alkoholismus

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.4.2001 23:37 - ondra

Moje manzelka,kterou miluji nade vse je jiz asi ctyri roky s malymi vyjjimkami opila.Priznala,ze je alkoholickou,coz je prvni predpoklad uspesneho zahajeni mirneho natlaku pro ustavni lecbu.Prosim existuji u nas lecebny jineho druhu nez napr.Bohnice,Lojovice nebo Kromeriz.Ev.jsou nejake organizace,ktere se napr.specializuji na skupinove terapie lidi (zen) s timto obrovskym problemem.Mame dve deti 9 ,10 let a ony vnimaji prilis jeji stavy.Jsou velmi degradujici.(pomocovani,motani se po dome,agresivita,usne kde upadne a pod.)Poradi mne nekdo neco realnejsiho nez rozvod nebo trpelivost.Bydlime nedaleko od Prahy.

reagovat 15.5.2001 15:15 - TINA

....promin, ale ta se jenom nudi,zadna starost....vsechno potrebne nekdo udela za ni....to je velka skoda!

reagovat 15.5.2001 15:46 - Katka

ano,existují u nás léčebny,které se na lidi s tímto problémem spacializují.Jenom nevím,jestli je léčba účinná.Můj táta se také léčil v Brně a jakmile přišel domů začal znovu pít.Bohužel na alkohol doplatil a již to bude rok co je po smrti.Umřel v 46 letech a to jenom díky alkoholu.Také jsme si mysleli,že když se půjde léčit,že to bude lepší-bohužel se tak nestalo!Přála bych Ti,aby u Vás dopadlo vše lépe,sama nejlíp vím,jaké to je,když je jeden z rodičů pernamentně opilý...

reagovat 15.5.2001 17:21 - Radka

Ahoj Ondro, na Tininou odpověděť vůbec neber zřetel. Neví o čem mluví. Mohu Ti sdělit, že i já jsem se potýkala s podobným problémem a zatím se snažím docela úspěšně nad tím vyhrát. Musíš zjistit kořeny, proč se chce za alkohol schovat, co ji trápí a proč chce na Vás všechny zapomenout v opojení alkoholu.Bylo období, kdy jsem byla také pouze občas střízlivá. Delší dobu o tom manžel vůbec nevěděl. Vše jsem sdělila teprve tehdy, kdy jsem začínala mít silné výčitky, zanedbávat práci, mít zatažené závěsy a chtěla jsem pouze spát. Jenomže noci začaly být bezesné, plné tlukotu srdce, strachu a smutku. Víš doba je velice nepříjemná.
Mohu však s velkou ctí říci, že zpátky k dobrému spánku a docela příjemnému životu mne přivedl manžel. Protože jedno dne už jsem nechtěla nikdy vstát. Práci mám velmi dobrou a myslím, že jsem v ní úspěšná, ale je zvláštní, že v této oblasti mi nedělá problém navazovat kontakty s lidmi. V osobním životě po nějaké dobré kamarádce toužím, ale neumím si nikoho připustit k tělu, protože mám strach. Asi to bude kvůli tátovi, který je sice hodný, ale od dětství si vzpomínám na jeho dny, kterým říkám, že prožívá opět kvartál. Další důvod mého silného zklouznutí je(asi),že jsme se přestěhovali z Beskyd do Brna a já ztratila všechny přátele i rodiče. Nalezla jsem velice aktivní kamarádku z řad kolegů mého muže, která semnou začala chodit plavat a cvičit. Člověk si tak vyčistil hlavu, ale pro mne bylo nejdůležitější, že se na ní mohu spolehnout. Takových lidí je málo. Nejhnusnější a nejsmutnější pocit jsem měla, když odjeli na Nový Zéland, kde se učí přežívat. Jsou to takové přírodní typy. Rozhodla jsem se, že si zkusím znovu nějak vybudovat svůj svět kolem sebe, ale už nechci klesnout sama před sebou a zradit manžela, který má kvůli mé slabé vůli již tolik vrásek.

reagovat 15.5.2001 17:29 - Radka

Zkus ji dát ještě šanci. Třeba ji to dej přečíst, ale pokud už Ti to zkusila sdělit, tak čeká pomoc. Řekni ji, že se poto opravdu žije daleko lépe a člověk více chápe lidi kolem sebe. Držte se oba. Přeji Vám to z celého srdce. Co takhle zkusit nějaký pobyt v přírodě a začít se trochu více těšit z toho, že máte dva krásné prcky. My se o to pokoušíme, ale bohužel díky své nedbalosti jsem potratila.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.2.2017 13:25 - Slůvě

S pitím nemusím mít osobní letité bolestné zkušenosti, abych prozřel, že politika alkoholika Kalouska vede všechny akorát na ulici ,protože tolik mladých a mladých dospělých co svým odmítavým postojem ke konkurenčnímu konopí na pravici vytvořili se do léčeben dostane na pořadník někdy v příštím tisíciletí,tudíž zemře závislá v pravicovém bludu a blouznění pod vlivem drog,tzv. alkoholový debakl,s drogou to nejde a bez ní také ne.

P.S.-jdu to ještě hodit na Cinkali by jste klíčema,protože to přeteklo i do politiky...

reagovat 23.2.2017 22:45 - slůvě

"Hannibal si neliboval v luxusu ani neholdoval alkoholu a jevil se proto jako střídmý a uvážlivý muž."

Další blázen co nepromarňil život v putykách...

reagovat 24.2.2017 10:14 - slůvě

Vzal si život pan Svoboda,kvůli démonu alkoholu,který ho pronásledoval?
Co jeho povedená manželka,která splňuje Venduala parametr zlatokopky a svého manžela nebráňila v honbě s termíny co na něj mněl démon alkohol,kterým byl Richard Hess,který přiznal jak za ním lezl přes plot a řval na něj a nadával mu,že potřebuje cvičit.Takže o dvacet let strarší mistr skladatel se před ním údajně schovával do vypuštěného zahradního bazénu.
kdo čím zachází...Hess zemřel na alkoholismus,prý tím,že v léčebně zakopl na schodech..

reagovat 24.2.2017 16:24 - slůvě

Výborně Drmelo, Výborně!

reagovat 25.2.2017 00:20 - slůvě

Kořalka je nápoj vojáků,stejně jako pervitin,byla i kořalka rozdávána mladým vojákům před útokem do země nikoho,když měli plnit ideály svých velitelů o nesmyslných útocích zprvu koňmo se šavlí dle ideálu romantického bojovníka a poté z smradlavých zákopů plných krys a vyčuhujících mrtvých těl a násládlého hnilobného zápachu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *