aplikace injekce

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.6.2009 00:18 - ESC - E.ČERNÁ

Dobrý den.
Na škole studuji medicínu, ale jsem v rpvním ročníku, ampár hodin mi uteklo.

Proto potřebuji něco dohnat, potřebuji vědět, jak správně aplikovat injekci, jak správně poznat že sem se napíchla do žíly, a jak co nejvíce minimalizovat nepříjemnou bolest u pacienta...
když jsem to testovala s kamarádkou, dělala sem to blbě... nedařilo se mi napíchnotu žílu, a navíc jí to bolelo daleko víc, než od zkušené sestry.

děkuji, a neberte to jako \"domácí úkol\" spíš takovou pomoc v nejvyšší nouzi.

reagovat 22.6.2009 15:44 -

Jestli medici studují aplikaci injekcí přes internet, tak se máme v našem zdravotnictví na co těšit.

reagovat 15.7.2009 21:53 - jejda...

zkus se projít po Andělu , nebo na Plzeňský, tam si myslím , že najdeš dost lidí co by Ti mohli poradit.... Ale jinak to doufám nemyslíš vážně , tenhle dotaz.

reagovat 23.5.2010 16:33 - Viktor

:-))) ... ja vím, že je to starej dotaz, ale nemohl jsem si pomoct :-)

reagovat 25.5.2010 14:35 - sestra

:-))) ... ja vím, že je to...

No to snad nééé... !!!
Taková osoba má být někdy lékařka ??!!
Já jsem sestra na veterině,žádné školy na to nemám,jen praxi u super doktora a napichuji i kanylu a naučila jsem se to do týdne !!
Nejdříve na zvířátku v narkóze a za 3 dny už normálka !!
PS: Bohužel mi to se studiem SŠ veterinární nevyšlo,byla jsem dlouhodobě nemocná a pak už bylo na studium pozdě :-(
Ale tato práce mě moc baví a naplňuje a stačí to mít v krvi a pak už to jde samo:-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.4.2011 15:15 - sestra

Tak to si mě překvapila....

Blanko,jak již jsem psala,ošetřovatelství mám od Boha a měla jsem jen smůlu,že jsem nemohla vystudovat patřičnou školu a studium na VF mi ze zdravotních důvodů nevyšlo... :-( Veter.asistentka a veter.sestra je úplně to samé.Za těch 7 let,co pracuji s velmi zkušeným veterinářem,jsem získala tolik znalostí a dovedností,že i můj šéf mi říká,že jsem na tom lépe,než některé sestřičky,které na tuto práci mají"papír".V dosti případech se dokážu strefit i do diagnozy,stačí,když majitel začne o potížích svého mazlíčka hovořit.Jen o šikovných rukách tato profese zdaleka není,zcela samostatně vykonávám i odbornou práci a to i na sále,kde kolikrát vykonávám i práci,kterou v humánní medicíně vykonává zásadně jen doktor-např.dávkování a vedení anestézie,kontrola základních životních funkcí,obsluha anesteziologického přístroje apod.protože když p.doktor operuje,tak tuto práci dělat prostě nemůže.Samozř.že p.doktor má anestezii"v hlavě",ale já jsem ta,která vše hlídá.Musela jsem se naučit znát i všechny nástroje a vědět kdy a který mám p.doktorovi podat.Kolikrát je tato práce i náročnější,než v medicíne humánní,kde i u tak rutinní operace,jako je slepé střevo je 5 zdravotníků a ve veter.medicíně jsme většinou 2-sestřička a doktor.Základy práce veter.sestřičky,či chceš-li asistentky jsem se naučila během pár týdnů a pak už jen získávala další a další dovednosti a vlastně se učím pořád,jako je tomu i u humánních lékařů a sester.Je to prostě vše o talentu a vůli.Na závěr přidám přirovnání: Náš nejlepší zpěvák K.Gott-ani nemá konzervatoř a Jeho původní profese je elektrikář a naše nejlepší zpěvačka L.Bílá,ta je zase vyučená švadlenou a jen díky Jejich talentu a nesmírné píli se vypracovali až na samou špičku a také se na ní dokáží udržet.A pomyslný"papír"nemají... Tato práce je pro mě vše,moc mě baví a je pro mě posláním :-)

reagovat 27.3.2012 17:18 - paja

Blanko,jak již jsem...

To snad ne, toto je možné mžná u zvířat u lidí nikoli, to je jako by se prodavačka od vedle rozhodla pracovat jako zdarvotní sestra s nadšením, že to má od pána boha, proboha!..

reagovat 27.3.2012 17:20 - paja

Blanko,jak již jsem...

A prosím vás nepřirovnávejte tady zpěváky a herce, to nemůžete myslet vážně, na veterině dobrý, v nemocnici mezi lidmi byste neuspěla

reagovat 27.5.2012 13:16 - petr

Ahoj chtel bych se zeptat jestli jdou videt vsechny cevy na stehne na povrchu nebo jsou i nektere ktere nejdou videt a jsou nekde hlouběji ve svalu a co dělat když trefim nějakou menší tepnu někde sem četl že stačí přiložit papirovy kapesnik a prestane to krvacet a nekde zase ze musim misto stahnout a vyhledat rychle lekarskou pomoc jinak vykrvacim tak co z toho je pravda? diky za radu

reagovat 18.1.2013 23:22 - Petraa

No to snad nééé......

Zaujal mě tvůj příspěvek o tom jak si chválíte práci sestry na veterině a nemátě na ni patřičné vzdělání. Přesně tohle je můj sen. Bohužel jsem se minula oborama:( Studuji VŠ ale úplně jiný obor. Ráda bych si dodělala nějaký kurz, jde-li to a začla pracovat jako sestra. Doufám, že se mi sen vydaří stejně jako vám.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *