Antidepresiva a jejich vysazování

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.4.2006 10:41 - ostruzina

Zdravím všechny,kteří berou antidepresiva nebo se jich zbavují,či zbavili.Chci se zeptat,zda tu někdo nemá zkušenosti s vysazováním Efektinu-zkrátka by mě zajímalo,co se děje,chci snížit dávku,doktor chce,abych šla na chvíli do blázince,jelikož je to prý velmi silný lék a on má asi strach,že mi bude hodně blbě.Mám zkušenosti s odvykáním benzodiazepinů,naprosto upřímně-je to děs.Tak jenom jestli mě s těmi antidep.čeká podobný děs:-).Vůbec ty prášky nemám ráda.

reagovat 26.4.2006 21:06 - Monika

Moje tchýně je na antidepresivech od r. 1992. Několikrát je chtěla vysadit, nebo snížit dávku, vždy to dopadlo katastrofálně a výsledek byl, že jí lékař musel dávku opět zvýšit a dále navýšit nebo dát další, silnější. Je to běh na dlouhou trať, držím palce.

reagovat 27.4.2006 08:40 - ostruzina

Děkuji moc za upřímnost.Tuším to a jsem z toho hotová.Hlavně,že všichni říkají,že antid.nejsou návyková.Je mi z nich zle.Prostě mozek si na něco zvykne,ty prášky tam vymlátí přirozený serotonin atd.a pak,když se to vysadí,tak je šlus.Jedině mě napadá,vydržet tu dobu,než mozek začne opět pracovat sám, a tu dobu přežít pomocí bylinek atp.No nic.Jsou to moje teorie selského rozumu, ale obávám se,že nejsem daleko od pravdy.

reagovat 27.4.2006 21:44 - kaca

nevím jak je to když je někdo mladý ale v 52 letech jsem po 4 letech propadů stavu vždy v zimě začala letos brát AD a je mi opravdu i při minimální dávce dobře, Pravda je že ten začátek než zabraly byl docela krutý, beru Cipralex. držím palečky

reagovat 28.4.2006 09:42 - Dáša

právě dneska mně doktroka řekla, že bych měla pomalu vysazovat - beru Deprex asi 4 roky. Mám z toho opravdu strach - protože přijde první nějaká nárazovka, a já se zase složím!

Taky mně tvrdili, že to není návykové, ale já se cítím teď opravdu dobře, nebrečím při každé ptákovině, nerozklepu se hned, když na mně někdo zařve, a teď mám zase jít do té nejistoty, že psychicky neúnesu "běžné" životní maléry?

Bojím se!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.2.2018 20:31 - Neblbni

Vysaď to klidně a neužívej nic. Když chceš miminko, tak to tě musí motivovat.

reagovat 10.7.2018 16:01 - seme

Dokáže mi tu prosím někdo poradit, jak pozvolna asi vysazovat Kwentiax prolong a Rivotril 1mg, který beru na noc? Již jsem se zbavila závislosti na Oxazepamu /2x denně/ a snižuji druhý měsíc Argofan..
Věřte mi, že to jde. Jsem šťastná, že jsem zatím dokázala alespoň jeden lék dát pryč a dalším procházím... nenechám se dále ničit. Byla ze mě naprostá troska po 15ti letech užívání psychofarmak. Je to šílený byznys a veliké zlo páchané na nás lidech!!!

reagovat 10.7.2018 20:59 - Nevysazovat

Nevysazovat , jen vymenit a snizit davku.

reagovat 10.7.2018 21:08 -

Dokáže mi tu prosím někdo...

jsem dvakrát v životě Argofan vysadila ze dne na den. Není to žádný problém, trocha motání hlavy a závratí, chce to tak tři dni, týden volna

reagovat 10.7.2018 21:17 - Není problém

Je to úplně v pohodě. Normálně vysadit a vůbec nic se neděje. Místo toho raději 1 panáka domácí slivovice !

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *