Anorexie - prosím pomozte

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.10.2007 09:01 - Milena

Kamarádka trpí anorexií, chtěla bych jí pomoci, ale opravdu nevím jak. Je jí 25. Začala hubnout tak před 2 roky a čím je hubenější, tím je šťastnější. Nejspíš má pocit, že kontrola její hmotnosti je jediné, co zvládá a co v životě dokázala. Jinak vlastně moc v životě nedokázala, protože sama neví, co v životě chce. 2x odešla z vysoké školy, potuluje se po světě a hledá příležitostnou práci.

Ona sama si uvědomuje (nebo alespoň mi to tak řekla), že má problém, ale že jí to nevadí, protože se cítí moc dobře. Když se snažím nahodit téma poruchy příjmu potravy, tvrdí, že ona jí docela dost, akorát dobré věci. Víc se o tom se mnou nehodlá bavit. To ale neprokazuje její vzhled - Je vychrtlá, má typicky anorektický protáhlý obličej a její fotky se snad každý normální člověk lekne.

Výžně nevím, co mám dělat. Nevím, jestli má třeba cenu zajít za její mamkou, protože kamarádka nemá v rodině moc velkou podporu. Dá se vůbec něco dělat nebo jen čekat, až umře?

reagovat 15.10.2007 19:12 - Lucie

Mileno, nechci tě zklamat, ale pokud ta tvoje kamarádka sama nebude chtít, tak jí nikdo nepomůže. Navíc je už dospělá, takže jí to ani nikdo nemůže nařídit, leda že by ji zbavili svéprávnosti, ale to není jen tak. Takže nezbývá, než ji zkusit přesvědčit, že má problém. Malá šance na úspěch ale je vždy. Držím palce.

reagovat 16.10.2007 13:08 - Maja

Jak se da zbavit clovek svepravnosti?

reagovat 16.10.2007 15:42 - Lucie

Soudně. Pokud někdo není schopný se o sebe postarat (např. kvůli psychické nemoci), pak mu soud určí opatrovníka (obvykle někoho z rodiny), který za něj rozhoduje v důležitých věcech. Ale jsou na to velice přísná kritéria.

reagovat 16.10.2007 15:50 - D

Pokud chcete trošku nahlédnout do toho, jak se cítí anorektit, pohledejte v archivu české televize, je tam 13. komnata o jedné modelce, jméno si nevzpomenu, která byla 2. nebo 3. na miss a pak propadla anorexii. Zkončila na JIP, vypovídaly jí orgány a ona byla šťastná, jak je hubená. U toho člověk pochopí, že nestačí nějaké domlouvání a přesvědčování.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.7.2013 16:00 - pro Elenu

Typ na krásnou postavu!...

no ty máš děvče problém...skoro je mi tě líto. Ale třeba z toho ještě "vyrosteš"

reagovat 30.7.2013 21:46 - ???

A proč by jsme ji měli pomáhat? Způsobila si to sama a co chtěla to má! Každá je chytrá jak stádo opic a říkat jim něco je úplně zbytečný! Tak ať si teď nese následky sama a taky by si případnou lečbu měla platit ze svého! Nevím proč by jsme měli na nějakou bláznivou slepici a její bláznivou slepičí nemoc doplácet?

reagovat 11.3.2014 19:23 - !!!

A proč by jsme ji měli...

Vzpomeň si na svuj příspěvek, až tu nemoc bude mít tvoje dítě!

reagovat 22.3.2017 17:32 - nuda

nuda,nuda,nuda...to je anorexie,nuda a z nudy,jen sebestřednost,já zvracela,já papala,já nezvracela,já nepapala a celé dny,jen chtějí být středem zájmu,normální ženská,maká,nemá čas se koukat na to kolik Kg má,potřebují zapřáhnout a pár facek!Nemoc to není,jen ta nuda.....Můj názor,který se anorektičkám jistě nebude líbit.....

reagovat 22.3.2017 17:39 - Xui Ki

A proč by jsme ji měli...

anorexie,alkoholismus,gamblerství,kouření nepatří do skupiny nemocí!!!!Nemoc je co jsem si neudělal,rakovina,šedý zákal,aj....proč se tohle počítá jako nemoc???Nechápu to,žádné léčení a pokud ano,zaplaťte si to ,jste banda,která neví co roupama dělat,tak si neste důsledky své debility a nikoho s tím neotravujte-----v Praze Motole umírají děti,které za svou nemoc nemohou,stát by měl dávat jim!!!!!!!!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *