Antikoncepce&jine leky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.5.2002 23:37 - Honza

Moje pritelkyne bere antikoncepci a ted od doktorky dostala predepsane prasky-(nevim jak se jmenuji, ale pro muze rozhodne nejsou), ktere snizuji ucinnoct ostatnich leku, tak bych potreboval vedet jestli to snizuje i ucinnoct antikoncepce!

reagovat 31.5.2002 09:41 - Jitka

Musíš znát jejich přesný název. Obecně je účinnost HA výrazně snižována antiepileptiky, barbituráty, a některými antibiotiky, konkrétně griseofulvinem a rifampicinem. V průběhu terapie a ještě 7 dní po ní je dobré používat i jinou formu antikoncepce. Některá jiná ATB(tetracyklin, oxacilin, aminopeniciliny a další.) zas narušují enterohepatální oběh, čímž může dojít ke zhoršení absorpce estrogenu, což se projeví nejčastěji špiněním, v horším případě také selháním. Pokud léčba antibiotikem trvá déle než 14 dnů, dojde k rezistenci na tuto interferenci a další přídatná opatření už nejsou třeba.

reagovat 31.5.2002 09:43 - Jitka

Ještě Honzo, konkrétní informace o tom, na které léky mají "vaše" tabletky vliv, jsou uvedeny vždy v příbalovém letáku. Pokud tam tedy HA výslovně zmíněna nebude, nic se neděje.

reagovat 26.8.2002 09:50 - Soňa

Paní doktorko, ráda bych se zeptala, zda prášky Paralen, Ibuprofen, Nurofen a Pencid 1500 snižují účinnost hormonální antikoncepce Tri-regol. Děkuji za odpověď.

reagovat 29.8.2002 06:13 - Soňa

Také bych se ještě ráda dověděla, jestli i některé masti mohou ovlivnit svým účinkem působnost hormonální antikoncepce (např. Ibalgin - s látkou Ibuprofen).Děkuji za odpověď.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.1.2012 17:41 - Daniela

chtěla bych se zeptat jestli kapky Algifen snižují účinnost antikoncepce (Minerva). Někdo říká, že ano a někdo že ne, tak se ptám Vás. Algifen jsem si vzala včera - ráno 15kapek a odpoledne 15kapek.

reagovat 16.2.2013 16:26 - pinklygates

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda-li někdo nevíte, jestli Brufen 400 nebo Brufen 600 mohou negativním způsobem ovlivňovat působení antikoncepce? A také jsem se chtěla optat na Echynaceu, kterou bych ráda začala brát, kvůli posílení imnunity - nemůže nějak narušit působení HA? Předem děkuji moc všem za reakce. :-)

reagovat 26.11.2014 07:39 - Jiřka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda užívání pastilek Tantum Verde snižuje účinnost HA (lindynette)?? V příbalovém letáku jsem nic nenašla ... Nemáte s tím někdo zkušenost?

reagovat 28.12.2014 19:19 - Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích


Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

reagovat 2.1.2015 13:40 - Nikola

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Beru HA a chci brát GinkoMax+Lecitin. Ovlivní to nějak účinnost HA?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *