Anona ostnitá

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.3.2013 13:15 - Ondra

Zdravím,

neví tu náhodou někdo, kde by se daly sehnat plody ovocného stromu Graviola (Anona ostnitá)? Narozdíl od banánů a dalšího tropického ovoce se s tím v normálním obchodě bohužel nesetkáte.

reagovat 28.3.2013 15:45 - David

Plod anony v ČR neseženete, ale dají se zehnat výtažky z tohoto plodu, které údajně léčí rakovinu. V této souvislosti bych se rád zeptal, jestli tady je někdo, komu výtažek z anony pomohl při rakovině.

reagovat 28.3.2013 15:55 - Tomková

Dle různých zdrojů by měla anona být účinnější, než chemoterapie, přitom bez vedlejších účinků. Mám tedy stejnou otázku jako David. Zkoušeli jste někdo při rakovině tyhle výtažky?

reagovat 28.3.2013 16:55 - B.K.

Rakovinu by měly ničit acetogeniny obsažené v listech anony. Rostlina je to ale v naší zemi mnoha lidem neznámá, takže těžko se najde někdo, kdo ji v Česku vyzkoušel. Ale moje tchýně tvrdí, že si pomocí ní vyléčila letitou boreliózu.

reagovat 28.3.2013 17:06 - Kořínková

Anonona graviola mě taky zajímá, protože švagr (38 let) má rakovinu prostaty. Pokud máte někdo zkušenost, dejte vědět. děkuji

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.7.2014 11:12 - Ondra

Tak jsem to trochu zjišťoval. Anona se dá sehnat minimálně v jednom obchodě v centru Prahy. Obchod se jmenuje Frutapura a nachází se v ulici Rámová, kousek od Nám. Republiky. Je to na objednávku (alespoň 1kg) a cena se pohybuje kolem necelých 600 Kč/kg.

reagovat 14.7.2014 15:38 - Vašek

Asi před rokem jsem dostal semena Gravioly Další zásilku mě zabavili francouští celníci a poslali zpět, že to není rostlina Evropská. To jen na okraj toho jaká je EU debilní, protože při pěstování nesmí teplota klesnout pod 15st.C. A tak jsem zasadil semínka a kupodivu mám 4 kusy rostlin. Měl jsem jich daleko víc, ale poslal jsem semena panu RNDr. Větvičkovi, známým a jednomu manželskému páru na Moravu. Z Moravy mě napsali a dokonce poslali fotky jak jim rostliny krásně jdou a tak mám radost. No a abych se konečně dostal k tématu. V Evropě se dá sehnat džus (pod názvem COROSOL ) ve Francii, včetně kompotů. Rovněž šťávy, protože Francie má v karibiku kolonie a odtud dováží plody na zpracování. Jinak se domnívám, že všelijaké tablety obsahují jen minimum Anonny. Tak jako v různých náhražkách vitamínových produktů. Léčivé účinky jsem na sobě nrppozoroval i když konzumuji syrové listy .

reagovat 14.7.2014 15:40 - Vašek

Zdravím,

neví tu...

Plody seženete zcela určitě na dovolené v karibiku. Jinak džusy a kompoty ve Francii. V Rakousku ani Německu nic není

reagovat 19.7.2014 12:37 - Hakl

Anona je výborná rostlina.

reagovat 19.7.2014 17:38 - zdenka

Anona je výborná rostlina.

prosím ví někdo jestli tuto rostlinumužu podávat kočce a jestli se to da podávat s jídlem? jinak to do ní nejde dostat. Děkuji

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *


Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR
   
Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Alternativní a doplňkové metody léčby > Anona ostnitá

registrace | přihlásit se