Americký psycholog: Psychopatů ve vedoucích funkcích přibývá - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.9.2004 11:09 - coroner

Konečně mohu bez výhrad s něčím na Doktorce souhlasit.
Není nad vlastní zkušenost...

reagovat 9.9.2004 17:41 - Maru

Také jsem měla podobnou zkušenost a vyřešila to až změna zaměstnání. Bylo to dokonalé psycho. Už vím, že je lepší hned odejít a nečekat, že se něco (někdo) změní, nebo že ve vedoucí pozici přeci nenechají dlouho takového cvoka. Omyl!!! Psychopata lze potkat i v jiných lidských oblastech a i tam je myslím nejlepší řešení odejít co nejrychlejí, aby si člověk zachoval své duševní i fyzické zdraví. Psychopat se totiž nikdy nezmění.

reagovat 14.9.2004 19:14 - Jana Kudrnová

Typický příklad pro LG Philips Hranice

reagovat 15.9.2004 16:03 - Petra

Nikdy jsem nepoznala horšího člověka než šéfa.
Psychopat je ten co lže, nikdy nepřizná chybu,
haraší, ponižuje a šikanuje? Ten co zakazuje smát se?
Mám žaludeční nervozu a beru neurotika. Nemám kam
odejít, bohužel.

reagovat 19.11.2004 13:20 - Alena

Byť už mi není 20, ale dvakrát tolik, chodím na vysokou. A navíc prvním rokem studuji obor, který mně velmi zajímá a baví - psychologii. Paradoxně se s případem (snad psychopatie) setkávám každý pátek v seminářích z angličtiny. Naše postarší slečna profesorka nám dává pořádně zabrat. Ne snad učivem, ale jejím lidským a učitelským přístupem. Slovně ponižuje každého, kdo udělá sebemenší chybu, za mírně nepřesnou výslovnost nás nechá dělat dřepy. Záměrně neustálé vyvolává spolužáky, kteří jsou neslabší s dovětkem ("...ať se zase pěkně pobavíme")a její uštěpačné poznámky na adresu onoho studenta, který je do krajnosti vystresovaný, při nepřesné odpovědi neznají hranic. Na každém si něco najde, do každého se už "strefila" na nejcitlivějším místě. 3/4 spolužáků a spolužaček jsou v mém věku, tedy žádní "drzí frackové". Neustále nám vyhrožuje vyhozením od zkoušky nebo nepřipuštění k ní za úplné banality, např. způsob zaznamenávání učiva.
Já osobně mívám pocity panické hrůzy každý čtvrtek večer a pátek před hodinou. Učivo umím, ale v hodinách mívám okna jak výkladní skříň.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.2.2011 23:06 - Pančelka

Vyučuju jazyky. Jedna z mých klientek přišla o práci, jazyk potřebovala a tak se mi jí zželelo. Asi po roce práci získala, a k narozeninám, to jsme se jakž takž spřátelili mě věnovala malý dárek a uspořádala hostinu, prý aby mi tak alespoň částečně vynahradila, co mi dluží. Ale my jsme se předtím dohodly na placení, takto se toho hodlala zbavit! Protože jsem se tvářila divně( ve skutečnosti jsem byla v šoku), nabídla mi, abych ve firmě, kde nově působí, učila. Věděla, že se budu líbit a bude to pro ni bod.Já normálně platím provize za zprostředkování a tak to ona pojala jako že to mé učení bude její provize.Vyjednala to, ale nabídli mi jen směšnou částku, přesto jsem to vzala, potřebovala jsem peníze. Pak jsem se dozvěděla, že prohlašovala, že se na mně dá ušetřit. Dalo. Mezitím v nové firmě rozpoutala teror, přivlastňovala si práci podřízených nade všechny meze, šikanovala, odmítla platit odstupné ubohé starší uklízečce s tím, že ji radši donutí k ponižující práci a ta paní to vzdá...Vzdala.Všechno, aby ukázala, že ona dokáže pro firmu vše a přitom ještě mohla s někým zatočit a ukázat se v silné a podle ní schopné a přitažlivé pozici. O své přitažlivosti tak enustále mluvila a velmi nevhodně se předváděla. Vůbec ji nenapadlo, že tak neuvěřitelné vykořisťování ostatních, předvádění, šikana a zastrašování slabších všechny znechutí.Musí být neuvěřitelně hloupá a prázdná, skutečně jí chybí duše, opravdu ji rozzáří jen moc a ubližování, všechno ostatní je nuda.

reagovat 4.2.2011 23:47 - K.

:-( to je hrozny. Takovych lidi je bohuzel hodne, to jsou spis nedospele "osobnosti" nez psychopati. Ona si ve skutecnosti nejspis moc neveri, tak si kolem sebe vytvari tyhle bubliny vlastni dulezitosi, a pak se samozrejme hrozne boji, ze by nekdo mohl prijit na to, ze to je jen bublina, tak lidi kolem sebe ponizuje. Je skoda, ze jsi nenasla odvahu s ni probrat, jak by sis financni podminky predstavovala ty.

reagovat 4.10.2016 10:42 - Bykoš

Deprivant je výstižnější termín.Zavedl to Doc.Koukolík.
Označuje absolventy většinou Mba nástaveb dosahujících vysokých pozic v firemních žebříčcích a vládnoucí světu.
Nejsou to psychopati duševně nemocní,pouze jsou to deprivanti co jsou pro moc schopní cokoliv a pro peníze.
To je USA a její politika,těmi je vedená.

reagovat 4.10.2016 11:01 - nejsi

Deprivant je výstižnější...

nějak postižený těmi USA? V každém vláknu meleš jenom o jednom, jak PAKOŠ.
Deprivanti a sociopati jsou všude na světě.

reagovat 19.6.2017 15:14 - anti-psychopat

Psychopaté ve funkcích (a nejenom ve funkcích) jsou pro společnost značný problém a správně by měli být pozavíraný v blázincích jako individua nebezpečná lidem.To nejsou přirozený lidé, ale lidé ovládaní temnotou.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *