vzdy velmi individuelniho reseni a to i ve vstahu k soucasne lecbe od jinud , protoze pri laickem pristupu terapeuta muze dojit k vaznym problemum.Z tohoto duvodu nedoporucuji pokusy v teto oblasti nahodne , ale podle uplneho poznani problemu a dalsich souvislosti , tedy odbornikem .Jinak plne souhlasim s nazory doktorky.

reagovat 6.3.2001 00:38 - Renata

Děkuji paní doktorce za odpověď.
Něco z doporučovaných praktik již používám, mám dobré zkušenosti s celkovým pročištěním organismu, nicméně stále zápolím s trochu vyšší váhou. Ctěla bych se ještě zeptat, zda je nějaký účinný lék pro léčbu. Ve své odpovědi ponejvíce zmiňujete zmírnění bolestí atp.
Děkuji.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.1.2016 18:06 - Ivan

Dbát na dobrou stravu, držet kila, cvičit a pokud se chodí na dlouhé tůry, doporučuji turistické hole. Kolega z práce bere wobenzym, ale já s ním osobní zkušenosti nemám. Jinak je také skvělá jízda na kole, plavání atd... zkrátka sporty, které nezatěžují klouby.

reagovat 5.2.2016 13:09 - Karla Zimová

Souhlasím s aktivním pohybem a alespoň malou úpravou jídelníčku,hlavně v pokročilejším věku. Nejsem velkým zastáncem různých "zázračných"pilulek,ale pokud preparáty složené z "přírody"zdraví a kondici podpoří,nic proti tomu. Sama užívám Kloubex jako prevenci.
Karla

reagovat 5.2.2016 14:24 - janka

předčitam si příspěvky a vidim,že někomu připravky pomohly,někomu ne. Dokud je artróza v menšim stadiu tak pomohou. Já brala od 20 let do 30let všelijake připravky-již v tu dobu mne bolely klouby,vahu jsem měla dobrou. Nyní po padesátce je to děs,rokama kila přibyvaji,potřebovala bych o deset kg min,ale nejde to. Klouby boli jak kolena tak kyčle,kotniky a zada. V noci od bolesti nejde spat.Opichy,injekce to vše pomuže na chvili. V koleni je artróza 3-4 stupeň,takže mne doktorr doporučuje vyměnu a postupně další. Jenže to se hýbat budu ještě min než nyní a vaha pujde stále vyš a vyš a hlavně se moc bojim,jak operace,tak pobytu v nemocnici,v laznich no prostě všeho. Ale tak fungovat taky nemohu. Jsem v ID 1 stupně a stači mne když zajedu do města a chodim pul hodiny po obchodech a jsem totalně vyčerpana.Než mne vše vyměni,tak kolečko se bude opakovat s reoperacemi.Do toho ta psychika a nespavost-fakt si nevi mrady co dal

reagovat 8.2.2016 11:24 - Ivana

předčitam si příspěvky a...

Mám podobný problém...před půl rokem jsem upadla a jen se "uhodila" do kelene. Do rána mi ošklivě oteklo a o bolesti se rozepisovat ani nebudu.Od té doby chodím po doktorech.Verdikt jednoho z nich je,že vzhledem k tomu,že je mi UŽ 48 let,mám atrtrózu "zatím" 1.stupně a lepší už to nebude.Nemá nosit nic těžkého a omezit pohyb....no nevím, v mých letech,pracovním vytížení....neumím si to představit.Koleno si mažu jako naše babičky francovkou a užívám již v diskuzi zmiňovaný Kloubex.Pohyb omezit ani nejde...jsem ráda,že se dobelhám do práce,ale stále věřím ve zlepšení.
Jana

reagovat 1.12.2017 10:36 - Stanislava

Lítala jsem po doktorech, protože jsem nemohla bolestí spát, jak mě braly klouby v loktech i kolenou. Překvapivě vyšetření nic neobjevila. Nadváhou netrpím, žiji zdravě, lékař těžko hledal, co by mi zakázal :). Nakonec jsem si udělala pořádnou detoxikaci, nejen těla, ale i svého psychična. Vyřadila jsem ze života některé jedince, kteří na mě visely, jak ozdoby na vánočním stromku. Překvapivě přišla úleva v řádu týdnů. A to jsem měla bolesti dost dlouho!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *