alopecie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.5.2005 19:43 - Lucie Reichlová

Už pět let trpím totální alopecií. Poruchou štítné žlázy, závažnými gynekologickými problémy, alergiemi, častou teplotou a neustálou bolestí hlavy v posledních letech. Vyzkoušela jsem snad všechno, ale marně. Nikdo v ČR mi nedokázal pomoci. Všichni se ke mně odvraceli zády. Tyto nemoci mi brání věnovat se vrcholovému sportu ale také hlavně učení. Díkybohu jsem se dostala na Gymnázium v Rožnově pod Radhoštěm, kde hodlám studovat. Momentálně je mi 15 let a je nejvyšší čas, aby mi někdo pomohl. Jestli je tam někdo, kdo má, nebo měl podobné problémy, ozvěte se, posím. I já se s vámi mohu podělit o stovky terapií, u mě ale bohužel neůspěšných. Prosím pomozte mi.

reagovat 26.5.2005 10:54 - Helenočka

JE MI 30 LET A VLASY MI ZAČALY PADAT PŘED ROKEM. PO NÁVŠTĚVĚ NĚKOLIKA KOŽNÍCH LÉKAŘŮ MI BYLO DIAGNOSTIKOVÁNO NĚKOLIK ALOPECII.PODLE VYPADÁVÁNÍ SE JEDNÁ O ALOPECII PODMÍNĚNOU MUŽSKÝMI HORMONY.VLASY MI NEJVÍCE PROŘÍDLY NAD ČELEM A TEMENI.NAJDE SE NĚJAKÁ ŽENA,KTERÁ TENTO PROBLÉM VYŘEŠILA, ANIŽ BY BRALA ANTIKONCEPCI.JÁ ŽÁDNOU UŽÍVAT NESMÍM(HLUBOKÁ ŽILNÍ TROMBOZA PO UŽÍVÁNÍ DIANE_35).VODIČKY JAKO JE NEOCAPIL NEBO ALPICORT F NEPOMÁHAJÍ.MÁ NĚKDO ZKUŠENOSTI S PŘÍPRAVKEM POD NÁZVEM EUCAPIL.PROSÍM ,PROSÍM PORADTE... NARAZILA JSEM TAKÉ NA URINOTERAPII,POMAHÁ?

reagovat 26.5.2005 13:47 - Alena

Mně je 29 let a vlasy mi začaly padat nejspíš v důsledku onemocnění štítné žlázy (tedy paní doktorka mi říkala, že v důsledku onemocnění štítné žlázy mohou nastat tyto potíže). Helenočko, už jsi také byla se nechat vyšetřit na interním? Padání vlasů totiž může být i ve spojitosti s nějakou vnitřní poruchou. Já mám ještě tu smůlu, že moje vlasy jsou od přírody velice jemné a řidší a teď navíc i více padají. Následkem onemocnění mám navíc tak špatnou kvalitu vlasů, že mi žádný účes vůbec nedrží a mám pocit, že mi ještě víc zjemnili, takže při sebemenší větru mi příšerně létají. Doktorka mi navrhla tři možnosti: 1.brát nějaké vitamíny obsahující hlavně selen, zinek, 2.nechat si píchat injekce tzv. béčka a nebo vyšetření na kožním. Začla jsem těmi vitamíny. Koupila jsem si tablety, které obsahují samé důležité látky pro vlasy jako je selen, zinek, biotin, křemík a nějaké vitamíny skupiny B. Po nějakém čase užívání musím říct, že mi už vlasy tolik nepadaly a za pár měsíců bylo vše v normálu. Bohužel mi ale ty tabletky došly a nějaký čas jsem je nebrala a teď mi opět trochu padají. Chce to asi dlouhodobější nebo stálé užívání vitamínů. Nedá se nic dělat, ale budu je muset opět brát. Při vyšetření mi zjistili i nedostatek železa, tak teď beru ještě nějaké kapky na jeho doplnění. S těmi přípravkami o kterých píšeš nemám zkušenost, ale obecně bych řekla, že doplnění vitamínů a zjištění příčiny padání vlasů je prvořadé. Bohužel ale v různých diskuzích když čtu o různých přípravcích na padání vlasů, tak každému vyhovuje něco jiného, takže nezbývá než to vyzkoušet. Bohužel také ale řadě lidí nepomůže vůbec nic nebo se jim pouze vypadávání zmírní, ovšem nezastaví. Vliv na padání vlasů prý mají i některé chemické látky v šamponech např. sodium lauryl sulfate, a proto se také hodně doporučuje používání čistě přírodních šamponů na vlasy. Přeju mnoho zdaru při boji s padáním vlasů.

reagovat 15.6.2005 17:02 - Vendula

Měla jsem také velký problém s padáním vlasů. Vyzkoušela jsem různé přípravky, ale nic nepomáhalo. Potom mě kamarádka doporučila přípravek na přírodní bázi bez hormonů a vlasy přestaly padat a dokonce se obnovil i růst na prořídlých místech. Kdybys měla zájem,ozvi se email vendula70"seznam.cz a můžu ti poradit

reagovat 15.6.2005 18:17 - Lucie

Také mám velké zkušenosti s léčbou padání vlasů, sice ne u mě, ale u manželové sestřenice, té pomohli právě ty zmiňované vitamíny, byli od finské firmy, čistě přírodní, výsledek stojí za to. Pokud máte někdo zájem vědět více můžete kdykoliv písnout na meil: mujmejlaposta"centrum.cz, ráda Vám tam napíšu více.Přeji všem hodně zdraví.Lucie

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.10.2016 07:55 - ...

Zima
Chceš informace o dietě?prosím o mail

reagovat 17.12.2017 21:45 - Verča

Trpěla sem alopecií už na ZŠ, vždycky mi na to pomohlo sněžení, teď se mi zase udělalo kolečko po porodu, už budu mít konec procedur, ale nějak mi pořád nový vlasy nerostou. Sem z toho trochu nesvá, dr.mi zatím nic neřekla.

reagovat 18.12.2017 15:00 - Šárka

Trpěla sem alopecií už na...

Verčo a řekli ti lékaři příčinu? Já jsem měla taky "kolečko" několikrát. Po příčině patráli jen v prvním případě a nakonec to hodili na stres. Všechno zarostlo, ale ted mám vlasy spíše prořídlý celkově.

reagovat 23.12.2017 21:45 - Verča

Verčo a řekli ti lékaři...

Taky to sváděli na stres, ale nevím, no.... každopádně teď sem skoro rok od porodu, stres sem tak nějak měla vždycky... ale spíš mě trápí, že pořád nedorůstají nové... Vitaminy sem jedla i v těhu i při kojení, tak nevím.

reagovat 26.12.2017 20:46 - Hana

Taky sem měla problém s padáním vlasů a pomohlo mi až speciální vyšetření ve vlasovém centru clinical hair & health kde sem dostala speciální vlasovou kosmetiku a zatím sem byla 3x na kontrole a je to teda o dost lepší.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *