ANTIDEPRESIVA tloustnutí a hubnutí - věčný boj?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.4.2009 09:07 - KC

Existují vůbec nějaká antidepresiva, po kterých se netloustne? Jak je to třeba konkrétně s AD Trittico a Argofan (venlafaxin)? Mám mimojiné nízké sebevědomí a to že beru antidepresiva mi nepomáhá proti obrovskému strachu z přibrání na váze....

reagovat 21.8.2009 11:30 - Jitulka

Treba Wellbutrin, po tom se spis hubne nez tloustne.

reagovat 21.8.2009 11:38 - Jana

To přibírání na váze není způsobeno AD, ale celkovým stavem, jakoby uvedením do pohody. Člověk si to neuvědomuje, ale je to tím, že víc jí. :-(

reagovat 21.8.2009 11:42 - Martin

Po některých jsem ztloustnul, po jiných zhubnul. Ale je to individuální, musíš hledat sama.

reagovat 13.11.2009 22:48 - Patricia

DOBRY DEN,UZIVAM DENIBAM A CIPRALEX,RADA BYCH VEDELA JESTLI SE PO NICH TLOUSTNE?JELIKOZ BEHEM DVOU MESICU JSEM PRIBRALA 5 KG.DEKUJI ZA ODPOVED

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.3.2018 13:28 - Sedmikráska

Maty, pomalu vysadit všechny léky a začít hubnout! Všechny tyto "léky", bohužel, zvyšují chuť k jídlu a zpomalují metabolismus! Jedině, přestat brát, zvýšit pohyb a omezit stravu! 30 kg navíc, to je tak rok a půl práce na sobě, na své image. Přestat žrát, jak tu někdo dost vulgárně nadhodil, s tím já nesouhlasím! Vysadit psychofarmaka a upravit životní styl!!! Toto je jediná smysluplná rada!

reagovat 30.3.2018 15:48 - Zdravá, spokojená

Antidepresiva vás dobře naladí, uklidní a najednou si umíte kde co užít a vychutnat- třeba jídlo. Je přemíra jídla, potravin, fastfoodů a málo fyzické práce. Léky za to opravdu nemohou, nedělejte si z jídla požitek, jezte 4 krát denně menší zdravé porce, neslaďte, nepijte colu a hýbejte se jakkoli- nejlépe chodit pěšky, doma uklízet, na zahradě pracovat, atd. Vyšilovat na kole jednou za týden je nanic. No a po přechodu, dámy nějaké to kilo na zadku je jen dobře. beru Anafranil a asi budu brát do smrti.

reagovat 30.3.2018 17:07 - Sedmikráska

Mám známou, která trpí schizofrenií. Bere antipsychotika Zyprexu, na hlasy. Po lécích je unavená. Přesně tak, jak píšete, je klidná. Bere je léta. Má však problémy s váhou.
Nemáte pravdu, že za to léky nemohou. Sama, psychiatrička, jí řekla že se po těchto "lécích" přibírá na váze. Když začínala s léky, vážila 55 kg. Nyní váží 83 kg. Kila navíc nemůže shodit. Léky jí způsobují únavu a pocit hladu. Je jí málo přes 40 let. Léčí se od mládí. Ráda by, kvůli manželovi, zhubla na 65 kg, ale nejde jí to! Vím, že vůbec nepije žádný alkohol. Snaží se i cvičit. Má zdravého manžela i syna. Kdyby navštěvovala výživovou poradkyni, hádám, že by měla tak o 5-6 kg méně, což je pořád ještě dost kg, na její výšku. Ne každý má peníze a pomyšlení na výživé poradkyně, nebo-li dietní sestry. Proto je lepší, vyhnout se rizikovým lékům. Možná i Vy patříte k těm šťastlivcům, kteří ani po tricyklických antidepresivech nepřiberou ani kilo. Ale, spíše budete výjimka. I tak, je to možné, že někdo ani za léta nic nepřibere! Buďte ráda, že nepatříte k té většině, která více, nebo méně, přibere po AD na váze. Co vím, tak se nepřibírá po Tritticu. Někdo, i po něm, mírně přibere, nebo dokonce,pár kilo zhubne. Ne každému však TRAZODON zabere.

reagovat 30.3.2018 18:36 - H.

Mám známou, která trpí...

Sedmikráska má samozřejmě pravdu. Některá AD a antipsychotika zvyšují významně váhu nejen tím, že výrazně zvyšují chuť k jídlu a pocit hladu, ale taky zasahují do metabolismu organismu a zpomalují jej. To přiznávají i psychiatři. Takže i kdybyste jedli pořád stejně a stejně se hýbali, beztak budete tloustnout. Možná tak jíst denně jedno jablko a bílý jogurt a tři hodiny cvičit, budete hubnout. Co vím, tak na Zyprexe je zhubnout téměř nemožné. Tam jsou přírůstky v řádech desítek kilogramů. To samé Mirtazapin. Nechte si chytráci napsat na spaní Mirtazapin a pak uvidíte, jak stačí =víc se hýbat=. Po čem se nepřibírá to jsou benzodiazepiny, z AD Welbutrin a pak hypnotika, Hypnogen, Zolpidem.

reagovat 30.3.2018 19:30 - M.

Z AD se nepřibírá po Wellbutrinu, Venlafaxinu a Tritticu. K váhově neutrálním AD patří i Coaxil (Tianeptin) a Reboxetin.
Z uvedených AD, které se předepisují na nespavost, je pouze Trittico AC.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *