Anální fisura - řitní trhlina - koment??e

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.3.2012 09:56 - Vyprazdnovač

si zabil,epicky vyrazy,kdo tohle proboha pise?Si delas prdel ne?nebo spis řiť

reagovat 24.3.2012 09:56 - Vyprazdni se svine

V řitním kanále je nalezena trhlinka na kůži řitě.-EPIC

reagovat 1.10.2013 16:28 - tom.borac

Dobrý den, zkoušel už někdo Healr Gel ? Dotazoval jsem se výrobce a ten odpověděl:
Krevní destičky hrají centrální úlohu v srážení krve a v hojení ran. Využili jsme destičkových faktorů získaných ze zvířecích trombocytů, které jsme přidali jako aktivní biologickou substanci ke speciálně upravenému kosmetickému gelu.
Vzniklý produkt - Healer gel – je určen k posílení regenerace tkání. Kůže i sliznic.
Lidé, kteří Healer gel zkoušeli, jej aplikovali i na odřeniny, popáleniny, řezné rány apod. Po aplikaci docházelo k rychlejší zástavě krvácení (pokud bylo přítomno) a k rychlejšímu hojení a to minimálně o třetinu běžného času. Gel byl aplikován i na chronické rány (rektální fisury, bércové vředy) a i zde bylo zaznamenáno rychlejší hojení a dokonce hojení dlouhodobě nehojených ran. Dík za info. :-)

reagovat 13.10.2013 19:24 - Jana

Dobrý den, zkoušel už...

Dobrý den, mohu prohlásit, že Healer gel mi na fisuru funguje, jako jediný !!!! :-))). Ostatní produkty bohužel nezabraly :-(.

reagovat 7.11.2013 19:52 - dada

Dobrý den, zkoušel už...

Healer gel používám stejně na zadek, tak i na opary a popraskané rty. Nevím jak toho dosáhli, ale funguje spolehlivě :-) Už se těším až to bude v krému.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.9.2014 11:09 - marta.nina

Mohu doporučit, sama jsem nevěřila :-). Raději používám tubičku než kelímek. Super je taky, že to zabírá i na opary a akne. Smekám před tím to produktem :-)))))

reagovat 16.10.2014 21:19 - Petr

Dříve mi ze zadnice po každé stolici teklo krve jak z podřízlého vola, k řešení problému jsem užil selský rozum a problém úspěšně odstranil asi za týden v podstatě jen pomocí masti a igelitového sáčku. Užíval jsem to takto:
1) Před každou stolicí jsem si konečník důkladně promazal (stačí olivový olej či jakákoliv neutrální nedráždivá mast). Mast či olej jsem nanesl dovnitř do konečníku prstem chráněným kusem igelitového sáčku (chce to alespoň dvě vrstvy;-)) a důkladně jsem jej uvnitř promazal, zvláště v oblasti trhliny. Svěrače mívají dnešní lidé značně zatuhlé, tudíž toto promazání je nejen dobrá ochrana tkáně před tuhou stolicí, ale rovněž dobrá masáž pro relaxaci svěrače.
2) Důležité je myslím také naučit se uvolněně vylučovat, moc netlačit, nezatínat svaly po těle, spíše jen naslouchat potřebám dolní části těla a ono se to obstará samo...
3) Následující bod je z dlouhodobého hlediska klíčový, aby se problémy nevracely - Upravit jídelníček,založit ho na potravinách s vlákninou. Ze mě vychází nejprve to, co jsem měl předchozí den k snídani, proto je vhodně nastavená snídaně klíčová pro to, aby se následná stolice nezměnila ve svěrač-rvoucí beranidlo. Ráno mi pomáhá začínat ovocem (vyjma banánů) či ovesnými vločkami, případě poctivým celozrnným pečivem (např německé žitné chleby ze žitného šrotu, rozhodně nezačínat den běžným bílým či tzv tmavým pečivem a černým čajem). Ortodoxní vegan nejsem, ale klasická veganská strava založená na zelenině, celozrnných obilninách, luštěninách a ovoci je na tyhle problémy zázrakem. Naopak maso, sýry, běžné pečivo, knedlíky, obyč bílé těstoviny a sladkosti jsou cestou ke krvavé řiti.
S jídelníčkem experimentujte, sami zjistíte, po jakém jídle máte stolici měkkou a po jakém tuhou.

Pamatujte, když jste důslední, dá se těch problémů zbavit dosela rychle (za týden či za dva). Nejtěžší je překonat první fázi, než se to zhojí - jakmile jednou vynecháte promazání, může se to celé zas vrátit do původního stavu. Léčbě řitě zdar!

reagovat 16.10.2014 21:31 - Petr

Ještě upřesnění předchozího příspěvku, když už to cca týden nekrvácí, je možno začít experimentovat s ukončením promazávání a věřit, že zadnice se znovu nenatrhne :-). Rúzné sedavé koupele a zvýšená hygiena možná mohou být nápomocné, ale klíčem k řešení je dobře promazaná řiť před každou stolicí a jídelníček bohatý na vodu a vlákninu.

reagovat 26.10.2015 05:47 - Obava

Dobrý den. Trpím anální fisurou a brzy mám absolvovat vyšetření prostaty. Mám obavy, aby mi vyšetření nezhoršilo stav fisury. Máte někdo zkušenost jak to probíhá? Existuje jiná možnost vyšetření prostaty, než konečníkem?

reagovat 12.5.2017 06:29 - Jaroslav

Přeji hezký den. I když je toto téma mrtvé delší dobu, stejně se pokusím dotázat se zde čtenářú na jisté potíže které mám. Moje doktorka na urologii mi z jistých důvodů doporučila provádět pravidelně přímou masáž prostaty. Současně ovšem mám potíže s fisurou v konečníku a mám používat dilatátory, které jsem ovšem doposud nepoužil kvůli bolesti při pokusu o vsunutí.Postupně to však časem jistě dokážu a potom přemýšlím, že bych mohl následně začít používat nějaký menší vibrátor na onu masáž prostaty. Doposud mi prostatu masíruje manželka tenkým prstíkem, což mi moc nevadí, dělá mi to v rámci milování a je to hodně vzrušující. Myslíme si, že by to s vibrátorem bylo ještě lepší,ale nevíme, zda je to při fisuře vhodné. Chtěl bych poradit od lidí, kteří mají podobný problém. Děkuji.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *