Antidepresiva při vážném onemocnění

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.7.2008 13:03 - Pavlína

Mám vážné systémové onemocnění.Každodenní bolesti.Jinak jsem po psychiské stránce v pořádku.Pouze umučená z těch bolestí.Lékařka v lázních říkala,že existují antodepresiva,která by pomohla lépe snášet to moje onemocnění.Je někdo na tom podobně a má nějaké zkušennosti?

reagovat 23.7.2008 15:25 - Pritt

Prodělala jsem rovněž těžké onemocnění a zůstaly mi velké bolesti zad. Nepomohlo nic z analgetik, ani rehabilitace, byla jsem zoufalá. Pak jsem zašla k psychiatrovi s tím, že mám obavy, abych nebyla závislá na analgetikách, chtěla jsem jen radu odborníka. Děkuji Bohu, že jsem to udělala. Našel pro mě antidepresivum a jsem po roce v pohodě- relativně, vzhledem k základní nemoci, ale nemám už bolesti.

reagovat 25.7.2008 06:35 - Pavlína

Pro mě je docela nepochopitelné,že by mi měla pomoct antidepresiva.Beru už tolik léků,že se dalších bojím.Ale prý antidepresiva působí i analgeticky?

reagovat 25.7.2008 09:34 - Luciano

Antidepresíva majú aj analgetický účinok určite...

reagovat 25.7.2008 10:19 - Pritt

Pavlíno- určitě by vám pomohla. Psychika se vyladí a zlepší se imunita, která je velmi důležitá, ale když máte takový divný názor, nezbude, než trpět....

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.7.2008 13:00 - Didi

Pavlíno- lidé mají různé zkušenosti. Existují nová antidepresiva, která působí na serotonin a člověk se cítí dobře, má víc energie. Serotoninu s věkem ubývá , je to jako kdybyste dodávala látku tělu vlastní. Já beru APO_ citalopram 1 tabletu denně a moc mě to pomáhá. Žiju se svoji nemocí plnohodnotný život.

reagovat 25.7.2008 13:22 - Pavlína

Já mám hrozné bolesti.Nic mi nezabírá.Jsem hrozně unavená celé dny.V září mám jet ležet zase do revmatolog.ústavu.Zkusím se tam zeptat na něj.psychiatra.Nevím,jestli má smysl u nás na malém městě.Jestli má místní psych.zkušenosti s tímto..Díky

reagovat 25.7.2008 14:26 -

Nečekej do září, zajdi za psychiatrem hned, určitě nebudeš jediná, která ho vyhledala.

reagovat 25.7.2008 19:12 - Luba

Já jsem byl opakovaně v psych. léčebně a vždy tam byli lidé,kteří si léčily bolesti zad,břicha,nebyli duševně nemocní,ale když klas.medicína žádnou poruchu nezjistila,poslala pacienta za psychiatrem.Já beru apo-citalopram jakoDidi 60 mg denně a je na něm napsáno,že snižuje práh bolesti.

reagovat 26.7.2008 08:14 - Pavlína

Našla jsem si ten lék na netu..apo-citalopram.Píšou velké vedlejší učinky.Sklony k sebevraždě apod.Četla jsem taky,že snižuje práh bolesti.Já jsem taky tenkrát navštívila psychiatra,když ještě nedovedli určit diagnosu.Pry psychosomatické onemocnění.Ale nyní mám onemocnění,které není psychické,ale revmatoidní.Ten lék..jak se po něm cítíš?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *