Antiperspiranty zpusobuji rakovinu prsu?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.4.2001 15:20 - Mirka

Dobry den,
docetla jsem se, ze antiperspiranty, ktere obsahuji
hydrochloridove slouceniny hliniku, prispivaji ke vzniku rakoviny
prsu. Zejmena ze je nebezpecne aplikovat na cerstve
oholenou kuzi. Myslite, ze je to pravda?

reagovat 30.4.2001 18:54 - Tereza

Nevím, zda je to tak dramatické, ale každopádně v kosmetice se (často) vyskytují škodlivé látky, které mohou hned nebo po delší době podílet na vzniku alergií, svědění... na doktorce je o kosmetických přísadách článek. Já se zajímám o zdravé vaření apod. a při té příležitosti jsem v makrobiotické literatuře (překlad z USA)narazila na varování, které se týkalo zejména barev na vlasy, parfémů a deodorantů. Výrobci komerční kosmetiky už prý údajně na své výrobky dávají upozornění o potenciální škodlivosti. To jsem si kladně ověřila u svých amerických příbuzných. Sama používám přírodní kosmetiku (právě až na ten deodorant, ale ten bude muset asi počkat až po nějaké brigádě...) a jsem s ní spokojená - zmizelo mnoho dřívějších problémů s kůží. A konečně v posledním Zdraví (časopis) jsem četla, že UV filtry z opalovacích krémů, ale i šamponů apod. při kojení pronikají do mateřského mléka a mohou způsobovat alergie. Článek maminkám tyto přípravky doporučoval nepoužívat... Já osobně si myslím, že současná doba je přechemizovaná (moje babička má 70 a má lepší pleť než čtyřicetiletá teta - babička se mazala a maže sádlem, ale hlavně je zdravá, nepřejídá se.....je to na ní vidět, ta vitalita. Teta věří jen kosmetickým studiím a drahým krémům. Nefunguje to.) a nevede to k ničemu dobrému. Moje kosmetička na podrážděnou pleť často doporučuje: nic s tím nedělat, jen omyýt převařenou vodou a namazat sádlem ( je prý to tuk pro lidskou kůži nejpřirozenější - podobný tomu našemu), hlavně žádnou kosmetiku (nemalovat!) a přehodnotit jídelníček. Věřte, že má úspěchy, i když na tom vydělá asi míň než jiní...

reagovat 13.6.2001 11:12 - Josef

Souhlasím s Terezou a ještě bych dodal, že kosmetický průmysl na vás všech, kteří kosmetiku masově používáte, krásně bohatne. Zajímají ho hlavně zisky a co na tom, že za pár let budete mít vypadané vlasy, různé ekzémy, alergie a já nevím co ještě. Neřiďte se reklamou a okolím, ale rozumem. Myslíte si, že na vás při nadechnutí sprayové vůně nic jiného nepůsobí? Je to chemická látka umělého původu a ta ve vašem organismu po dlouhodobém užívání udělá své. Po ranním navonění tak vdechujete tyto látky po celý zbytek dne. Totéž platí i o prášcích na praní.
Naše babičky a prababičky si dávaly mezi složené prádlo bylinky nebo voňavé mýdlo. Asi by nám dost prospělo vrátit se k těmto dobrým zvykům.

reagovat 20.7.2001 14:45 - Simona M.

Nedávno jsem si v jedněch novinách přečetla toto:

Většina výrobků pro osobní hygienu jsou tzv. antiperspiranty nebo deodoranty. Jděte domů a podívejte se na obal. Pokud je tam napsáno deodorant, je to v pořádku, antiperspirant nikoliv. Jak poznáte antiperspirant? Kromě toho, že by slovo

reagovat 8.8.2001 09:26 - jitka

To, co napsala Simona, mě docela dost šokovalo. Nikdy by mě nenapadlo zabývat se takovou "stupidní" otázkou, jestli používám správný antiperspirant. Buď mi vyhovoval nebo ne, ale nad tím, jestli mi škodí, jsem nikdy neuvažovala. Samozřejmě jsem si zkontrolovala složení mých antiperspirantů a všechny obsahují Aluminium. Můžeš nám, Simono, prozdradit, jaké druhy deodorantů a antiperspirantů tedy teď používáš? Jsou nějaké "přírodní", které nejsou tak škodlivé? Mám chuť je všechny vyhodit do koše, ale přece nějaké používat musím, je to pro mě tak automatické, jako čištění zubů. Díky za radu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.9.2011 17:42 - věrka

Ahoj, já se potím přímo...

Já používám proti pocení KRISTAL-DEO STICK SENSITIV.Je to kámen bez pachu.Vydrží tak 2roky při denním používání.Také mi vadily všechny vůně a spraye proti pocení až jsem objevila tento kámen.Zhojilo se i podpaží podrážděné holením.Doporučuju zkusit.Levnější má drogerie DM.

reagovat 19.9.2011 19:58 - Bára

Ahoj, já se potím přímo...

Jasně, doktorka ti bude schánět adresu. Nemá nic jinýho na práci. Svatá prostoto.

reagovat 19.9.2011 20:03 - Veru

Ahoj, já se potím přímo...

zkus používat šalvějové koupelové a sprchové oleje, záleží čemu dáváš přednost. Šalvěj pomáhá proti pocení, taky je dobré užívat kapku šalvějového oleje nebo pít mátu. No a antiperspiranty jsou už i bez hliníku. Třeba taková Happy deo nebo přírodní antiperspiranty jedné české firmy.

reagovat 10.4.2017 14:04 - katka

Ahoj holky ja mam vyzkouseny deodorant Borotalco Invisible. :-)

reagovat 26.6.2017 14:14 - Petra

Ja si kupuju rexonu ted jsem si jej objednavala z notina

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *