Antipsychotika II

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.6.2010 08:41 - Martin

Prosím všechny diskutéry z diskuze "Antipsychotika", aby se svým dosavadním blábolením na téma "Joska" pokračovali v dosavadní diskuzi a do této nové místnosti psali pouze smysluplné příspěvky. Díky.

Před nedávnem jsem začal brát antipsychotikum Abilify 10mg 1-0-0. Má s tímto lékem někdo nějaké nové zkušenosti (kdysi se to zde také řešilo)? Zatím se cítím poněkud unavený, což mě překvapuje. Pokud už někdo uváděl vedlejší účinky, tak spíše neklid a nervozitu.
Díky za reakci.

reagovat 3.6.2010 17:04 - leleka

Momentalne aj ja uzivam Abilify 15mg a musim si ho davat na noc, pretoze som po nom unavena. Dali mi ho na negativne priznaky sch., ale prilis mi to nepomaha, zabral len ciastocne.

reagovat 3.6.2010 18:40 - Martin

Leleka: Aha, to je zajímavé. A to si ho dáváš po uvážení na noc sama nebo ti to tak předepsal psychiatr?

reagovat 3.6.2010 19:33 - Luděk

Taky někdy uvažuju o tom, že bych si nechal změnit léky a začal s Abilify. Ale mám obavu, že bych trpěl nespavostí - Abilify prý aktivizuje a já jsem zvyklý brát na noc tlumivé léky, jinak špatně usínám.

reagovat 3.6.2010 19:36 - Luděk

Ještě trochu intimní dotaz na Martina: Nemáš nebo neměl jsi po lécích problémy v sexuální oblasti?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.6.2016 09:07 - Zuzana

Ahojte, pred dvomi rokmi som prekonala ťažkú akútnu psychózu s príznakmi schizofrénie. Užívam liek abilify. Cítim sa asi takto: 1. Absolútne vobec nič ma nebaví (všetko čo ma kedy bavilo ma prestalo baviť) 2. Z ničoho nemám radosť 3. Absolútne vobec nič ma nezaujíma 4. Vobec nemám emócie (neviem sa radovať ani plakať, necítim smútok, necítim nič...) 5. Som úplne apatická - všetko je mi jedno. Má niekto podobné súsenosti? Neviete či to može sposobovať liek? Ja som si myslela že ide o negatívne príznaky schozofrénie ale 2 roky po atake??? To sa mi už nejako nezdá... Ďakujem za každú odpoveď!

reagovat 23.6.2016 14:05 - David

Těžko říct, negativní příznaky schizofrenie trvají i řadu let po atace.

reagovat 29.9.2016 21:52 - johanka28

Ještě trochu intimní dotaz...

Ano prosím,muj syn po lecích,neprve zyprexa,poté Asduter(abilify)+ antidepresivum Argofan 75 SR ztratil schopnost erekce,což ho strašně ničí.

reagovat 30.9.2016 18:12 - -----

Ty řešíš synovu impotenci??? Hodně zvláštní...máte incestní vztah?

reagovat 24.10.2017 01:08 - impotent po Argofanu

Ty řešíš synovu...

Impotenci způsobuje jednoznačně ARGOFAN, což je generikum. Začal jsem ho brát před 2 měsíci a problémy vznikly takřka okamžitě. Nejen s udržením erekce (to se dá přinejhorším napravit léky typu Viagra, ty fungují i s Argofanem), ale dokonce mám velký problém dosáhnout ejakulace a orgasmu - většinou ze mne doslova pouze vyteče ejakulát, ale nenastane "pumpování" ani pocit uvolnění spojený s orgasmem. Jsem "pořád nadržený", ale nejde to, nebo jen po dlouhé době (jednou za 3-5 dnů) a po velmi intenzivní a dlouhé masturbaci.
Tento nežádoucí vedlejší efekt na muže je popsán i v příbal.letáku a potvrdil mi ho psychiatr. Že prý někteří pacienti musí z tohoto důvodu lék zase vysadit. Je to škoda, jinak mi účinkoval úplně báječně, po mnoha letech se cítím skvěle - ale rezignovat na sex se mi rozhodně nechce.
Tento měsíc proto zkouším EFECTIN (= originál), bohužel problém stejný. Na další měsíc mám předepsané jiné generikum (OLWEXYA). Možné problémy s erekcí a ejakulací mají ale v letáku popsány všechny varianty.
Pokud žádná z variant léku nebude pro mne bez popsaného nežádoucího efektu, budu se ho muset vzdát. Bohužel.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *