Anestezie lokální - vasektomie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.2.2017 11:08 - albuss

Zdravím,již delší dobu uvažuji o absolvování vasektomie. Jsem na 90% rozhodnut že ji podstupím, ale největší problém vidím v lokální anestezii. Z toho mám vítr (víte kde)… Prostě jen ta představa aplikovaní anestezie do šourku mě děsí. O celkovou anestezii nemám zájem. Nemáte nějaký tip, jak to zvládnout? Nebo napište vaše pocity. Druhý problém vidím v tom, že mám celkem stažené varlata. Málo kdy jsou volně svěšené. Nebude to vadit? Díky za odpověď.
Zdravím,již delší dobu uvažuji o absolvování vasektomie. Jsem na 90% rozhodnut že ji podstoupím, ale největší problém vidím v lokální anestezii. Z toho mám vítr (víte kde)… Prostě jen ta představa aplikovaní anestezie do šourku mě děsí. O celkovou anestezii nemám zájem. Nemáte nějaký tip, jak to zvládnout? Nebo napište vaše pocity. Druhý problém vidím v tom, že mám celkem stažené varlata. Málo kdy jsou volně svěšené. Nebude to vadit? Díky za odpověď.

reagovat 10.2.2017 21:23 - anesteziolog

Pokud nechcete výkon podstoupit v lokální anestezii a odmítáte i celkovou, je tu ještě jedna možnost a to anestezie epidurální, která Vás ale znecitliví na několik hodin od pasu dolů. Podotýkám, že i tento typ anestezie má svá rizika, osobně, z mých zkušeností bych volil raději anestezii krátkodobou celkovou, dnes již jsou její rizika minimální, obzvláště pro zdravého člověka.

reagovat 10.2.2017 21:52 - albuss

Pokud nechcete výkon...

Díky za odpověď. Mě by nevadil zákrok v lokální anestezii, jen mi prostě nedává spát ta představa těch vpichu do šourku. Zbytek už bych fakt nějak prežil. Co se tyče celkové anestezie, té bych se taky nebál, ale opět je zde pár proti. Za prvé: cena, za druhé: běhání po doktorech kvůli před operačním vyšetřením, za třetí: do hospitalizace. Ideální by bylo ráno přijít, udělat zákrok( 20 minut schrupnout) a za 2-3 hoďky jít domů. Bohužel tak to asi nefunguje. ....

reagovat 11.2.2017 11:29 - anesteziolog

Dobrý den, je tu ještě jedna možnost, která se dá uplatnit i při výkonu v anestezii epidurální a to podání léků ze skupiny anxiolitik - tyto léky odstraňují napětí a úzkost a u většiny pacientů způsobují útlum, či podání silného hypnotika - lék navozující spánek, či kombinaci léků z těchto dvou skupin. Z anxiolitik se podává většinou Diazepam 10 mg, který by jste si mohl vzít i sám cca hodinu před výkonem, ale musím zdůraznit, že POUZE PO DOHODĚ S LÉKAŘEM, který Vám bude zákrok provádět !! Další možností je požádat o nitrožilní aplikaci inj. Diazepamu Apaurinu, který je ještě silnější, příp. silného hypnotika Dormicum těsně před výkonem. Ale tam už předpokládám doplatky. Ještě dodám, že zmíněné léky působí na drtivou většinu pacientů celkově tlumivě, ale tak cca v 5% případů se stává, že tyto léky na pacienta vůbec nepůsobí. Ale tato možnost tu je.

reagovat 11.2.2017 11:38 - anesteziolog

Samozřejmě, že v předchozím příspěvku jsem měl na mysli kombinaci anestezie lokální + léky, o kterých jsem se zmínil. Tato metoda se dá užívat při výkonech jak v anestezii lokální, tak i epidurální, když je třeba, či si to přeje pacient, aby výkon prostě jen prospal.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.2.2017 09:21 - Karel

Pokud nechcete výkon...

Epidurální anestezie od pasu dolů je kokotina.
To není muž, ale bačkora. Před 4 lety jsem měl jen lokální umrtvení injekcí a je to.
Mám 195/120, tak působila kratší dobu, ale bylo to fuk. Dírka byla jen jedna a velká jak špendlíková hlavička a steh by jeden,max. dva.
Párkrát jsem procedil skrz zuby "oh kurva" a šití bylo za 1-3 minuty hotovo.

reagovat 21.2.2017 17:31 - anesteziolog

Epidurální anestezie od...

Pane Karle, vždyť jsem to zde psal, že na tento zákrok EA nedopručuji a to právě proto, že jde o výkon krátký ! To byla pouze teoretická možnost, chápete ? Ale holt existují lidé, kteří mají při výkonech v citlivých partiích problém a i když samotný výkon v LA nebolí, tak to může být někomu prostě "jen" velmi nepříjmené a zajímá se o to, jak "to" nepříjemné alespoň zmírnit ...

reagovat 22.2.2017 23:58 - Karel

Pane Karle, vždyť jsem to...

Právě proto píšu, že je to kokotina.
Nebo lépe. "albuss" je babochlap a spíš by mu slušela kastrace.
By mě zajímalo co by dělal v létě 1944 na pláži Omaha. Lidi nějak vyměkli.

reagovat 23.2.2017 07:33 - albuss

Právě proto píšu, že je...

Sorry každý není hrdina jako vy. Můžete si poklepat na rameno, že jste hrdina a víte co by jste dělal v roce 1944 ...

reagovat 22.7.2017 11:27 - 22.7.

A jak to dopadlo?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *