Arabske zeny

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.7.2007 20:40 - Martina

Zdravim vsechny. Zajimalo by me jaky zivot maji arabske zeny. Nemyslim jen ty v typickych muslimskych rodinach, kde panuji prisna pravidla.

reagovat 25.7.2007 13:21 - Máta

Nejlépe by asi odpověděla arabská žena. Pro cizince proniknout do arabské rodiny není nic snadného, ani pro ženu. Nejvíc asi záleží na sociální vrstvě ke které ta která rodina patří, pak na síle vymánání dodržování pravidel šárii a na konkrétní zemi. Jinak je tomu v Turecku, jinak v Saudské Arábii a mezi tím jsou další země.

Obecně ale platí, že naše představy o tom, jak jsou utlačovány a ponižovány muži nejen arabské ženy nesdílí, neodpovídají taky pravdě. V rodině vládne matka a pokud se týká soužití, je to jako u nás. Někde to funguje dobře, někde ne.

To mne by spíš zajímalo, přoč některé české ženy přestoupí dobrovolně na Islám a v našich podmínkách chodí zahalené. Pro mne záhada.'

reagovat 31.7.2007 16:52 - matahari

no hlavni je nezamenovat arabskou zenu s islamskou!!!! kristapana, kazda arabka neni muslimka a kazda muslimka neni nutne arabka! to spolu nesouvisi.takze:

- zajima te primarne zivot MUSLIMSKE zeny nebo zivot jakekoli arabky, treba krestanky? Muzeme si pak o tom popovidat, zkusenosti mam hafo.

reagovat 31.7.2007 19:39 - Martina

Ahoj matahari,

nezajima me zivot pouze muslimskych arabek, ale i krestanek a modernich arabskych zen. Napriklad modernich zen v Jordansku? Jaky ziji, jak je to s tim oblecenim - pouze vdane zeny musi byt zahalene, nebo vsechny dospele divky? Nebo se musi zahalovat pouze v pripade, vyzadujeli to jeji muz?

reagovat 31.7.2007 20:06 - Radek

Martino, krestansky Arabky to maji lepsi, mez muslimky, ale prece jen ziji v tretim svete, takze taky zadnej med. Jordansko mam nenabozensku vladu, ale i tam jsou muslimsky zeny casto krute utlacovany. Existuje tam napr. tradice zabijeni, aby se zachovala "cest" rodiny, kdyz sourozenci, nebo rodice, zabiji holku, kdyz ma nemanzelskej sex s klukem. Tem vrahum se pak vetsinou nic nestane, protoze to povoluje koran.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.6.2015 07:38 - Nulák

Ono je to hlavne...

Jj,oni nás taky pošlou do raja.A to fofrem.

reagovat 2.6.2015 10:45 - Daja

Moje sestra se před 18 léty provdala za muslima. Jenže, to je muž inteligentní, vystudoval 2 prestižní univerzity, jednu v Anglii a jednu v USA. Pokud jsou v Evropě, chová se jako kultivovaný Evropan. Pokud jsou u něj, doma, v S.Arábii, chová se s odpuštěním, jak hovado.
Nicméně, sestra, protože je poněkud masochistického založení,je spokojená. Mají 6 dětí,všechno budoucí bojovníci Alláhovi, takže i široká rodina, zhruba asi 150 lidí je spokojena.
Při její poslední návštěvě rodného kraje, Vysočiny, dávala nepokrytě najevo svoji nadřazenost a vyjadřovala se v tom smyslu, že za pár let budeme všichni konvertovat k Islámu, protože Velký prorok to tak předpověděl.

reagovat 2.6.2015 10:48 - terminka

Podle mě to tyto ženy nemají lehké.

reagovat 2.6.2015 14:27 - za

chvili vas arabaci prevalcujou brante se protoze ty politicky hovada vas nechaji na holickach jako vzdy ja z ceska pred rokem vypad protoze mam toho uz dost rad si chci vzit Australanku teda pokud ona bude chtit me zatim cau Cesko bude brzy v propadlisti dejin verte mi je to jako v tricatym devatym kdyz nemci zacli vyhlazovat chudaky zidy totez prijde i na nas.

reagovat 3.6.2015 21:58 - Nulák

chvili vas arabaci...

Souhlasím a závidím.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *