Anorexie a bulímie - tři pověry o našem těle - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.9.2001 11:22 - Eva

Super článek!Škoda, že na boj s anorexií nestačí jen logický rozum - uvědomit si, co je pověra a co pravda. Ale od někud se asi začít musí,že?
Sama za sembe přidám další pověru - totiž že anorexie nebo bulimie je věcí volby - já si tu nemoc nevybrala, alespoň si to myslím. Chci z toho ven, jen mi to moc nejde...
Ještě jednou - díky za článek.
Eva
P.S. Kdo znáte další pověry - sem s nimi, třeba tu mrchu anorexii pak líp prokoukneme...

reagovat 5.10.2001 18:46 - Baruska

ja si teda nemysslim, ze by se do toho mel nekdo plest, protoze kdo chce byt tlustej, at si je .Ja teda nechci.A vubec je to snad nase telo, ne?B

reagovat 6.10.2001 10:54 - Iva

To je ale blbej názor - že by se do toho nikdo neměl mýchat, že je to moje tělo... Moje tělo to je, to jistě. Kdo by nechtěl bejt hubenej, že? Ale kdo by chtěl bejt nemocnej!
Já kvůli svý vychrtlosti (která se mi bohužel dost líbí) ztrácim pomalu zdraví - po třech letech se mi začaly hrozně kazit zuby, padat vlasy, dělat exémy...
Takže - kdo chce živořit, ať takový články nečte!

reagovat 9.10.2001 00:28 - Magda

To, že na rozvoj mentální anorexie mají vliv média a celá společnost, podle mne není pověra, ale pravda. Má kamarádka do kolotoče hubnutí, padání vlasů, depresí....spadla před 15 lety, když si v Mladém světě přečetla, že moderní budou dívky s výškou nad 170 cm a váhou pod 50 kg. Naštěstí se z anorexie na poslední chvíli dokázala vyléčit za pomoci psychiatričky.
Dnes bych řekla, že je tlak na dívky ještě větší. Docela žasnu, když při svých 170 cm a 55-57 kg váhy začínám mít problém sehnat kalhoty. Když mi jsou délkou, tak se do nich často nedostanu a to jsem ještě dříveroky dostala do všeho a vážila jsem stejně. Když chci tričko kupuji L.

reagovat 9.10.2001 16:10 - iva

Naprosto souhlasím s tím, že to dělají média a společnost. Když mi bylo 13, měřila jsem 174cm a vážila 65kg. Ve škole se mi smáli, že jsem tlustá. Nebyla jsem hubená, ale šlo to. Tak jsem začala držet různé diety a objevil se jo-jo efekt. Po třech letech různého mučení s dietami jsem vážila 80kg. Jakmile jsem dietu přestala držet kila šla nahoru a v mnohem větším množství. Dnes jsem si na své tělo zvykla. Je mi 19, mám přítele a ten mě má rád jaká jsem. (Mám velká prsa - 120cm a zadek a podle něj jsem pořádná ženská). Konfekční velikost si kupuji od 42 - 46, jak kde. Je pravda, že sehnat oblečení je nemožné. Velikost 42 už se snad ani nedělá. A když tak se stále zmenšuje. Už dva měsíce se ovládám s jídlem a začala jsem sportovat. Rozhodla jsem se vykašlat se na diety, sice jsem zhubla teprve 3 kg, ale zato bez hladu, a drží se. Občas si říkám, že je lepší být při těle, než být nemocná. Přeji všem, aby se se svojí váhou spokojili a udrželi si ji takovou, která bude prospívat jejich zdraví.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.9.2008 15:42 - S.Hudeckova

Pro lekarsky vyzkum hledam divky, pro nafoceni image - uzitkovych fotografii k problematice anorexie u divek v lekarskych casopisech.Chcete-li se podilet na tomto projektu prosim kontaktujte mne na mailu casting.sarka"email.cz dekuji

reagovat 26.3.2009 23:20 - jane

Fand: idiote, presne kvuli kretenum jako jsi ty je svet plny holek jako jsem ja! zakomplexovanych, touzicich po dokonalosti a ochotnych udelat pro stihlost cokoliv... ohledne tvych parametru... divka, ktera by vazila mene nez 5Okg a merila pri tom 170cm a vice by mela podvyzivu zavanejici anorexii jak prase!!!

reagovat 10.1.2012 01:12 - Elena

Typ na krásnou postavu! :)

Já mam 162 , jsem štíhlounká, mám 50kg, jsem akorát, prsa akorát, a jím celý den uplně všechno ;-) . Samosdřejmě pár krát do týdne si zacvičím, takže mám zpevněné tělo. Ráno snídám, k obědu si dám klidně knedlo zelo vepřo, ke sváče jogurty, k večeři další pořádný jídlo, někdy si namažu i chleba se sádlem. Samosdřejmě to prokládám zeleninou, ovocem. Jsem zdravě štíhlá, mám hezký zadek, prsa. A chlapi po mě šílej. Naopak skoro žádný chlap nemá rád vychrtlý ženský, co jsou kost a kůže. Je to antierotický a antipřitažlivý.. A naopak, když budete hladovět, tak vaše tělo si bude vytvvářet tukové zásoby, protože neví , jak dlouho ho opět necháte hladovět, takže si vše co sníte raději uloží do zásob.. Ale pokud budete jíst pravidelně normální jídla, metabolismus se zrychlý a nemusíte se bát tloustnutí.. Naučte se mít rádi sami sebe a až když se přijmete, takové jaké jste, pujde vám i snadněji hubnutí. Doporučuji knihu : Miluj svůj život, Luise L. Hay (tahle kniha mi velice pomohla).

Jezte, sportujte a mějte se rádi!

užitečné rady

Hladověním a dietama si zbytečně odvápnujete kosti, ničíte celé tělo, ztrácíte minerální látky a vitamíny, tzn. vlasy, plet, zuby jdou do háje..Orgány též.. Pak jsou problémy s plodností.. Zažívací trakt je poškozený, nafukuje se břicho, vytváří se vředy, klesá hormonální hladina, začínají vyrůstat po těle chlupy.. Jezte, pijte hodně vody a sportujte.. Po dietních výrobcích se tloustne, protože naše tělo nedokáže zpracovat umělé látky (do dietních potravin se nedává cukr, ale chemie, kterou naše tělo nedokáže zpracovat a vyloučit, proto to ukládá). Když si dáte přírodní cukr, živočišný tuk, tak to ztrávite a odejde to z těla.. Ale uměliny ne..

reagovat 9.5.2012 18:17 - Alice

Prosím,odpovězte mi,zda je vhodná vegetariánská strava pro osobu trpící kombinací:anorexií,bulimií se závislostí na alkoholu.V současné době váží
46 kg/179cm.

reagovat 9.5.2012 18:35 - lea

pokud to myslis vazne, tak vhodny je psychiatr, psycholog a prakticky lekar

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *