Arteterapie - zábava i sebepoznávání - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.10.2001 00:42 - Jana

Rada bych se zeptala jestli jste se setkal s arteterapii i v individualni terapii anebo je to vyhranena forma pouze pro skupinovou terapii?

reagovat 2.10.2001 11:40 - J.K.

Individuální arteterapii znám z vlastní zkušenosti, snažím se takto s klienty pracovat několik let a mám s tím dobré zkušenosti. Platí zde podobné rozdíly jako v individuální a skupinové psychoterapii - je v ní více prostoru pro práci na indiv. problémech klienta, je tu důležitý dobrý vztah klienta a terapeuta, chybí "korektivní zkušenosti" ze skupiny.

reagovat 2.10.2001 16:32 - Jana

Predem Vam dekuji za Vasi odpoved na prvni otazku.
Rada bych se zeptala jestli vy osobne "tvorite" a jak casto a jakou formou?
Jestlize kazdy obraz je vyjadrenim samotneho cloveka,ktery ho vytvoril (s cimz souhlasim) zajimalo by me jestli jste se nekdy snazil zamyslet nad obrazy S. Daliho a co si o nich myslite?
Jakou si myslite ze ma arteterapie uspesnost pri leceni poruch prijmu potravy?
Zaverem dekuji za velmi pekny a prehledny clanek.

reagovat 3.10.2001 11:34 - J.K.

Sám také tvořím - teěžko říct jak často, prostě když mám na to chuť. Pravdou je, že se teď mnohem víc věnuju tvorbě jiných :-)
Obrazy S. Daliyho mě svého času hodně zajímaly, vyšlo u nás několik knih s reprodukcemi i životopisem. Po formální stránce jsou jeho díla perfektní, obsah je zajímavé srovnat s životopisem i s tehdejší dobou, to by bylo dlouhé povídání. Zajímavý byl jeho velký zájem o psychoanalýzu...
S lidmi s ppp arteterapeuticky pracuju a mám s tím dobré zkušenosti. Úspěšnost zmapovanou nemám, zázraky neslibuju, ale myslím, že pro lidi s ppp je arteterapie dobrá cesta. Samozřejmě, pokud je nějaký velký problém např. v rodině, je dobrá rodinná terapie, která se ale s arteterapií může dobře doplňovat.
Díky za pochvalu, ale hlavně za dotazy.

reagovat 21.11.2001 17:28 - soona

Nemůže mi někdo povědět prosím, co by mohl vyjadřovat trest v arteterapii, nebo ve vztahu k ní? Děkuji a pěkný den. S.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.5.2002 10:09 - J.K.

Bohužel takový seznam zatím nemám k dispozici. Když takové informace získám, dám je k dispozici.

reagovat 4.10.2003 01:31 - Vladimír

doporučoval bych ze své vlastní zkušenosti studovat arte na JČU, kde dosáhnete titul Bc., nejde jen o samotný titul, jde spíše o to, že dobře dělat terapii pomocí arte se nenaučíte někde za rok jako v Praze nebo jako účastníci kursu, k tomu je třeba hodně znalostí z psychologie, filosofie, náboženství,dějin umění atd. a samozřejmě spousty praxe

reagovat 31.3.2008 21:01 - Lucka

Nemůžete mi někdo prosím říct v jaké knížce bych našla něco o arteterapii??děkuji moc

reagovat 27.9.2008 19:39 - Janka

Chtěla byh se s někým spojit kdo studoval arteterapii,prosím o informace o tomto studiu.Chystám se příští rok na JČU.Tento obor mě velice zaujal,ale příjmacím řízením prochází velice málo lidí.ICQ 498858585 Děkuji Jana

reagovat 3.2.2011 11:18 - Veronika

Dobrý den,chci začít studovat arteterapii.Máte někdo nějaký typ? Existuje spousta variant, ale je težké se rozhodnout. Vysoká škola nebo samostatné studium artet.?Přípradně, kterou by jste doporučovali a proč? Děkuji všem za názor.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *