Arabske zeny

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.7.2007 20:40 - Martina

Zdravim vsechny. Zajimalo by me jaky zivot maji arabske zeny. Nemyslim jen ty v typickych muslimskych rodinach, kde panuji prisna pravidla.

reagovat 25.7.2007 13:21 - Máta

Nejlépe by asi odpověděla arabská žena. Pro cizince proniknout do arabské rodiny není nic snadného, ani pro ženu. Nejvíc asi záleží na sociální vrstvě ke které ta která rodina patří, pak na síle vymánání dodržování pravidel šárii a na konkrétní zemi. Jinak je tomu v Turecku, jinak v Saudské Arábii a mezi tím jsou další země.

Obecně ale platí, že naše představy o tom, jak jsou utlačovány a ponižovány muži nejen arabské ženy nesdílí, neodpovídají taky pravdě. V rodině vládne matka a pokud se týká soužití, je to jako u nás. Někde to funguje dobře, někde ne.

To mne by spíš zajímalo, přoč některé české ženy přestoupí dobrovolně na Islám a v našich podmínkách chodí zahalené. Pro mne záhada.'

reagovat 31.7.2007 16:52 - matahari

no hlavni je nezamenovat arabskou zenu s islamskou!!!! kristapana, kazda arabka neni muslimka a kazda muslimka neni nutne arabka! to spolu nesouvisi.takze:

- zajima te primarne zivot MUSLIMSKE zeny nebo zivot jakekoli arabky, treba krestanky? Muzeme si pak o tom popovidat, zkusenosti mam hafo.

reagovat 31.7.2007 19:39 - Martina

Ahoj matahari,

nezajima me zivot pouze muslimskych arabek, ale i krestanek a modernich arabskych zen. Napriklad modernich zen v Jordansku? Jaky ziji, jak je to s tim oblecenim - pouze vdane zeny musi byt zahalene, nebo vsechny dospele divky? Nebo se musi zahalovat pouze v pripade, vyzadujeli to jeji muz?

reagovat 31.7.2007 20:06 - Radek

Martino, krestansky Arabky to maji lepsi, mez muslimky, ale prece jen ziji v tretim svete, takze taky zadnej med. Jordansko mam nenabozensku vladu, ale i tam jsou muslimsky zeny casto krute utlacovany. Existuje tam napr. tradice zabijeni, aby se zachovala "cest" rodiny, kdyz sourozenci, nebo rodice, zabiji holku, kdyz ma nemanzelskej sex s klukem. Tem vrahum se pak vetsinou nic nestane, protoze to povoluje koran.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.9.2018 16:58 - Magluba

Oblíbený to Jordánský recept.

Maqluba

• 2 šálky krátké zrna rýže

• 1 hlava karfiolu

• 1 nasekaná střední cibule

• 400 gramů hovězího masa

• 10 celých bobulí koření

• 10 kardamových lusků

• 1 skořicovou tyčinku

• 2 litry vody

Shromáždit Makloubu

• 1 čajová lžička pomazala veškeré koření

• 1/2 čajové lžičky skořice

• 1/2 čajové lžičky kardamonu

• 3 lžičky soli

• 3 lžíce olivového oleje

• Pečené ořechy a nakrájená petrželka na dekoraci

1. Osušte rýži a namočte ji v nějaké teplé vodě po dobu 15-20 minut a potom vypusťte ji, vyhoďte vodu.

2. Vystřihněte květák na florety a poté ho opeřte, dokud nehnědou, odkapávejte a odložte (můžete místo grilovat karfiolu namísto jeho smažení pro zdravější verzi)

3.V hrnci přidejte maso, cibuli, celý koření, kardamonové lusky a skořicovou tyčinku a přidejte 2 litry vody

4. Naklejte maso, dokud není hotové (asi 30 minut). Vyhrajte vývar, použijete ho na vaření rýže v něm

Sestavit maqloubeh

1.V hrnci ho vaříte na začátku přidáním olivového oleje, po kterém následuje tenká vrstva rýže.Top s vařenými kostkami masa

2. Přidejte vrstvu karfiolu, pak top s polovinou zbývající rýže, pak další vrstvu karfiolu, pak zbývající rýže

4.Zapněte sůl, všechen koření, skořici a kardamon

5. Přidejte vodu podle pokynů na obalu rýže
Poznámka: Většina krátkozrnné rýže vyžaduje 1,5 šálku vody na šálek rýže, což je správné pravidlo, které vás vede při vaření jakéhokoli rýžového receptu, je třeba, aby hladina vody v hrnci byla 2 cm nad úrovní rýže

6.Zavte velmi nízké teplo, pokryté 30-40 minut

7. Nechte vychladnout v hrnci po dobu 20-40 minut, což pomůže vrstvám držet trochu dohromady

8. Umístěte vaši servírovací misku na hrnce a otočte nádobu. Klepnutím na spodní část nádoby jemně pomůžete klouzání makloubeh.

9.Decorujte s opékaným mandlem a nakrájenou petrželkou a podávejte jogurt nebo arabský salát

reagovat 6.9.2018 17:01 - nebo

mišmaš! není nad knedlo...

svíčková

reagovat 6.9.2018 17:19 - Arabáši

svíčková

se po svíčkové, řízku a vepřu zelu pravidelně zeserou jak Alíci ! Vůbec to neumějí konzumovat.

reagovat 6.9.2018 18:11 - Diana

Moje sestra se před 18 léty provdala za muslima. Jenže, to je muž inteligentní, vystudoval 2 prestižní univerzity, jednu v Anglii a jednu v USA. Pokud jsou v Evropě, chová se jako kultivovaný Evropan. Pokud jsou u něj, doma, v S.Arábii, chová se s odpuštěním, jak hovado.
Nicméně, sestra, protože je poněkud masochistického založení,je spokojená. Mají 6 dětí,všechno budoucí bojovníci Alláhovi, takže i široká rodina, zhruba asi 150 lidí je spokojena.
Při její poslední návštěvě rodného kraje, Vysočiny, dávala nepokrytě najevo svoji nadřazenost a vyjadřovala se v tom smyslu, že za pár let budeme všichni konvertovat k Islámu, protože Velký prorok to tak předpověděl.

reagovat 6.9.2018 22:04 - sdfg

Moje sestra se před 18 léty...

Místo, aby si byl rád, že tvá rodina je takhle světová ,tak na to nadáváš, typická česká zaprďenost.
Tvá sestra je šťastná, má hodně dětí ,tvé geny přežijí v tvých synovcích a snachách a je zcela jedno, že jedna z jejich složek osobnosti je víra v islám, jistě budou slušní lidé ,nebudou bít své ženy, děti a slušně pracovat, nebudou to alkoholici, nebudou zlí a nenávistní rasisti, to vše islám upravuje a budpu pravděpodobně také vzdělaní a nebo slušně pracující.
Sám seš sadomaso, když tě to žere, nebo nevydržíš pár minut ostudy na vsi.To není tvoje vina, to není vůbec vina, to je akorát ta vesnická zaprďenost brát si jen někoho z max. vesnice 15km daleko.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *