ALS - amyotrofní laterální skleróza

Archiv příspěvků

reagovat 13.10.2017 08:17 - T.

Honza5: kolik je vám let? Jak dlouho máte spánkovou apnoe? To může s ALS souviset, ale také nemusí.
Pokud máte pocit, že se potíže zhoršují, nechte se vyšetřit na specializovaním pracovišti (Motol či Krč) zabývajícím se nervosvalovými onemocněními.

reagovat 13.10.2017 08:23 - T.

Ještě pro Honza - záškuby na jazyku vidíte nebo i cítíte?

reagovat 13.10.2017 11:35 - Petr pro T

Dobrý den pane T, záškuby svalů mě trápí již necelé 3 roky a to i včetně jazyka kdy je citím. Byl jsem již 3 krat na emg vyšetření které bylo v pořadku. teď uděláno mg mozku, kde mám ložiska bílých hmot a cystu která je zasahuje u hlavového nervu... může to mít příčinu v záškubech jazyka? Někdy mi v něm rychle tebe a je to nepříjemné pocitově. Dokonce mě do jazyk píchl doktor jehlu a na emg v pořádku. Dále mě trápí chrápaní + zástava dechu.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 13.10.2017 11:58 - Kristyna

Dobry den, tatinek ma ALS, pred rokem poprve zakopl, nyni jiz plne na IV, hur dycha, pridava se ruka... Stara se o nej maminka sama a je vycerpana...-jak sehnat osetrovatelku na vypomoc/vystridani, na co maji narok? Dekuji za vokolli!

reagovat 13.10.2017 19:45 - Honza5_pana T

Je mi 43 let, záškuby jazyka jsou velmi drobné a jsou i trochu cítit,krom toho se potacim,tlak v hlavě občas závratě.dík za odpoved

reagovat 13.10.2017 19:45 - Honza5_pana T

Je mi 43 let, záškuby jazyka jsou velmi drobné a jsou i trochu cítit,krom toho se potacim,tlak v hlavě občas závratě.dík za odpoved

reagovat 13.10.2017 19:59 - Honza5_pana T

Spankovou apnoi mám smíšenou 45/hod. Mám pocit,ze se zhoršuje v hlavě nepříjemný nepopsatelný pocit. Spankovou apnoi mám od roku 2013.

reagovat 13.10.2017 20:40 - Kamila

Dobry den, tatinek ma ALS,...

Dobrý den,Kristýnko,mám stejný problém,akorát u nás ALS zjištěna před 5ti měsíci.Pořád hledám odpovědi,jak to ze vším je a bude,ale informací málo.Chtěla bych se Vás zeptat,jak je to s ID.V nemocnici,že máme nárok na plný id a praktický,že ne a napsal neschopenku,která má rok trvat.Jestli máte nějaké zkušenosti,jak postupovat a na co je nárok,prosím ozvěte se.Nebo jestli se Vám podaří zjistit víc.Děkuji.

reagovat 14.10.2017 07:54 - T.

Honza: můžete navštívit i neurologickou pohotovost (např. v Krči), ale popis potíží musí být samozřejmě akutní..Popisovaný pocit v hlavě u ALS nebývá, ale může jít o jiné problémy - měl jste MRI/CT mozku?

reagovat 14.10.2017 12:31 - Pro honzu

Podle me kdyby to byl projev als pri tom spani to Vase nedodychavani, mel by jste to i ve dne, svaly by byli poskozene trvale. Petr

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *