Antidepresiva a jejich vysazování

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.4.2006 10:41 - ostruzina

Zdravím všechny,kteří berou antidepresiva nebo se jich zbavují,či zbavili.Chci se zeptat,zda tu někdo nemá zkušenosti s vysazováním Efektinu-zkrátka by mě zajímalo,co se děje,chci snížit dávku,doktor chce,abych šla na chvíli do blázince,jelikož je to prý velmi silný lék a on má asi strach,že mi bude hodně blbě.Mám zkušenosti s odvykáním benzodiazepinů,naprosto upřímně-je to děs.Tak jenom jestli mě s těmi antidep.čeká podobný děs:-).Vůbec ty prášky nemám ráda.

reagovat 26.4.2006 21:06 - Monika

Moje tchýně je na antidepresivech od r. 1992. Několikrát je chtěla vysadit, nebo snížit dávku, vždy to dopadlo katastrofálně a výsledek byl, že jí lékař musel dávku opět zvýšit a dále navýšit nebo dát další, silnější. Je to běh na dlouhou trať, držím palce.

reagovat 27.4.2006 08:40 - ostruzina

Děkuji moc za upřímnost.Tuším to a jsem z toho hotová.Hlavně,že všichni říkají,že antid.nejsou návyková.Je mi z nich zle.Prostě mozek si na něco zvykne,ty prášky tam vymlátí přirozený serotonin atd.a pak,když se to vysadí,tak je šlus.Jedině mě napadá,vydržet tu dobu,než mozek začne opět pracovat sám, a tu dobu přežít pomocí bylinek atp.No nic.Jsou to moje teorie selského rozumu, ale obávám se,že nejsem daleko od pravdy.

reagovat 27.4.2006 21:44 - kaca

nevím jak je to když je někdo mladý ale v 52 letech jsem po 4 letech propadů stavu vždy v zimě začala letos brát AD a je mi opravdu i při minimální dávce dobře, Pravda je že ten začátek než zabraly byl docela krutý, beru Cipralex. držím palečky

reagovat 28.4.2006 09:42 - Dáša

právě dneska mně doktroka řekla, že bych měla pomalu vysazovat - beru Deprex asi 4 roky. Mám z toho opravdu strach - protože přijde první nějaká nárazovka, a já se zase složím!

Taky mně tvrdili, že to není návykové, ale já se cítím teď opravdu dobře, nebrečím při každé ptákovině, nerozklepu se hned, když na mně někdo zařve, a teď mám zase jít do té nejistoty, že psychicky neúnesu "běžné" životní maléry?

Bojím se!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.6.2017 21:35 - Pampeliška

Dobrý večer ráda bych se...

Já jsem s nima nenabrala nic. Naopak mi bylo tak blbě, že jsem jedla míň a měla jsem i omezené chuťové buňky.sadit se to dalo hned, bez problémů.
V

reagovat 25.9.2017 19:48 - Akrim

Dobry den,vysazovali jste nekdo Lyricu?

reagovat 7.1.2018 14:32 - Zdenek

Dobry den chtel byh se zeptat s vysazovanim lerivon 10 mg ..Jak se vysazuje .On totis Lerivon neni tet v objehu je pozastaveny a ja mam leky jen na mesic nikdo nevi za jak dlouho budou zpet v objehu takze mi nezbiva nic jineho nez je vysadit ,protoze mi jine leky nedelaji dobře vyskousell jsem jich mnoho ..

reagovat 23.2.2018 17:26 - HH

AND beru krátce a nejprve jsem brala 300 Argofanu a 300 Derinu. Chvíli to bylo dobré a začala jsem se stabilizovat.Po 2 měsících mi derin neúčinkoval na spaní, ale způsoboval trávicí problémy, třes, motání hlavy. Vyměnili mi ho za Atarax. Pak jsem začala řešit těhotenství. Můj doktor začal měnit léky. Teď beru 150 Argofanu ráno, 100 Sertivanu večer a Atarax na spaní. Prý budeme Argofan vysazovat pomalu, abych byla stabilní. To má probíhat do dubna. Jenže se cítím hůř a hůř. Celý den mám úzkost, napětí a nálada jde dolů. Přestává mě opět vše těšit. Příjde mi ta výměna příliš dlouhá a mám strach, aby mi nebylo hůř. Začala jsem se zhoršovat, psychoterapie mi po stabilizaci pomáhala a cítila jsem se dobře. S výměnou se vše zhoršilo a horší. Je to normální proces? Velice děkuji.

reagovat 23.2.2018 20:31 - Neblbni

Vysaď to klidně a neužívej nic. Když chceš miminko, tak to tě musí motivovat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *