Amnestie 2013 !!!!!!!!!!

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.1.2013 10:21 - Aen

)-:

reagovat 10.1.2013 21:01 - Ano

:-(((

reagovat 10.1.2013 22:28 - D

Ja myslim, ze 20. vyroci zalozeni samostatne CR je celkem vhodnou prilezitosti k nejake amnestii.

Vetsina ceskych obcanu se bohuzel domniva, ze resenim kriminality, a vsech moznych jinych socialnich neduhu, je zavrit ruzne neprizpusobene obcany az do zcernani.

Malokdo si uvedomuje, kolik penez vezenstvi stoji, a vetsine lidi je tez jedno, ze bez kvalitni socialni prace a probacni sluzby se vetsina kriminalniku dostava do zacarovaneho kruhu, ze ktereho temer neni uniku. Bez majetku, bez sanci na zamestnani jsou po kazdem propusteni odkazani zase jen na trestnou cinnost, ktera je spolehlive vede zpet tam, odkud se vratili.

Ceska spolecnost si neuvedomuje, kolik ztraci na vezenskych nakladech za tyto lidi, stejne jako na danich, ktere by kriminalnici mohli odvadet, kdyby se je podarilo vytrhnout z jejich bludneho kruhu, a umoznit jim, aby trvale rozsirili rady pracujicich danovych poplatniku.

V odporu ke Klausove amnestii je i sobectvi - bezni obcane nechteji, aby propustenim vetsiho mnozstvi odsouzenych byli sebemene ohrozeni oni sami, nebo jejich rodiny.

Neuvedomuji si, ze na zadnou absolutni bezpecnost nemaji pravo, a ze jejich kategoricka neochota strpet mirne zvysene riziko, ze budou oni sami nebo jejich rodinni prislusnici obetmi trestne cinnosti, ze tato jejich kategoricka neochota je ve skutecnosti z jejich strany hluboce amoralni.

Pro svoji omezenost casto slysi jen na zpravy bulvarnich medii, ktere vypichuji jen ty nejhorsi pripady rychle recidivy odsouzenych ihned po jejich predcasnem propusteni, a odmitaji videt celkove souvislosti.

Na druhou stranu ovsem, Klausova amnestie neni zadnym systemovym krokem k reforme trestni justice, a jeji dopad proto nebude trvaly.

Krom toho, s detaily amnestie lze jiste i nesouhlasit, a Klaus se proto nemuze divit verejne kritice, kterou za svuj akt velkorysosti od verejnosti sklizi.

Pokud tuto kritiku bere jako osobni utok, obavam se, ze to svedci, jako jiz potolikate, o jeho znacne jesitnosti a aroganci.

reagovat 10.1.2013 22:45 - ouha

Ja myslim, ze 20. vyroci...

Obávám se, ž jsi nepochopil, že o propuštění těch zlodějíčků tady až tak nejde. Jde o ty velké korupční nedořešené kauzy

reagovat 10.1.2013 22:56 - Dáša

Malé přestupky mohou být prominuty,ale velké rozkrádačky by měly být vyšetřeny a zloději po právu potrestáni bez nároků na amnestii.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.1.2013 11:20 - cejenewman

http://www.youtube.com/watch?v=k3kWHHjyiNU&feature=share - reakce na prezidentskou amnestii Václava Klause a songu Rudy z Ostravy - hořce se pobavte tak jako my...

reagovat 20.1.2013 11:33 -

jsem Klause nikdy neměla ráda,byl vzdělaný.Ted se projevil jako nevzdělanec.

reagovat 13.3.2014 21:37 - Klaus

Ač, Ač, máš li chuť tak zač, zač, začni,

reagovat 23.1.2015 22:08 - Honza

Kdyby tu amnestii vymyslel, sepsal a navrhnul tuneldědkovi ňákej Klausův poskok a rádobyporadce, a tuneldědek si to přečet a "jenom" podepsal, tak podle zákona Apačů platí, že kdo nezabrání křivdě, je stejně vinen jako ten, kdo ji spáchal.

Takže pokud by s tim tuneldědek nesouhlasil, tak tu amnestii nemusel vyhlašovat.Tuneldědkova amnestie je typickej příklad zneužití pravomoci prezidenta. A zneužití pravomoci prezidenta bohužel neni možný legálně potrestat.

reagovat 31.12.2017 23:36 - luci

Kdyby tu amnestii vymyslel,...

Právě proto to přítel přátel udělal.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *