aloe vera kytka - využití

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.7.2008 15:05 - Vlaďka

Dobrý den,můžete mi někdo poradit,jak využít Aloe Veru k domácímu použití.Mám těchto květin hodně a ráda bych je využila.Děkuji za odpověd Vlaďka

reagovat 4.8.2008 18:30 - Granvin

Já z nich dělám mast. Teď budu vyrábět z masťového základu kokosového tuku - nakrájet jí na drobno, přisypat do základu, základ krátce zahřát a pak nechat schladit a odležet, poté opět ohřát a zcedit.

Ale u některých masťových základů se postup malinko liší. Nejlepší je používat vepřové sádlo, případně masťový základ z kokosového tuku.reagovat 2.9.2008 12:16 - zlata

Já pouzívám Aloi tak jak je. Napr., kdyz se ríznu nebo mám jinou ranku tak ustríhnu z Aloe kousek, rozevru to - ten kousek z listu a stávou co vytéká ránu potru. Utvorí se takový "filmový kryt" a ranka je pod tím hojena. Pouzívám sama na sobe i na detská odrená kolena. Na príklad.. Je to rychlé, bezplatné a vzdy po ruce pokud Aloi máte doma.

reagovat 4.9.2008 16:14 - Jon

Domácí aloe je leda tak dobrá na ta povrchová poranění, pokud nemáte po ruce daleko účinnější krém z tropické rostliny. Jinak jí nikdy nevypěstujete tolik, v takové biokvalitě a nedokážete ji zpracovat tak, abyste při tom nezničili spoustu důležitých substancí, aby vám následně pomohla s čímkoli jiným. Ale nezoufejte. Existuje firma, která aloi pěstuje a zpracovává už desítky let. Mnohé jiné firmy se snaží na tomto poli přiživit, ale moc jim to nejde, nemohou použít patentovaný způsob zpracování, tak se vám budou snažit namluvit spoustu věcí. Např. že nejlepší je aloe z celého listu nebo že nejlepší konzervace je medem nebo že vám pomůže stopové množství aloe v minerálce atd. atd. Čtěte dále:HARMONIE - poradenství a produkty PRO ZLEPŠENÍ ZDRAVÍ, PREVENCI, KONDICI A VITALITU. Spolupráce a KONZULTACE JEDNOTLIVÝCH PŘÍPADŮ S LÉKAŘI-SPECIALISTY z jednotlivých oborů medicíny.

HARMONIE vám nabízí HARMONIZAČNÍ, ČISTÍCÍ, DETOXIKAČNÍ, POSILUJÍCÍ, REVITALIZAČNÍ a další OZDRAVNÉ KÚRY a také jednotlivé specifické produkty zaměřené na NEJRŮZNĚJŠÍ ZDRAVOTNÍ POTÍŽE nebo CELKOVOU LEPŠÍ VITALITU a KONDICI ORGANISMU. Tyto kúry a jednotlivé produkty se dají aplikovat kdykoli a komukoli, to znamená jak dospělým, tak dětem, i vašim čtyřnohým přátelům a v jakémkoli stádiu zdravotních potíží. Buď jako PREVENCE nebo jako doplněk a VÝRAZNÁ PODPORA KLASICKÉ LÉČBY, se kterou se nejen dobře snáší, ale podstatně se zlepšují její výsledky. Podporují lepší OBRANYSCHOPNOST a mnoho dalších důležitých funkcí organismu. Nastává ZLEPŠENÍ ČINNOSTI VŠECH ORGÁNŮ a tím celková VĚTŠÍ VITALITA CELÉHO ORGANISMU.

Jedná se o ALOE VERA a další složky - vitamíny, minerálie, stopové prvky, antioxidanty, probiotika, vlákninu a další produkty jak pro vnitřní tak pro vnější použití.

Jistě jste se již sami setkali s různou kvalitou a stupněm účinnosti podobných výrobků. Produkty dodávané poradnou HARMONIE jsou výhradně přírodního původu a současně té nejvyšší a nejčistší kvality, jaké je možno dosáhnout. Každý z nich je vyvíjen trpělivě dlouhá léta, než je uveden na trh. Jeho KVALITA je pak tak velká a ÚČINNOST tak výrazná, že je vyráběn desítky let bez toho, že by měl nějakou konkurenci. ÚČINKY každého z nich jsou ověřeny desítkami let a MNOHA MILIÓNY SPOKOJENÝCH LIDÍ po celém světě. A také po celém světě je do distribuce těchto produktů ZAPOJENO MNOHO LÉKAŘŮ. Pokud byste přesto nebyli s něčím spokojeni, dostanete celou kupní cenu zpátky. V případě spokojenosti s těmito produkty je můžete doporučit dalším lidem a dokonce se můžete zapojit do celosvětové sítě distributorů.

Bližší informace na: info.harmonie zavináč volny.cz Výrobky obdržíte osobně nebo poštou.

reagovat 6.9.2008 15:44 - zlata

A, Jon, co máte proti tomu prírodnímu pouzití jak uvádím výse. Prece to je nejjednodussí a nejlepsí, pouzít ALOE VERA tak jak je, bez ruzných chemických, továrenských a experimenálních zákroku, kdyz je ALOE VERA doma a na dosah ruky. Proc musíte mít nejaké výrobky a produkty, které se musí koupit a zbytecne za ne platit ??? A to jeste není jisté, ze jsou ty výrobky dobré, "cisté" apod. Nechápu, ze si mnozí lidé, a vy sám, musí v zivote vsechno jenom ztezovat a komplikovat ! ??? Nejste vy snad zapojen do toho velkého kolotoce vydelávání penez za kazdou cenu a hlavne, ze to je oficielní a musí se to NEKDE OD NEKOHO KOUPIT ???

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.2.2013 21:46 - Dalibor

Nejlepší je pěstovat si doma aloe arborescens,je to jediný druh,který roste ve tvaru stromu a podle mích zkušeností je nejlepší používat čerstvé aloe,výrobky už nejsou tak účinné a to platí asi o všech byliních,že výrobky s nich jsou slabé a nezdravé.

reagovat 27.2.2013 10:06 - Olča

Dobrý den,ráda bych se vás zeptala zda se dá mastí s aloe pomazat ekzém na krčku a obličeji mé 5měsíční dcery? Nechci jí cpát kortokoidy a tato varianta s aloe se mi zdá učinější,ale nemám s tím zkušenosti! M ůžete mi někdo poradit?

reagovat 28.2.2013 07:05 - alt1

Dobrý den,ráda bych se vás...

Urcite bych to zkusil. Nikde jsem necetl, ze by to mel byt problem. Samozrejme muzes zacit opatrne a pozorovat kdyby nahodou byla nejaka reakce, ale necekal bych ji.

reagovat 18.9.2013 21:55 - marta

A, Jon, co máte proti tomu...

mas velkou pravdu,naco propagovat chemii

reagovat 30.12.2013 20:02 - kopřiva

Já pouzívám Aloi tak jak...

ano,plně souhlasím,manželka si léčila dlouho opar na rtech a nechtěla mě poslechnout,nakonec si konečně potřela rozdrceným listemz aloe rty a během dvou dnů byl opar pryč....dneska si s aloe léčí snad vše:-))) ale vše s mírou!!!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *