Arabske zeny

Archiv příspěvků

reagovat 13.9.2011 16:04 - Michaela

Zdravim vsechny. Zajimalo by...

Arabské ženy nejsou jen utlačované a zneužívané ženy. Vesměs všechny ženy v bohatší rodině se mají dobře. Ty které bývají utlačovány bývají ve většině případů zrovna z chudších poměrů. Proč je tomu tak je otázkou. Už odmala se zajímám o ženy tohoto typu takže o tom už něco málo vím. Vykořisťování žen je v Arabských zemích určitě nejčastější a dokud sama nebudu moci něco alespoň malého podniknout pro záchranu těchto žen nezbývá mi nic jiného než litovat. To co vídáme v novinách není vždy pravda.Použijí fotky žen zrovna z chudších poměrů a udělají mylný dojem lítosti nad ženou. Určitě jsou tam ženy na mnohem nižším místě v životě než my ale za to arabské ženy mají charaktery, které je šlechtí. Jsou odmala učeny věrnosti a že základem je pro ně rodina a starost o ně. Nemálo dívek u nás nemá charakter na správné držení rodiny. Takže rozhodně jsou věci které jsou úctyhodné.

reagovat 20.9.2012 17:55 - Milan

Zdravim vsechny. Zajimalo by...

Dobre to maju ja mam doma 3 =)

reagovat 21.9.2012 10:06 - hm

Dobre to maju ja mam doma 3 =)

A jestlipak se k nim chováš pěkně a jak se patří?

Kokosový olej

reagovat 9.4.2013 19:34 - Marketa

Dobrý den, ráda bych si s někým popovídal o životě v Alžíru,jde mi konkrétně o někoho kdo tam žil a nebo žije..předem děkuji Marketa

reagovat 7.11.2013 23:55 - Evka

Zdravim vsechny. Zajimalo by...

Ja žijem v arabskom state už dvadsať rokov.a som muslimka a som na to hrda.moj manžel je na mna hrdý aj moji synovia.vychovala som ich tu v ich arabskom state.maju vysokoškolské vzdelanie.toto je môj druhý domov.manzel má veľmi miluje a čo si prajem mi poskytne.nikdy som nelubila vážne Slováka. Môj manžel bol moja prvá láska a sme si sebe verný,aj keď stále spolu cestujeme do Európy.nikdy by som sa už nevratila na Slovensko.zeny sú tu veľmi vzdelanie s slušne.to sú moje priateľky a zabchadzaju sa ku mne veľmi inteligentne.ohovaranie to tu nepoznajú.islam to zakazuje!a ja som sa tu veľa naučili.

reagovat 8.11.2013 08:35 - .

Ja žijem v arabskom state...

Já žiji střídavě v Alžírsku + tady na střídačku x let (už jsem sm před leta dávala příspěvek). Neměnila bych. Muslimka nejsem a ani jí být nechci, nenechala jsem se zblbnout ve jménu lásky, jako mnohé dívky. Mám svou víru a nikdo mi do ní kecat nebude, ani vlastní manžel. Zrovna tak mi nikdo nebude diktovat, co mám, nebo nemám dělat. Samozřejmě tam musíte respektovat jejich kulturu v tom smyslu, že nebudete chodit odhalené a nebudete se chovat vyzývavě atd., ale co se týká svobody volby a tak, tu si člověk může zachovat i tam. Samozřejmě já měla velkou dávku štěstí, že mám velmi otevřené a tolerantní příbuzné, bez toho by to vůbec nešlo. Na 2. stranu i já jsem taková a nikoho naopak nevmanipuilovávám tam, kam zase chci já. Je ale pravda ta, že k tomu, aby to fungovalo a byl vztah vyvážený, je třeba mít nejen oči i hlavu otevřenou, ale i mít vlastní hrdost, názor a být tak trochu tvrdý. Mnoha ženám, které si vezmou Araba, tohle ale chybí a nechávají se manipulovat někam, kam ůbec nechtějí a pak to vydávají dokonce za svou svobodnou volbu. Ale to už jsem odbočila od tématu.
Jinak tedy k tématu- holky (švagrové) jsou v pohodě, mají v rodině oporu, takže ta 1 vystudovala VŠ, ostatní 2 se učily řemeslu a pak si udělaly ještě SŠ. 1. pracuje v bance, druhá v kadeřnictví a 3. dělá krejčovou. Nikdo je doma nezavírá a nemlátí, jak se na těchto diskusích často píše. Je jim už kolem 30ti let, provdané nejsou (což je zase v rozporu s tím, co se všeobecně prezentuje, že provdávají už malé holčičky...). Takže asi tak. Samozřejmě, že jinde je to třeba jinak, ale to bychom naopak lezli zase do extrémů. Také dost záleží, jestli je ta žena z města, nebo vesnice, o jako arabskou zemi se konkrétně jedná, o jakou jde rodinu, záleží na povaze atd.

reagovat 8.11.2013 15:43 - Evka

To že sa mame s manželom radi a že sme si dobre vychovali synov je môj veľký úspech v živote.Aj moji rodičia sú so mnou spokojný.Drzime sa Koranu a sme moslimovia a toto náboženstvo zakazuje len to čo škodí človeku.Bravc.maso ,Alkohol,neveru,sexuálny život pred sobasom.Len sa pozrite koľko sú v Európe deti bez otcov mena?A alkohol je na Slov.najvecsi problém v spoločnosti.Medzi mladezou a dospelimy.Kolko je na Slv.rozvodov koli alkoholu!!A mne veľmi záleží na mojej rodine.Nechcem aby mi synovia prišli opitý a chodili po disko s nedospelymi dievc.co je u vás norm.A zamyslite sa ,je to chyba alebo nie.Koran to zakazuje a ja sa toho držím a nemám obavy o moju rodinu.A čo sa týka o Arabských ženách nemusíte sa vôbec o ne báť!Nie sú utlacovane alebo bite.Chrania si svoje zenstvo.Staty ako sú Pakistan ,Afganistan sú. Neni Arabské štáty.Ja píšem o vyspelých Arabs.africkych štátov kde sa ich ženy moderne a bohato obliekaju, do spoločenských

reagovat 8.11.2013 20:22 - .

To že sa mame s manželom...

To také není jen o náboženství, ale hlavně o morálce. To, že někdo přijde domů ožralý jako prase, že děti létají po diskotékách, že se muž/žena vyspí s každým na potkání je tady, i v arabských zemích, bez rozdílu, jestli je někdo muslim, nebo nemuslim, Evropan, nebo Arab. Nesváděla bych to na to, že díky tomu, že je někdo muslim, vychoval děti dobře. Dobré děti může vychovat každý, kdo má morální zásady a dětem se věnuje. Vím o mnohých tzv. muslimech, kteří mají hubu plnou islámu a přitom se chovají jako zvířata. Hayawanat! Jinak souhlasím, arabské ženy mají určitá privilegia a volnost, ale jak jsem řekla, jak kde a jak v které rodině. Nicméně, nutno říci, že i přes to vše jsou určitým způsobem stále svazovány zažitou tradicí.

reagovat 9.11.2013 00:12 - turista Leppard

Nejvetsi hrozba v dnesnim svete je fanaticky islam ! A taky je nepripustne nedodrzovat eticke chovani tak jak je dane v nasi zemi pokud jde o obleceni a zahaleni tvare atd... V muslim.svete musi kazdy turista tvrde dodrzovat etiku statu a za nedodrzeni je ihned potrestan. Nemluve o tezkou diskriminizaci a ponizovani zen v arab.statech , kde zeny nemaji prakticky zadna prava a byvaji casto verejne lyncovana.

reagovat 9.11.2013 00:45 - Mačka

Toto Vaše slovo Hajawan je po slov.zviera teda prasa.A to môžete hovoriť o pitych kresťanov keď idu s krčmy.Araby nerozpravaju o vašich zvykoch a sviatkoch tak prečo vás tak trápi ako oni žijú a ešte o ich ženách.Oni sú hrdý na to slovo Arab to je ich tradícia ich hudba ich písmo ich reč ich obliekanie ich Arabs.styl a kde máte problém,ešte o com chcete debatovat?Skor kto otcom ešte diskutuje je zástavy.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *