Antikoncepcia a ine lieky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.10.2005 09:55 - jana

Potrebujem urychlene radu, prosim pomozte mi. Kozna mi predpisala Flonidan ( antihistaminika ) a neviem, ci sa pri tom moze brat aj antikoncepcia. Ci to nejak ovplyvni. Beriem Lindynette 20. Dakujem za pomoc.

reagovat 12.10.2005 08:08 - Nykkytta

Flonidan (účinná látka loratadin)není v případě antikoncepce kontraidikován.Klidně ho ber tak,jak máš předepsáno.Nesnižuje ani účinnost antikoncepce.

reagovat 12.10.2005 10:21 - jana

A Polygynax? Predpisala mi ho doktorka, je to antibiotikum. Ci nahodou antikoncepcia neznizi jeho ucinnost? Dakujem velmi pekne za radu :)

reagovat 12.10.2005 10:24 - Zuzana

Účinnost antikoncepce ovlivňují antibiotika a chemoterapika. S ostatními léky problém není. Pokud máš antibiotika tak už je třeba opatrnost. Jak je to u tohoto konkrétního antibiotika nevím, u obou léků máš příbalové letáky a v nich i informace o případných kontraindikacích, takže stačí si to přečíst. Nebo se zeptat lékaře či v lékárně.

reagovat 12.10.2005 10:38 - jana

Dakujem za radu :)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.8.2011 14:22 - petra

Prosím Vás, před 10 dny sem dobrala antibiotika Augmentin a včera měla nechráněný styk, ale přítel neejakuloval do mě.. Mají antibitoka vliv na HA Triregol, je tu možnost otěhotnění? Děkuji za odpověď

reagovat 13.6.2012 16:04 - anduska

snižuje HA i léky na hubnití? Bioaktivní duoslim, XL s medical, cla?

reagovat 19.8.2012 20:09 - Verun

nevite nekdo jestli...

Zrovna jsem to nyní řešila já. na letáku píšou, že antibiotika můžou ovlivnit hormonální antikoncepce.Ale mluvila jsem se sestrou od gynekoložky a ta řekla že můžou antibiotika způsobit špatnější rozložení antikoncepce, či u antibiotik se trpí více průjmama a může i zvracením a tím se antikoncepce z nehodnotuje.Ale spíše je to nadhledu aby se majitelé antibiotik chránili kdyby přišla vyjímka a někdo otěhotněl.Já brala poslední den antibiotika augemtin1G a ten samý den jsme měla pohlavní styk ale použili jsme k tomu raději kondom, ale já zas nevěřím moc kondomu takže mám ted taky strach, jestli vse probehlo v pořádku, ale zas si říkám byl to poslední den a jestě jsme použili nehormonální antikoncepci, tak musí! Ptala jsem se sestry jestli je pak nutné se ještě chránit a řekla mi že ne, že jen v době užívání antibiotik a antikoncepce dohromady.Jinak je fakt doporučováno k tomu používat preservativ poněvač mnoho nehormonálních antikoncepcí není pak je ještě doporucováno Spermicidy, ale píšou že to moc spolehlivé není.Mín než kondom a nemělo by se to používat samostatně a taky doporucují přerušovanou soulož ale to taky otázka. Tak přeji hezké rozhodnutí a ať nám to dobře dopadne:-)

reagovat 19.8.2012 20:13 - Petra

Prosím Vás, před 10 dny...

nevím jestli nad tvou antokoncepcí je to jiné, já beru logest, ale myslím jsi, že ty antokoncepce jsou na stejné fázi. V letáku je napsaný že antikoncepci ovivnují, ale není to nijak hodně patrné.Jen kdyby se to přihodilo, aby se měli čím hájit. U antibiotik se nejlíp doporučuje používat kondom, ale i přerusovaná soulož,myslím si, že by se nic přihodit nemělo.Přeji hodně štěstí

reagovat 25.4.2013 22:25 - Monika

chcela by som sa opýtať či môže ovplyvniť účinok antikoncepcie ak beriem Guaranu alebo Spirulinu? guarana má podľa toho čo som čítala priaznivé účinky a odporúča sa brať ich práve ak beriem antikoncepciu. So spirulinou si niesom istá.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *