Antidepresiva v těhotenství

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.8.2004 17:13 - Lenka

Již 12 let se léčím na depresivní poruchu a vysadit antidepresiva je u mne, myslím, zcela nemožné. V současné době užívám Seropram 1x20mg a Neurol 2x1mg. Zvažuji těhotenství, lékař mi sdělil, že není důvod mít obavy, ale já se i přesto bojím, zda nemůže mít užívání těchto léků vliv na zdravý vývoj plodu. Jsem dosud bezdětná a je mi 33 let. Jsme s manželem již 9 let, děcko bychom měli moc rádi, ale ne za cenu toho, že nebude v pořádku. Předem děkuji za jakýkoliv příspěvek. Lenka

reagovat 26.8.2004 21:55 - Petra

Ahoj Lenko, řeším stejný problém jako Ty, proto lidičiky prosíme o radu.... Jak jste zvládaly těhotenství s antidepresivy a máte zdravé dítě???

reagovat 27.8.2004 22:26 - Pavlína

Ahoj holky, celé těhotenství jsem užívala Lexaurin, mám 3letého čiperu a je zcela v pořádku. Přeju vám hodně štěstíčka!

reagovat 28.8.2004 02:17 - psychiatr

Tyhle léky jsou ve vztahu k těhotenství na štíru.Teratogenita je ale rozdílná a u každého antidepresíva nestejná i když prášek je ze stejný skupiny.

reagovat 28.8.2004 22:27 - Lenka

Pane doktore, zajímalo by mě, jaká je teratogenita konkrétně u Neurolu /Xanaxu/ a Seropramu. Mnohokrát děkuji za váš příspěvek a pokud mi ještě odpovíte bud opravdu vděčná. Vzhledem k mému věku se již musím co nejdříve rozhodnout, ale opravdu je to velmi těžké.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.12.2014 20:05 - Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích


Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

reagovat 25.10.2015 23:23 - Denisa

Dobry den ja mam velky dotas jestli mi muze nekdo poradit budu moc rada ja jis beru rok aneco zolft na uskosti a deprese jemi lip co to beru ale nekdi nastanou i tak ti stavy ze tak ze nakym spusobem se da tomu vihybnout ,,,...atd.lidicky ja mam dve krasne cerky 6 let 3 roky a chci z manzelem chlapecka snazime se oto ale stale nic doktorka mi tvrdi ze to musim visadit as po dvou mesici mohu otehotnit !!!sem stoho smutna proto ze jsimislim ze miminko bi me dalo uplne na jine mislenky a bila bych stasnesi byla us naka takova co otehotnela pres lek zolft beru jen pul tabletky nikdi rok ne a jsem ve fazi 2mesic visa zovani tak ze jeden den beru drhi ne a je i tak us ze tri dny prasek nemam as 4 den si ho dam misli nekdo ze jetam sance byt tehotna dekuji moc za radu denisa

reagovat 26.10.2015 13:51 - alien

Já hlavně pochybuju o tom, že by lidi s depresí vůbec měli mít děti. Jednak určitý teorie považujou deprese za dědičný (a kdo depresi někdy měl, tak musí takovýhle "nakažení" považovat až za trestný), jednak depresívní člověk dokáže udělat svému okolí ze života neskutečný peklo, často nezvládne péči o rodinu, děti potom trpí, protože se jim nedostává základních věcí, jsou vystresované atd.

reagovat 1.12.2015 17:57 - beruska

Já hlavně pochybuju o tom,...

To alien:to je od tebe fakt hnusny.v dobe kdy spousta lidi bere antidepresiva at uz na depresi Nebo ruzne uzkostne poruchy,tak by nemeli MIT deti?sama Nevis ceho se jednou dockas.muze to postihnout I tebe.rozhodne to neodsuzuji.hl.se poradit s lekarem.

reagovat 1.12.2015 17:58 - beruska

Já hlavně pochybuju o tom,...

To alien:to je od tebe fakt hnusny.v dobe kdy spousta lidi bere antidepresiva at uz na depresi Nebo ruzne uzkostne poruchy,tak by nemeli MIT deti?sama Nevis ceho se jednou dockas.muze to postihnout I tebe.rozhodne to neodsuzuji.hl.se poradit s lekarem.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *