Arachnofobie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.5.2003 14:32 - Jitka

V dětství mi pavouci nevadili,ale ted z nich mám panickou hrůzu!Každý den jich potkám minimálně šest,což je na mně až až...Nějak mi to přerostlo přes hlavu,kolikrát z toho nemůžu spát,v lepším případě se rozklepu a rozbrečím.Od svého okolí se setkávám s velkým nepochopením.Proto hledám touto formou jakýkoli typ nejlépe odborné pomoci.Jedno vím jistě,sama na to nestačím... Předem děkuji za jakoukoli odpověd,která by mi alespon trochu pomohla!

reagovat 7.5.2003 14:41 - Jitka

To bude dobrý!

reagovat 7.5.2003 14:54 - Sára

Když jich potkáš denně min. 6, tak není to tím, že je očima sama vyhledáváš? Já pavouky vůbec nemiluju, už jsem odmítla chodit pro brambory do sklepa od té doby, co mi jeden černý masňák vlezl do rukávu. Asi by mě kleplo, kdyby po mě nějaký lezl, ale pavouky denně nepotkávám. Tak se zkus soustředit na jiné věci, když jdeš po venku, tak se dívej na příjemnější věci, třeba sleduj kolemjdoucí muže a na pavouky určitě zapomeneš.

reagovat 7.5.2003 17:18 - Jitka

Ahoj Sáro! Zapomnela jsem podotknout,že ty pavouky vidám doma.Bydlím v domě se zahradou a bohužel se nedá zabránit tomu,aby nelezli oknem dovnitř. Samozřejmě venku je nevyhledávám.Mám namysli pouze situace kdy jsem s nimi v těsnem kontaktu aniž bych to mohla jakkoli ovlivnit.

reagovat 31.7.2003 10:04 - Zuzana

Ahoj Jitko,úplě Tě chápu,máme stejný problém.Mám z pavouků přímo panickou hrůzu.Pokud ho někde vidím,jak leze,dokážu se už ovládat-někoho zavolám a ten ho vyhodí.Ale běda,jak mě najednou překvapí-spustí se přede mě nebo najednou rychle odněkud vyběhne.Úplně se rozklepu a jsem doslova v panice. Také jich "potkávám" poměrně dost. Ostatní je tolik nevidí,protože se jich zkrátka nebojí a tak je nevyhledávají.Ale já každou místnost doslova zrentgenuju,abych s nimi náhodou nepřišla do kontaktu. Co s tím budeme dělat? Zuzana

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.10.2016 14:46 - I

si nepobavila. Ač se...

já,pokud bych našla v bitě,tak nezabíjím,dám do sklenice a vyhodím z okna.Nikdo však není odporný,pokud je zabíjí,to totiž dělá většina.Pavouků se vůbec nebojím a musí to být hrozné pro toho,kdo se jich moc bojí,protože na ně narazit mohou vlastně všude.

reagovat 7.3.2017 23:18 - Katka 12 let

Dneska to překročilo všechny hranice...Lezim v posteli s mobilem všude tma a najednou přede mnou pavouk a já hrozně zajecela a všichni spali.Nesnasim je!!Co když se probudim a budu je mít všude

reagovat 7.3.2017 23:38 - slusnej

Dneska to překročilo...

Budeš muset spát, se zavřenou pusou.
Ráno uvidíš.
Dobrou noc :)

reagovat 8.3.2017 08:16 - Krása

Pavouk je krásný , neublíží - nech brouka žít!

reagovat 15.10.2017 21:22 - Helena

mám hrůzu z velkých a tlustých pavouků.Když jdu spát,kontroluji celou místnost,jinak bych neusnula. U přítele jsem postupně našla obrovské pavouky,kteří lezli po zemi.V krátké době 4 kusy.Myslela jsem,že už tam jiný nebude. Nad ránem mě něco lehtalo na paži a lezl mi tam po paži stejný kusanec. Málem jsem se počurala hrůzou.Velice ráda bych se fobie zbavila,protože mě to ničí.Kontroluji parapety,všechno vystříkávám a doma mám stále několik biolitů. Tak to je můj jediný strach.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *