Antidepresiva a alkohol

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.10.2007 08:06 - kimi80

ahojky.chtel jsem se zeptat.je mi 27 rad chodim na diskoteky a k tomu samozrejme patri i nejaky alkohol.je mozne,ze antidepresiva pak nejakou dobu,3-4 dny,nezabiraji tak jak maji???

reagovat 15.10.2007 19:22 - David

Je to možné, já taky beru AD a k tomu jsem dost chlastal (už to omezuju), pokud to s alkoholem přeženeš, tak ty následující dny ti léky moc nezabírají. Nejhorší je asi pít na začátku léčby, kdy čekáš na nástup účinku.

reagovat 17.10.2007 08:36 - kimi80

a muze se stat,ze ty AD kvuli chlastu prestanou zabirat uplne?

reagovat 17.10.2007 12:42 - David

Pokud chlastáš opravdu dost, tak je to možné - častá konzumace alkoholu deprese vyvolává, takže vlastně ruší účinek těch léků.

reagovat 18.10.2007 10:39 -

prave,ze casto ne.jednou za dva tydny jdeme z bandou zaparit.ale mam pocit,ze nejsem tak v poho jak jsem byval,kdyz jsem AD zacal uzivat.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.11.2017 00:03 - Léky a jiné jedy nejdou dohromady

Nebo lidi užívající léky:
Antibiotika - Při požití společně s alkoholem způsobují cirhózu jater. Nebezpečí tkví hlavně v třídenních antibiotikách, které se po ukončení léčby udržují v těle nejméně 3 dny. Časový limit pro pití alkoholu je tedy závislý na druhu antibiotik a může se lišit v rozmezí 12 hodin až 3 dnů.
antidepresiva - Požívání alkoholu společně s antidepresivy zvyšuje nebo naopak snižuje deprese, ale vždy po vystřízlivění následují těžké depresivní stavy, které mizí asi po 24 hodinách. Zvyšuje se riziko vzniku závislosti na alkoholu. Jedinec má taky mírně snížený práh pro otravu.
Methylfenidát - též známý jako Ritalin, je zesíleno působení účinku alkoholu i léku. Jedinec se již po dvou pivech cítí velmi opilý, točí se mu hlava. Je zvýšená koncentrace, ale také vyšší riziko vzniku závislosti a to zejména na alkohol. Jedinec vypadá vůči svému okolí jako, že je mimo, ale sám se cítí být více koncentrovaný a více vnímá ze svého okolí. Lék společně s alkoholem snižuje i práh pro otravu.
Paracetamol - Paracetamol obsažený například v paralenu či panadolu poškozuje při předávkování játra, stejně jako alkohol, proto se od požití 500 mg nejméně 4 h velmi výrazně nedoporučuje pít alkohol. Při pití s alkoholem velmi zvyšuje riziko cirhózy jater.

reagovat 5.11.2017 00:03 - Neužívat dohromady

Je to strašně nebezpečné a není radno to kombinovat.

reagovat 5.11.2017 23:53 - hej

S antipresivy jako sertralin je alkohol prakticky neškodný , pokud ho nevypijete opravdu strašně moc.

reagovat 6.11.2017 00:05 - sdfg

S antipresivy jako sertralin...

Omyl,lépe čti.Alkohol je sám o sobe nebezpečná a to nejen kvůli cirhoze...V kombinaci s antidepresivy zvyšuje pozdější depresivní stavy.

reagovat 6.11.2017 00:08 - Viz.článek o lécích na alkohol co jsem vložil vedle na alkohol-komentáře

Omyl,lépe čti.Alkohol je...

Antidepresiva

Deprese je obzvláště častá u lidí, kteří jsou závislí na alkoholu. To může být příčinou nebo důsledkem užívání alkoholu. Závažným a bohužel častým důsledkem závislosti na alkoholu souvisejícího s depresí je sebevražda.

Porucha nálady by proto měla být systematicky vyhledávána u závislých osob i u nezávislých nadměrných spotřebitelů. V této souvislosti jsou účinné různé rodiny antidepresiv. Když je deprese způsobena alkoholem, obvykle zmizí po ukončení spotřeby.

Nežádoucí účinky

Vedlejší účinky jsou diskutovány a paradoxní závisí na skupině: některé antidepresiva by měly příznivý účinek na snížení konzumace alkoholu v případě "nekomplikovaného" alkoholismu, zatímco by mohly zhoršit situaci. v případě závažnějšího alkoholismu.

Všechny léky mají vedlejší účinky, které se vyznačují zejména četností, závažností a reverzibilitou. Každý jedinec bude reagovat odlišně na zavedení léčby a nebude mít nutně zkušenosti s účinky popsanými výše. Je nezbytné, aby byl následován lékařem při užívání jakéhokoli léku, zvláště pokud se jedná o problémy s alkoholem, odstavení a udržování abstinence

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *