Anestezie před gynekologickou operací

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.1.2015 15:00 - Linda

Moc prosím, zda by mi mohl odpovědět.
Je mi 21 let, jsem studentka a zatím ještě panna a od října 2014 jsem začala mít gynekologické obtíže. Nakonec jsem navštívila lékaře. Z důvodu mého panenství mě vyšetřil per rectum (análně) a řekl, že má podezření na cystu v zadní části pochvy. Poslal mě na ultrazvuk a zde se toto potvrdilo. Říkal, že to není nic závažného, ale byl by vhodné to dát pryč a na rozbor. řekl, že je to jednoduché a zákrok bude proveden v lokální anestezii. Ne moc ráda, ale souhlasila jsem. Objednal mě na další vyšetření a zde mi sdělil, že se zákrok bude muset provést v celkové narkóze a objednal mě na 3. 3. 2015. Z narkózy mám strach a proto jsem se zeptala, zda je to nutné a taky na podrobnost s tím spojené, neboť jsem nikdy na žádné operaci nebyla. Odkázal mě na sestru, že mi řekne vše potřebné.
Nezapírala jsem, že mám strach a že narkózy i samotné operace velmi bojím. Sestra mi sdělila, že celková narkóza je nezbytná vzhledem k prováděnému zákroku. Sdělila mi, že do nemocnice musím nastoupit již odpoledne den před tím, 1.3.2015. to již musím hotova předoperační vyšetření. Řekla, že po nástupu musím podepsat souhlas s hospitalizací, která bude trvat celkem asi 4 dny. Jelikož nejsem vyholená a zákrok bude proveden vaginální cestou, řekla mi, že musím počítat také s oholením. Na večeři dostanu jen sušenku a čaj a na noc nějaké prášky na uklidnění. To nevím jestli pomůže, protože se toho opravdu moc bojím a vím, že ze strachu nezamhouřím oka. Sestra mi řekla, že mě pravděpodobně dají na předoperační stacionář, kde budou pacientky, které půjdou druhý nebo další den na zákrok. Tím spíš neusnu.
Ráno mě probudí již v 5:00 (ale stejně spát nebudu) a mám dostat klystýr. Zeptala jsem se, jestli je to nutné a sestra řekla že ano, neboť před celkovou narkózou se to dělá, neboť v narkóze dojde k ochabnutí svalstva a tím i svěračů a údajně bych se pokakala a počůrala? Po klystýru a vyprázdnění pak dostanu injekci (do zadku), po ní, že už moc nebudu vnímat, budu již jen ležet na vozíku a odvezou mě na sál. Zde dostanu injekci do žíly, po která navodí lehký spánek, dají mě do operační gynekologické polohy a pak a bude následovat vlastní narkóza. Před vlastní operací mě ještě vycévkují a dojde k vlastní narkóze Nevěřím, že usnu, znám se a toho se bojím. Po probuzení mi prý bude asi den špatně, ale to je prý normální. Tak mi to bylo řečeno.

Nevím mám z toho divný pocit a přiznám se i celkem strach. A hlavně nevím, jestli mi byla sdělena pravda. Jsem přesvědčena, že vzhledem ke strachu neusnu, bojím že to nezvládnu.
Kdo má s tímto nějaké zkušenosti, prosím ozvěte se mi zde nebo na e-mail (Lind1964@seznam.cz) Budu moc ráda. Do 3.3.2015 to ještě můžu vzít zpět.
díky všem L.

reagovat 15.1.2015 15:53 - Petr

Byl jsem na operaci celkem 2x, jednou se zlomenou rukou (celková ansetezie 2 hodiny), a bypass koronárních tepen (8 hod). Klystýr jsem dostal 2x po sobě jen při operaci bypassu. Zpočátku jsem nad tím kroutil hlavou, ale nakonec jsem byl rád, protože jsem ležel 4 dny na JIP a stolice by s rozpáraným hrudníkem byla asi problém. Jinak klystýr byl v pohodě, daleko horší bylo, když jsem se probral a měl jsem v plicích zasunutou trubku připojenou na dýchací přístroj. Po narkóze jsem žádné problémy neměl, ale každý to asi snáší jinak.

reagovat 15.1.2015 21:02 - Jana

Moc prosím, zda by mi mohl...

Lindo, není čeho se bát ! Dnes už je anesteziologie na vysoké úrovni a i celková anestezie je mnohem šetrnější, než bývala před 20 - 30 lety. Já osobně má CA za sebou 19 různé délky a hloubky a žiju ! Před břišní operací klystýr dávají, ale když jsem byla na malém výkonu - kyretáži, tak mi ho nedávali. Většinou CA snáší pacienti dnes už dobře, i když samozřejmě můžou nastat individuální problémy, zvracení, nauzea apod. ale dnes už i tyto, dříve velmi časté projevy po CA nesjou zdaleka tak časté. Dokonce je díky moderní anesteziologii a šetrnějším lékům uspat i dříve inoperabilního pacienta. Poprvé se bojí snad každý, to je i normální, ale hodně Ti také pomůže, když si popovídáš se "spolubydlícími" ! Přeji Ti hodně odvahy a držím palce ! Zdraví: Jana

reagovat 16.1.2015 13:48 - Pavel

Moc prosím, zda by mi mohl...

Mám za sebou operaci v podobné pozici v celkové narkóze. Postu operace ti vysvětlili velmi dobře. Některé úkony před nejsou nejpříjemnější, ale jde to. Zanedbat léčbu je horší.

reagovat 19.1.2015 14:17 - Linda

Lindo, není čeho se bát !...

Přátelé,
moc vám děkuji za vaše slova i za podporu. nevím moc , co je to inoperabilní pacient, ale asi to budu já. Ono se to dobře píše, ale strach je strach a já moc bojím. Asi bych snášela bolest, ale ne to co mi popsali. A na strach jsou všechny medikamenty krátké. Už teď špatně spávám a stále na to musím myslet. Asi si myslíte, že jsem posera, asi jsem , ale nejde s tím nic dělat. Nevím jestli budu mít sílu tam vůbec jít. A když, tak vím, že mě stejně neuspí, protože strach je silnější. Myslíte si, že jsem psychopatka, ale nejsem, jen mám obyčejný strach. Někdo se bojí pavouků, já tohohle.

moc díky L.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.12.2015 18:57 - Lucka

Moc prosím, zda by mi mohl...

Lind1964@seznam.cz
je dle google 45leté prase ze Zlína.

reagovat 4.3.2016 11:34 - Linda je chlap

Ai dejte jeji email do google
Lind1964@seznam.cz

je to chlap ze Zlínska, který si podává inzeráty na erotických seznamkách.

reagovat 7.10.2016 18:55 - Aneta

Moc prosím, zda by mi mohl...

Na operaci jsem byla celkem 13 krat a nic to neni pri tom sem jeste dite je mi trinact let a zvladla jsem to klystyr jsem dostala 3 krat to zvladnes.

reagovat 7.10.2016 19:45 - Primář

Podle nejnovějších poznatku dobře zafixovaný pacient nepotřebuje anastezi.

reagovat 7.10.2016 20:33 - Petr

Jako chlap bych u sebe gynekologickou operaci vydržel i bez anestezie,ale nesměli by mi trhat nehet to bych se zbláznil bolestí.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *