Antikoncepce a PIHY

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.2.2003 12:23 - Nikol

Dobrý den,
mám problém s mateřskými znaménky, která mi během braní hormonální antikoncepce (nejprve Diane, nyní Jeanine) raší jako houby po dešti. Nevím, co mám dělat a jak tomu zabránit... Rozhodně mi nepříjde normální, aby se pihy objevovaly tak rychle a tak najednou. Sice jsem vždy patřila k lidem, kteří mají hodně mateřských znamének, ale nikdy jsem nepozorovala, jak se objevuje jedno nové znaménko po druhém... Slyšela jsem něco o tom, že hormonální antikoncepce odbourává v těle vitamín B a jeho nedostatek pak může způsobovat tvorbu pih. Co je na tom pravdy? Co mám děla se svými znaménky? Nechci mít kvůli HA ještě více pih než mám... :( :( :( Děkuju za odpovědi. Nikol

reagovat 10.8.2003 23:21 - Pet

Me se to taky stalo.Nevim, ale HA mela na me neg.ucinky tak mi ji na gyn.vysadili.Ale je to zvlastni.Objevili se mi ..ale asi tyden ,co uz to neberu.

reagovat 19.8.2003 14:29 - Perla

Tak jde o znaménka nebo o pihy? To jsou podobné ale přitom rozdílné věci. Pihy se objevují a mizí podle intenzity slunečního záření, které dopadá na kůži, zatímco znamínka prostě nemizí a někdy rostou do výšky nebo se rozlízají.

reagovat 11.1.2004 09:46 - Tomas

Dobry den....od letosniho leta se mi zacaly delat po tele drobna znamenka...me to ale docela vadi, protoze je to na rukach..hrudniku a take v obliceji, muzete mi prosimvas nejak poradit?treba abych si koupil v lekarne nejaky prispevek, nebo nechybi mi nejaky vitamin? dekuji......

reagovat 11.1.2004 09:48 - Tomas

Dobry den....od letosniho leta se mi zacaly delat po tele drobna znamenka...me to ale docela vadi, protoze je to na rukach..hrudniku a take v obliceji, muzete mi prosimvas nejak poradit?treba abych si koupil v lekarne nejaky pripravek, nebo nechybi mi nejaky vitamin? dekuji......

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.2.2007 10:06 - Lili

Mne se delaji znamenka taky od doby, kdy beru antikoncepci. Do dvaceti jsem mela asi tak 3 na tele, a ted jich mam snad 50. Da se tomu nejak zabranit?

A co s tema, ktere uz mam? Jedine vyriznout? Nezmizi sami?

reagovat 6.8.2007 08:09 - gof

Posledni rok se mi zacali tvorit materska znamenka (névy) jako houby po desti. Patram vsude, jakym zpusobem jejich vyskyt omezit nebo zastavit. Bohuzel na dermatologii znaji jedinou odpoved, jejich vyriznuti. Copak je medicina tak bezmocna?

reagovat 18.2.2010 21:19 - K.O.

Dobrý den,
mám problém s...

Ahoj, reagoval někdo na tvůj příspěvek? Mám úplně stejný problém - beru již cca 5 let HA Jeanine a najednou v posledním roce mi pihy (tmavé typické pihy) rostou jako houby po dešti, troufnu si říci, že se probudím a vidím další malinkaté na břichu. Je to hnus a nejradějí bych HA vysadila - ale můj problém je, že jsem ji začala brát hlavně kvůli aknózní pleti, která se mi o 100% zlepšila...a bojím se, že když vysadím, zas do toho spadnu. Ach jo.

reagovat 21.8.2010 13:15 - Dani

Dobrý den,
mám problém...

Ahoj, taky mám stejný problém. Už jsem dokonce měla jedno nebezpečné a po vyříznutí mám hnusnou jizvu na zádech. Nevím, jestli to po vysazení antikoncepce zmizí,ale pokud to takhle půjde dál,tak budu jedna velká skvrna. Brala jsem 7 let Jeanine a teď posledni rok Cylest a mám pocit,že je to ještě horší. Už se mi začaly dělat i na lýtkách! O rukách nemluvě. Nevíte někdo, jestli to třeba zmizí samo?

reagovat 19.5.2013 20:15 - Roo

Ahoj, taky mám stejný...

Mám od dětství spousty malých tmavých znamének. Neustále se nějaká objevují a po letech zase pomalu zesvětlají a zmizí. Takže ano pokud jsou malá, mizí sama, ale trvá to :)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *