ALS - amyotrofní laterální skleróza

Archiv příspěvků

reagovat 3.10.2017 22:36 - Polykání, dýchání

Pan T.: děkuji za odpověď....

A co myastenie?

reagovat 3.10.2017 22:49 - VJ

A co myastenie?

To nevím, napadlo mě to, ale nikdo tím směrem nepátral, možná by se to poznalo z EMG.

reagovat 4.10.2017 09:33 - Myastenie

To nevím, napadlo mě to,...

Z běžného EMG ne. Provádí se repetitivní stimulace, pak speciální SF EMG (single fibre). A odběry na protilátky, anti-Achr, anti-Musk.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 4.10.2017 11:58 - VJ

Z běžného EMG ne....

Aha, tak to nikdo nedělal, jen klasckou jehlovou EMG. Všechno se to zhoršilo teď se současným nachlazením, ale jenom od něho to asi není.

reagovat 4.10.2017 12:22 - -

Aha, tak to nikdo nedělal,...

Zhoršování potíží při nachlazení, infekci je u myastenie typické.

reagovat 6.10.2017 16:49 - jirka211

Co je svalová slabost?Je to třeba ten pocit když vystoupíte po dlouhé jízdě z autobusu?

reagovat 7.10.2017 23:24 - Pro VJ

Pardon, ne ve tvářích, ale...

Nemáte to v souvislosti s jícnovým refluxem. Prodělala jsem zánět a od tédoby mě provází střídavě kašel, záseky v polykání, musím hodně zapíjet, změna stravy, hodně vše rozkousat, jíst pomalu a v klidu. Špatně mi dělají kořeněná jídla i kyselé potraviny.
A.

reagovat 9.10.2017 17:25 - VJ

Nemáte to v souvislosti s...

Reflux asi mám, beru Helicid, ale od konce září moc ne - dochází mi. Ano, až do konce září jsem si ty problémy spojoval s ním, když už vyšetření vč. EMG nesvědčily pro ALS apod. Ale teď jsou ty problémy s mírným kašlem ke konci jídla, trochu neobratně se polyká na začátku a úplně na konci. Zvláštní je, že se nezakašlávám, jako když klasicky zaskočí - je to spíš suchý dráždivý kašel nebo jen drobné zakašlání, a to třeba několik minut od dopití nebo dojezení (u jídla někdy taky, ale o něco dřív po polknutí).

reagovat 9.10.2017 21:07 - Dotaz

Kdo je u nás největší odborník na EMG? A zejména diagnostiku myopatie (mitochondriální, zánětlivou, metabolickou apod.)

reagovat 12.10.2017 17:55 - Honza5

Dobry den,
svalove zaskuby me trapi uz od února 2015..zatim byly pritomne jen na nohou , rukou, obas na brade nebo me cukali vicka. Dnes mi zacaly svalove zaskuby i na prave strane jazyka.Nedavno jsem byl na emg vysetreni a tam zjistili ,ze se poprvé objevil latentni H reflex. Jehlove vysetreni neprovadeli.Mam strach jestli to není rozvijejici als. Za odpověď dekuji

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *