alternativní očař

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.7.2007 12:00 - hmmmm

Hledam ocare, ktery pracuje alternativne - snazi se oci zlepsit - napr. cviky ci akupresurou misto pouheho zvysovani dioptrii... Existuje nekdo takovy? Muze byt i soukromy. Diky

reagovat 16.7.2007 12:13 - Lenka

ahoj, taky hledam alternativniho ocare, zna nekdo??

reagovat 16.7.2007 19:55 - Evelyn

Očního lékaře, který se zabývá i alternativními metodami neznám. Mohu doporučit týdenní kurzy Borise Tichanovského na obnovu zraku, kde se naučíte cviky, které je pak třeba doma poctivě cvičit(podrobnější info dle zájmu mohu sdělit). Nebo si kupte knihu Mirzakarima Norbekova "Jak se zbavit brýlí", přečtěte, pobavte se u čtení :), nadchněte se a pak už jen cvičte a cvičte...a hlavně vydržte! Je to o silné motivaci, trpělivosti a vytrvalosti. Hodně sil přeji :)))

reagovat 2.8.2007 10:28 - martin

Evelyn, můžeš nám o tom kurzu něco napsat?

reagovat 20.8.2007 16:31 - Kája

Co to je vůbec alternativní očař?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.2.2014 20:37 - maxxa

existuje metoda ortokeratologie. jde o mechanickou deformaci rohovky speciálními čočkami, které se aplikují na noc. následně se aplikují pouze "udržovací" čočky. touto metodou je možno odstranit až 5D.

reagovat 23.6.2015 16:03 - Magda

existuje metoda...

A jako dlouho efekt vydrží, pokud přestanu úplně používat udržovací čočky?

reagovat 23.6.2015 17:49 - ?

A jako dlouho efekt vydrží,...

tak já na to koukala a tam psali že to je vždy na noc pak bys měla vidět přes den bez brýlí a zase na noc...jsou to ale nějaké tvrdé čočky no to si neumim představit,občas se stane že usnu v gelových měkkých a nic příjemnýho natož nějaké tvrdé ??
O udržovacích jsem se nějak nedočetla nevim

reagovat 23.6.2015 17:52 - ?

tak jsem hledala dál a tohle je odpověď...

Odpověď:

Ortokeratologie se zabývá deformací rohovky za účelem vyrovnání nízkých refrakčních vad ( do -4 D a astigmatismu do 1 D). Používají se individuální tvrdé čočky, které se nasazují na noc a ráno se vyjímají, proceduru je nutno opakovat denně. Nasazování čočky s nedostatečným přísunem kyslíku k rohovce, která je navíc intenzivně deformována, nemá podle mého názoru nic společného s bezpečným užíváním čoček. Navíc i po několikaletém používání se po vysazení se stav max do 90 dnů vrací k původním hodnotám. U nás, pokud je mi známo, se naštěstí ortokeratologií nikdo nezabývá.

reagovat 16.12.2017 11:56 - Jirka

Alternativní očař...

Do tohoto fóra sice již více než dva roky nikdo nepřispíval, nicméně jsem před pár dny obdržel kata!og přípravků, které by mohly pomoci při léčbě různých zrakových vad včetně šilhání. Zatím je testuji na jedné své známé při léčbě jiné nemocí (rozhodla se dobrovolně pro funkci pokusného králíka), ale když to zabere u ní, mohlo by to zabrat i na oči. Bylo by pak ale nutné odolat nátlaku očních lékařů (zvláště u dětí), kteří mají brýle místo mozku a jinou léčbu neuznávají, takže okamžitě začnou hrozně řvát. Pokud by někdo chtěl přípravek vyzkoušet, ať mi odpoví v tomto fóru a pak se eventuálně domluvíme dál.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *