ALS - amyotrofní laterální skleróza

Archiv příspěvků

reagovat 12.10.2017 21:51 - Honza5 - pro pana T

mel jsem svalove tzaskuby od roku 2015 vsude na tele, ale vzdy mi rekli, ze je to neco jineho nez ALS.Uz
2 tyden me trapi svalove zaskuby jazyka , spim s pristrojem pro udajnou spankovou apnoi a mam obcas problemy s vyslovnosti. Intonace meho hlasu je spise nosova.V nynejsim obdobi citim vetsi svalovou slabost. Pred nekolika tydny jsem absolvoval vysetreni u sveho neurologa , ktery vysetril jen senzitivitu. Bylo mi sdeleno, ze poprve mam latentni H reflex. Vubec se v mych potizich uz nevyznam a mam velky strach. Pokud mi sdelite Vas nazor predem dekuji.

reagovat 12.10.2017 21:51 - Honza5 - pro pana T

mel jsem svalove tzaskuby od roku 2015 vsude na tele, ale vzdy mi rekli, ze je to neco jineho nez ALS.Uz
2 tyden me trapi svalove zaskuby jazyka , spim s pristrojem pro udajnou spankovou apnoi a mam obcas problemy s vyslovnosti. Intonace meho hlasu je spise nosova.V nynejsim obdobi citim vetsi svalovou slabost. Pred nekolika tydny jsem absolvoval vysetreni u sveho neurologa , ktery vysetril jen senzitivitu. Bylo mi sdeleno, ze poprve mam latentni H reflex. Vubec se v mych potizich uz nevyznam a mam velky strach. Pokud mi sdelite Vas nazor predem dekuji.

reagovat 13.10.2017 08:17 - T.

Honza5: kolik je vám let? Jak dlouho máte spánkovou apnoe? To může s ALS souviset, ale také nemusí.
Pokud máte pocit, že se potíže zhoršují, nechte se vyšetřit na specializovaním pracovišti (Motol či Krč) zabývajícím se nervosvalovými onemocněními.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 13.10.2017 08:23 - T.

Ještě pro Honza - záškuby na jazyku vidíte nebo i cítíte?

reagovat 13.10.2017 11:35 - Petr pro T

Dobrý den pane T, záškuby svalů mě trápí již necelé 3 roky a to i včetně jazyka kdy je citím. Byl jsem již 3 krat na emg vyšetření které bylo v pořadku. teď uděláno mg mozku, kde mám ložiska bílých hmot a cystu která je zasahuje u hlavového nervu... může to mít příčinu v záškubech jazyka? Někdy mi v něm rychle tebe a je to nepříjemné pocitově. Dokonce mě do jazyk píchl doktor jehlu a na emg v pořádku. Dále mě trápí chrápaní + zástava dechu.

reagovat 13.10.2017 11:58 - Kristyna

Dobry den, tatinek ma ALS, pred rokem poprve zakopl, nyni jiz plne na IV, hur dycha, pridava se ruka... Stara se o nej maminka sama a je vycerpana...-jak sehnat osetrovatelku na vypomoc/vystridani, na co maji narok? Dekuji za vokolli!

reagovat 13.10.2017 19:45 - Honza5_pana T

Je mi 43 let, záškuby jazyka jsou velmi drobné a jsou i trochu cítit,krom toho se potacim,tlak v hlavě občas závratě.dík za odpoved

reagovat 13.10.2017 19:45 - Honza5_pana T

Je mi 43 let, záškuby jazyka jsou velmi drobné a jsou i trochu cítit,krom toho se potacim,tlak v hlavě občas závratě.dík za odpoved

reagovat 13.10.2017 19:59 - Honza5_pana T

Spankovou apnoi mám smíšenou 45/hod. Mám pocit,ze se zhoršuje v hlavě nepříjemný nepopsatelný pocit. Spankovou apnoi mám od roku 2013.

reagovat 13.10.2017 20:40 - Kamila

Dobry den, tatinek ma ALS,...

Dobrý den,Kristýnko,mám stejný problém,akorát u nás ALS zjištěna před 5ti měsíci.Pořád hledám odpovědi,jak to ze vším je a bude,ale informací málo.Chtěla bych se Vás zeptat,jak je to s ID.V nemocnici,že máme nárok na plný id a praktický,že ne a napsal neschopenku,která má rok trvat.Jestli máte nějaké zkušenosti,jak postupovat a na co je nárok,prosím ozvěte se.Nebo jestli se Vám podaří zjistit víc.Děkuji.

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *