Antikoncepční tělísko Mirena

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.7.2001 21:39 - Ivo

Máte někdo jakoukoliv osobní zkušenost s antikoncepčním tělískem MIRENA?

reagovat 24.7.2001 11:31 - ivo

To opravdu nemáte nikdo žádnou zkušenost?

reagovat 10.8.2001 13:44 - Alena

Začnu trochu zeširoka. Od začátku jsem měla velmi silnou a bolestivou menstruaci, po narození dětí jsem antikoncepci řešila nitroděložním tělískem. Poté co mi dvakrát selhalo, jsem začala užívat hormonální antikoncepci. Tu jsem brala 7 let, a ke konci tohoto období moje menstruace zeslábla (mám 33 let). V listopadu 2000 jsem si nechala zavést Mirenu a jsem od té doby bez mensesu a ve veliké pohodě. Nemusím hlídat své dny a mohu si naplánovat kdykoliv cokoliv. Jsem prostě nadšená a všem Mirenu doporučuji.

Manuka Doctor

reagovat 23.8.2001 23:16 - Martina

Mate ještě někdo zkušenosti s Mirenou?Vše bez problémů?

reagovat 28.9.2001 15:14 - Eva

Mam zkusenosti a vidim na tom jen sama pozitiva.Menstruace trva podstatne kratsi dobu neni bolestiva,nemusim si hlidat jestli jsem zapomela na pilulku nebo ne a navic v mem pripade ma i 100% ochranu pred pocetim.Podotykam,ze ne kazdy organismus ji dobre snasi a muze se i skrz ni otehotnet,ale doporucuji!!!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.5.2015 09:40 - Petra

Ahoj, ač jsem "nerodička", tak mirenu mám již podruhé. Včera jsem byla vyndání a zavedení nové, vše bez problémů. Včera jsem lehce krvácela, ale večer už nic, ani žádné bolesti. Doufám, že průběh bude stejný jako o té první, kdy jsem nemenstruovala. Občas jsem měla bolesti břicha, ale s tím co bylo před zavedením se to nedalo srovnat. Pro mě je mirena naprostá jednička. Jsem ráda, že jsem se pro ní rozhodla. Petra

reagovat 30.5.2015 09:43 - Petra

Ještě dodávám, že i mě stále se zavedením 6 500Kč. Záleží na lékaři, pokud je objednává ve větším množství do zásoby. Pokud mireny běžně nezavádí a objedná ji individuálně je to dražší, alespoň tak mi to vysvětlil ten můj =)

reagovat 31.5.2015 01:20 - no

Ahoj, ač jsem...

Jak poznáš že nejsi těhotná když neni menzes? Už jsou případy kdy přes mirenu, toho se taky bojim...dělat test dokola ?

reagovat 10.8.2015 12:42 - vich

Již přes rok mám zavedenou v pořadí 3.Mirenu. Myslela jsem si, že s ní nebyl nikdy žádný problém do doby, kdy jsem před týdnem začla mít šílené bolesti břicha.. pak jsem si začala pročítat diskuze a narazila jsem na šílenou spoustu věcí, které se mi děly v tom 11letém období, aniž bych tušila, že příčinou může být toto tělísko.
1. vyšetření na gynekologii ukázalo cysty na vaječníku
(tohle mě šokovalo, protože po 1.Mireně mě dokonce cysta praskla, dostala jsem zánět, musela podstoupit operaci. Po 2.Mireně opakované záněty a výtoky po celou dobu. No a teď 3.Mirena a znova.....
Podotýkám, že mě nikdy ani náznakem nenapadlo, že v tom může mít prsty tělísko.
Další projevy, které jsem začla mít až po prvním dítěti a zavedení tělíska: migrény, depresivní stavy, lítost, strach z výšek, z rychlosti v autě, nechuť k sexu, hrozné výkyvy nálad.
Říkala jsem si - asi to tak matky mají a neřešila to.
Dnes jsem si byla nechat tělísko vytáhnout, zároveň se zkontrolovala velikost cysty. Jsem zvědavá, co to udělá za 6týdnů, kdy jdu na kontrolní ultrazvuk. Pokud se cysta vytratí a začnou mizet i ostatní obtíže spíše psychického rázu, určitě napíšu......

reagovat 14.9.2015 12:37 - Petra

Již přes rok mám zavedenou...

Já jsem právě doma na neschopence po laparoskopické operaci. Měla jsem Mirenu zavedenu 5 let, menses se postupně po zavedení vytratil, přesto jsem téměř denně musela používat slipovou vložku, díky vytoku. Výtok nezapáchal, nesvědil, takže jsem to neřešila, bylo to jediné negativum po celých pět let. Věděla jsem, že tohle negativum k Mireně prostě patří, že nejsem jediná co takto funguje. Proto jsem se rozhodla a po poradě s lékařem, zda je vhodné vyměnit ihned tělísko za tělísko, vyměnila Mirenu č. 2. A tím začaly moje problémy. Okamžitě po zavedení jsem ucítila na levé straně intenzivní bolest. Okamžitě jsem se lékaře ptala, zda to tak má být, uklidnil mě slovy, že ano, že to může být bolestivé, ale že by bolest měla ustoupit a zda chci injekci od bolesti. Což jsem odmítla, ale později odpoledne jsem si přece jen tabletu proti bolesti vzala. Ulevilo se mi. Na kontrolu zda je vše tak jak má být, jsem šla dle doporučení lékaře po dvou měsících. Opět jsem byla ubezpečena, že je na správném místě a že je vše v pořádku, přestože ani já ani manžel jsme tento pocit neměli, což jsem panu doktorovi sdělila. Potíže přetrvávaly, po styku jsem špinila. Jednou jsem krvácela docela hodně a to mě zneklidnilo natolik, že jsem se vypravila opět na gynekologii. Přesvědčovala jsem pana doktora, že cítím bolest z levé strany, na čež mi řekl, že mám cystu na straně pravé a budeme čekat zda se nevstřebá a dal mi léky na zastavení krvácení. Po čtrnácti dnech jsem si došla na kontrolu, cysta byla stále stejná a proto jsem se měla za měsíc ukázat znovu. To už jsem i já na ultrazvuku viděla, že je větší a bylo mi sděleno, že je nutná LPK operace. Na tu jsem po 14 dnech nastoupila s tím, že mě zbaví cysty a dál bude fungovat vše tak jak doposud. Omyl. Cysta byla tak velká, že pojala celý vaječník, tím pádem jsem přišla na pravé straně nejen o vaječník, ale i vejcovod, tělísko za 6 tis. letělo po necelém roce do koše a na levé straně se objevily srůsty, protože si tam tělísko nesedlo a při každém styku dráždilo a nejspíš nějak poškozovalo vejcovod. Takže mi byl prý mechanicky přerušen a z toho důvodu už otěhotnění není technicky možné. Po operaci jsem se tedy nestačila divit. Jsem zvědavá co mi k tomu všemu pan doktor řekne, až si půjdu nechat vytáhnout stehy. Proto nepodceňujte nic co vás znepokojuje!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *