anisokorie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 16.2.2008 20:40 - jolana

dobrý den,moc bych se chtěla zeptat,zda také někdo pozorujete nesouměrnost zorniček,já mám jedno větší a docela mě to znepokojuje,nevíte,čím by to mohlo být?děkuji

reagovat 26.3.2008 21:03 - Lucka

Ahoj, taky mám asymetrii zornic, chodím pravidelně na oční i na neurologii, protože mám potíže, ale u spousty lidí to nemusí být vůbec problém. Jinak to souvisí s nervy, jak mi bylo řečeno, takže pro tvůj klid by jsi asi k neurologovi, nebo očnímu zajít, aby ti někdo objasnil, kde je problém a řešit to.

reagovat 27.3.2008 15:32 - jolana

děkuji za odpověd,já neurologii a na oční taky chodím,můžu se zeptet co ti dělaly za vyšetření a jaké máš další obtíže,také se léčím s nervy,ale nechápu souvislost,moc díky,jo a jak to máš dlouho

reagovat 28.3.2008 14:39 - Lucka

Ahoj, je mi 33let, mám 7letého syna, po porodu několik měsíců se projevila neorogenní tetanie, bolesti hlavy atd. Zvýšení nervosvalové činnosti prá vě může způsobovat tyto obtíže se zornící. Momentálně jsem 8měsíců po prodělaném silném, zánětu zrakového nervu, kdy jsem se neuroložky ptala, jak moc souvisí ta zornice s tím zrakovým nervem a bylo mi řečeno, že ne přímo, je tam okolo plno jiných nervů a svalů , oko je tím pádem špatně prokrvováno. Takže ty nervy s tím souvisí moc. Jinak mám veškerá vyšetření od CT, MR, lumbálku a jiné neuro vyšetření až po sonografii zrakového nervu , jelikož bylo podezření na RS. A jaké máš potíže s nervy, co bereš atd.? Budu na diskusi až v pondělí, tak napiš, já se potom ozvu.

reagovat 31.3.2008 17:10 - jolana

ahoj,mně je 28let,a mám 5letou dceru,mně se tyto obtíže objevily,když jsem byla na mat.dovolené,ze začátku únava,bolesti zad,svalů,různá brnění,prošla jsem interním vyš,neurologickém vyš-ale to mi dělaly pouze ct mozku,ale tam si myslím nic moc nepozná,a nasadila AD,a pak se projevily obtíže s viděním,oči mě pálely,měla jsem pocit suchosti a zárověn mě neustále slzely,no a poté jsem si všimla toho rozdílu,nevím,jestli jsem to už měla,nebo se mi to stalo po těchto potížích,neuroložka určila diagnozu panická porucha a nasadila mi AD,hořčík,těch tělesných obtíží bylo mnoho-slabé nohy,neustále mě brněly,divné pocity po těle apod.,mám i pocit,že na oko,kde mám tu zorničku užší,tak i tak divně vidím,ale na světlo mi normálně reagují,tak nevím...,docela mě to trápí,trvá to 2 roky,AD jsem vysadila a snažím se bojovat sama,a jak si na tom ty?napiš,budu moc ráda

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.4.2008 14:24 - Lucka

Ahoj, tak AD beru taky, ale nejnižší dávku a teprve několik měsíců. Co popisuješ, jsem zažívala kdysi taky a někdy i nyní, ale je pravda, že je to hodně o psychice člověka. Mívala jsem stavy, že jít do obchodu byl nadlidský výkon. Máš podle mě ale i tetanii, ne jen panickou poruchu, všechno souvisí se vším. Dělali ti EEG? Tam se pozná tetanie, jinak to CT je opravdu méně přesné, než MR, taky jsem na CT neměla nic a na MR potom nález. Tady na doktorce si najdi panickou poruchu, tam se dočteš hodně věcí. Myslím, že nás je celkem dost, co tímto problémem trpí. Budu ráda, když odepíšeš. Máme doma přestavby, tak nejsem každý den na PC.

reagovat 2.4.2008 14:32 - Lucka

Jo a taky mi kdysi nikdo ani neřekl, že mám nějakou panickou poruch, prý mám pocuchané nervičky a musím se dát dohromady, každý má nějaké problémy. Je to už asi osm let, co si pamatuji, že jsem začala mít potíže, no a teď se přidal ten zrakový nerv atd. Jinak ví určitě, že zornici mám zvětšenou od mala a můj syn se narodil taky s tímto problémem. Navíc šilhá na to levé oko a má dětskou tupozrakost, člověk může být tupozraký a nemusí to vědět a nemusí ani šilhat. Mi doktorka řekla, že jí zjistili tupoz. až teď v dospělosti.

reagovat 17.4.2008 12:21 - Lucka

Ahoj Jolano, proč nenapíšeš, jak se ti momentálně daří, jak se cítíš a jestli máš obtíže? Budu moc ráda.Ještějsem ti chtěla napsat, že diskuse související s PP je i na doktorce na neurogenní tetanii, taky tam občas mrknu. Zatím ahoj a ozvi se.

reagovat 19.4.2008 13:22 - jolana

Ahoj,promin,ale nebyl čas,měla jsem toho hodně v práci,a tak jsem se sem nedostala,mně se daří celkem ok,ale to víš,je to jak na houpačce,ale už si to tolik jako dřív nepřipouštím,snad jsou to opravdu jen ty nervy a musím se stím naučit žít,jinak na diskuse panické poruchy chodím často,ráda si přečtu nové zkušenosti této hnusné nemoci,jak se daří tobě?napiš a měj se krásně....

reagovat 22.4.2008 20:55 - Lucka

Ahoj, dík za optání, po devíti měsících nemocenské jsem odešla z práce, tak nevím, co budu dělat. Potřebovala bych klid, teplo a ne moc fyzické námahy, jenže to jde málokde. Byla jsem zvyklá vždycky na zápřah a najednou si musím hledat klidnou práci. Jakou práci děláš ty? Taky s dítětem to není jednoduché mít ideální zaměstnání. Opravdu se musí s tím člověk naučit žít, nic jiného nám ani nezbývá. Celkem mi pomáhá, že zároveň s hořčíkem beru B-komplex, sice mám více hlad, ale nevadí, stejně jsem celkem hubená a nepřibrala jsem ani po injekcích B12. Mimochodem ty injekce jsi měla ti píchali taky, nebo ne? Taky to na ty nervy pomáhá. Měj se a až budeš mít trochu času, napiš.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *