antibiotika

Archiv příspěvků

reagovat 21.5.2002 11:29 - Lenka

vážená paní doktorko,
můžete mi, prosím vás, upřesnit, jaké nebezpečí vzniku resistence na antibiotika hrozí mé 17timěsíční dceři, pokud bychom jí po šesti dnech přestali lék dávat? Zajímá mě to z hlediska toho, že: její doktorka se přiznala, že se s předepsáním Ospenu unáhlila (lekla se dvoudenních vysokých horeček, které ovšem polevily ještě před podáním první dávky) a z předepsaných 5 ml á 8 hodin dcera vždy tak polovinu vyplivla nebo vylila.

reagovat 21.5.2002 12:07 - Lenka

Prosím o radu - jak vzniká resistence na antibiotika?
Proč se musí antibiotika využívat celá, abychom se vůči nim nestali odolní? Bakterie, která nemoc způsobuje může přeci být různě rozmnožena. Jestliže se vychází ze zprůměrovaných hodnot, pak by přeci lékaři měli postupovat přísně individuálně. V případě, že se lékař splete a předepíše je zbytečně, není lepší s dávkováním okamžitě přestat? Jestli ne, tak proč?

reagovat 21.5.2002 21:40 - Jitka

Když se užívají ATB krátkou dobu v malých dávkách, mohou přerůst rezistentní kmeny bakterií a způsobit ještě masivnější infekci, na kterou už pak těžko něco zabere. Navíc (to je odpověď pro paní Lenku, která uvedla email-možná jde o tutéž osobu:-):už se nedá zpětně zjistit, jestli se lékařka vaší holčičky opravdu unáhlila-její nemoc klidně mohla být způsobena baktérií, na kterou ATB zabralo okamžitě a proto vymizely i příznaky. Tabletky proto URČITĚ doužívejte, je to menší zlo, než případné komplikace způsobené přerostem multirezistentních potvor.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 6.11.2002 19:47 - Lenka

Pani doktorko,chtela bych se zeptat,jaky maji vliv antibiotika na uzivani hormonalni antikoncepce.Beru Tri regol a jako antibiotikum uzivam Klacid 500 se stredne sirokym spektrem ucinku na ruzne druhy bakterii.V letacku u antikoncepece je,ze ucinky antikoncepce antibiotika muzou zelsabit nebo uplne zrusit uinek antikoncepce a v zavorce antibiotika se sirokym spektrem ucinku.Vzala jsem si 2 antibiotika a protoze bolest v krku polevila,rozhodla jsem se dalsi nebrat.Je i tak ucinek antikoncepce narusen????A pokud antibiotika maji vliv na ucinek antikoncepce,maji ho pouze v dobe uzivani,nebo po celou dobu 28dnu,kdy beru jedno plato Tri regolu?Jinak receno,musim se chranit jinou metodou antikoncepce po dobu,kdy uzivam antibiotika,nebo i po zbytek cyklu?

reagovat 7.11.2002 20:48 - Jitka

Lenko, 1)DURAZNĚ: antibiotka DOBER!To vůbec nevadí, že bolest polevila-ATB není Paralen, který si už nevezmeš, jakmile tě přestane bolet hlava. Načaté plato se vždy musí dobrat, jinak se nedoléčíš a navíc-mohou přerůst rezistenstní kmeny bakterií, na které už pak nic nezabere.

2)ATB skutečně snižují účinek HA, to proto, že mění poměry v těle a zjednodušeně řečeno, hormony nemusí být úplně vstřebány a řádně transformovány (protože většina hormonů v HA se nejprve mění na jiné, a až ty pak blokují ovulaci). Přídatná antikoncepční opatření jsou nutná po celou dobu braní ATB a raději ještě nejméně 10 dní poté, co antibiotika dobereš. Přece nechceš otěhotnět a 2.největší % nechtěných těhotenství způsobených vlivem selhání HA je právě při současném braní antibiotik(na 1. místě je samozřejmě vynechaná tableta).

reagovat 12.1.2003 18:27 - Lucka K.

Vážená paní doktorko,
3 dny beru antibiotika Augmentin, udělalo se mi podstatně lépe, chtěla bych se zeptat, jestli je v pořádku, když po třech dnech braní začnu chodit normálně do práce, nebo mám raději zůstat doma a pořádně to vyležet?

reagovat 12.1.2003 19:11 - Doktorka

Pokud je to alespoň trochu možné, tak vyležet! Většina následných komplikací po různých infekcích je z toho, že si člověk řádně neodpočinul, jak nemoc žádala.

reagovat 13.2.2003 14:20 - Petr

Paní doktorko, dostal jsem na léčbu problému v krku (Streptokok, Stafylokok) antibiotika KLACID 500. Po dvou dnech se dostalo viditelné zlepšení, avšak začínám trpět lehkou bolestí hlavy a břicha, pocity zvracení, a průjmy. Mám v braní těchto antibiotik pokračovat? Není to zatím nic vážného, ale bojím se aby se to nezhoršilo, jelikož jsem sotva v polovině léčby (zbývá mi ještě 9tablet po 12hodinách).
Byl bych rád, kdyby jste mi mohla poradit co nejdříve, abych se vyvaroval případných problémů. Děkuji.
P.S.Jen pro přesnost doplním, že jsem alergický na Penicilin...

reagovat 28.3.2003 08:50 - Lucie

Dobry den pani doktorko, chtela bych se jen zeptat, co se stane, pokud si zapomenu vzit antibiotikum. Mam predepsane davkovani 3xdenne a jiz dvakrat jsem bohuzel vynechala, chodim totiz pritom jiz do prace a tak na uzivani leku snadneji zapominam. Narusi se tak lecebny proces? Ma cenu dobirat celou davku vcetne tech dvou zapomenutych prasku, nebo mam jen dodrzet dany pocet dni. (predepsano na pet dni)
Dekuji Lucie

reagovat 13.9.2003 18:46 - jani

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak zabránit reakci na antibiotika - lékaři mi nedokážou odpovědět - i po antibiotiku doporučeném těhotným, tedy "méně zátěžovém" u mě nastane reakce v podobě kvasinek, ale hlavně mi zduří vnější pohl. orgány a rozpraskají (jakoby řezné ranky). Nevím, jak tomu zabránit, příp. jak se v dané situaci zachovat (bolest při dotyku, při močení).Slyšela jsem, že tento problém trápí více žen. Děkuji za radu.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *