antibiotika

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.5.2002 11:29 - Lenka

vážená paní doktorko,
můžete mi, prosím vás, upřesnit, jaké nebezpečí vzniku resistence na antibiotika hrozí mé 17timěsíční dceři, pokud bychom jí po šesti dnech přestali lék dávat? Zajímá mě to z hlediska toho, že: její doktorka se přiznala, že se s předepsáním Ospenu unáhlila (lekla se dvoudenních vysokých horeček, které ovšem polevily ještě před podáním první dávky) a z předepsaných 5 ml á 8 hodin dcera vždy tak polovinu vyplivla nebo vylila.

reagovat 21.5.2002 12:07 - Lenka

Prosím o radu - jak vzniká resistence na antibiotika?
Proč se musí antibiotika využívat celá, abychom se vůči nim nestali odolní? Bakterie, která nemoc způsobuje může přeci být různě rozmnožena. Jestliže se vychází ze zprůměrovaných hodnot, pak by přeci lékaři měli postupovat přísně individuálně. V případě, že se lékař splete a předepíše je zbytečně, není lepší s dávkováním okamžitě přestat? Jestli ne, tak proč?

reagovat 21.5.2002 21:40 - Jitka

Když se užívají ATB krátkou dobu v malých dávkách, mohou přerůst rezistentní kmeny bakterií a způsobit ještě masivnější infekci, na kterou už pak těžko něco zabere. Navíc (to je odpověď pro paní Lenku, která uvedla email-možná jde o tutéž osobu:-):už se nedá zpětně zjistit, jestli se lékařka vaší holčičky opravdu unáhlila-její nemoc klidně mohla být způsobena baktérií, na kterou ATB zabralo okamžitě a proto vymizely i příznaky. Tabletky proto URČITĚ doužívejte, je to menší zlo, než případné komplikace způsobené přerostem multirezistentních potvor.

reagovat 6.11.2002 19:47 - Lenka

Pani doktorko,chtela bych se zeptat,jaky maji vliv antibiotika na uzivani hormonalni antikoncepce.Beru Tri regol a jako antibiotikum uzivam Klacid 500 se stredne sirokym spektrem ucinku na ruzne druhy bakterii.V letacku u antikoncepece je,ze ucinky antikoncepce antibiotika muzou zelsabit nebo uplne zrusit uinek antikoncepce a v zavorce antibiotika se sirokym spektrem ucinku.Vzala jsem si 2 antibiotika a protoze bolest v krku polevila,rozhodla jsem se dalsi nebrat.Je i tak ucinek antikoncepce narusen????A pokud antibiotika maji vliv na ucinek antikoncepce,maji ho pouze v dobe uzivani,nebo po celou dobu 28dnu,kdy beru jedno plato Tri regolu?Jinak receno,musim se chranit jinou metodou antikoncepce po dobu,kdy uzivam antibiotika,nebo i po zbytek cyklu?

reagovat 7.11.2002 20:48 - Jitka

Lenko, 1)DURAZNĚ: antibiotka DOBER!To vůbec nevadí, že bolest polevila-ATB není Paralen, který si už nevezmeš, jakmile tě přestane bolet hlava. Načaté plato se vždy musí dobrat, jinak se nedoléčíš a navíc-mohou přerůst rezistenstní kmeny bakterií, na které už pak nic nezabere.

2)ATB skutečně snižují účinek HA, to proto, že mění poměry v těle a zjednodušeně řečeno, hormony nemusí být úplně vstřebány a řádně transformovány (protože většina hormonů v HA se nejprve mění na jiné, a až ty pak blokují ovulaci). Přídatná antikoncepční opatření jsou nutná po celou dobu braní ATB a raději ještě nejméně 10 dní poté, co antibiotika dobereš. Přece nechceš otěhotnět a 2.největší % nechtěných těhotenství způsobených vlivem selhání HA je právě při současném braní antibiotik(na 1. místě je samozřejmě vynechaná tableta).

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.2.2017 17:48 - Simona

Dobrý de den, paní doktorko chtěla bych se zepta. Je mi 18 let a už od svých 15 jsem začala brát dost antibiotik. Měla jsem spoustu nemocí, každý měsíc jsem brala antibiotika. Před půl rokem jsem onemocněla boreliózou a každý měsíc dostanu krabičku nebo 2.
Chtěla bych se jen ujistit jestli by to nemohlo mít vliv na můj organismu, oslabenou imunitu mám tak doufám, že to bude všechno.
Děkuji předem za odpověď.
S pozdravem,
Simona.

reagovat 6.10.2017 19:01 - Pavel

Dobrý den,
chci se zeptat jestli nevíte za jak dlouho budou účinkovat antibiotika Penbene 1 500 000 na angínu. Beru je teprve druhý den, ale přál bych si, aby už ta bolest v krku byla pryč, jinak se z té bolesti potento...
Děkuji

reagovat 7.10.2017 12:15 - Jarka

Dobrý den,
chci se zeptat...

obvykle mi antibiotika na angínu zaberou do tří dnů. Ale já si taky krk kloktám teplou slanou vodou - to mi vždy bolest utlumí. Někdy zas použiti vodu s tea tree - éterickým olejíčkem z australského čajovníku.

reagovat 7.10.2017 19:11 - Pavel

obvykle mi antibiotika na...

Děkuji

reagovat 29.12.2017 21:44 - Klára

Já se antibiotik najedla dost, když jsem byla v pubertě.. skoro každý měsíc jsem totiž měla angínu, takže se dávky jen navyšovaly a navyšovaly... no nebylo mi nějak dobře. Co mi ale vytrhli mandle tak v pohodě a teď už se v případě nějaké nemoci léčím jen přírodou. Na taková ta nachlazení mi nejlíp zabírá klasický český křen. :) Nějaké tipy, jak ho využít, nejdete např. tady - https://www.eushops.cz/blog/kren-je-prirodni-antibiotikum :)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *