alkoholismus

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.4.2001 23:37 - ondra

Moje manzelka,kterou miluji nade vse je jiz asi ctyri roky s malymi vyjjimkami opila.Priznala,ze je alkoholickou,coz je prvni predpoklad uspesneho zahajeni mirneho natlaku pro ustavni lecbu.Prosim existuji u nas lecebny jineho druhu nez napr.Bohnice,Lojovice nebo Kromeriz.Ev.jsou nejake organizace,ktere se napr.specializuji na skupinove terapie lidi (zen) s timto obrovskym problemem.Mame dve deti 9 ,10 let a ony vnimaji prilis jeji stavy.Jsou velmi degradujici.(pomocovani,motani se po dome,agresivita,usne kde upadne a pod.)Poradi mne nekdo neco realnejsiho nez rozvod nebo trpelivost.Bydlime nedaleko od Prahy.

reagovat 15.5.2001 15:15 - TINA

....promin, ale ta se jenom nudi,zadna starost....vsechno potrebne nekdo udela za ni....to je velka skoda!

reagovat 15.5.2001 15:46 - Katka

ano,existují u nás léčebny,které se na lidi s tímto problémem spacializují.Jenom nevím,jestli je léčba účinná.Můj táta se také léčil v Brně a jakmile přišel domů začal znovu pít.Bohužel na alkohol doplatil a již to bude rok co je po smrti.Umřel v 46 letech a to jenom díky alkoholu.Také jsme si mysleli,že když se půjde léčit,že to bude lepší-bohužel se tak nestalo!Přála bych Ti,aby u Vás dopadlo vše lépe,sama nejlíp vím,jaké to je,když je jeden z rodičů pernamentně opilý...

reagovat 15.5.2001 17:21 - Radka

Ahoj Ondro, na Tininou odpověděť vůbec neber zřetel. Neví o čem mluví. Mohu Ti sdělit, že i já jsem se potýkala s podobným problémem a zatím se snažím docela úspěšně nad tím vyhrát. Musíš zjistit kořeny, proč se chce za alkohol schovat, co ji trápí a proč chce na Vás všechny zapomenout v opojení alkoholu.Bylo období, kdy jsem byla také pouze občas střízlivá. Delší dobu o tom manžel vůbec nevěděl. Vše jsem sdělila teprve tehdy, kdy jsem začínala mít silné výčitky, zanedbávat práci, mít zatažené závěsy a chtěla jsem pouze spát. Jenomže noci začaly být bezesné, plné tlukotu srdce, strachu a smutku. Víš doba je velice nepříjemná.
Mohu však s velkou ctí říci, že zpátky k dobrému spánku a docela příjemnému životu mne přivedl manžel. Protože jedno dne už jsem nechtěla nikdy vstát. Práci mám velmi dobrou a myslím, že jsem v ní úspěšná, ale je zvláštní, že v této oblasti mi nedělá problém navazovat kontakty s lidmi. V osobním životě po nějaké dobré kamarádce toužím, ale neumím si nikoho připustit k tělu, protože mám strach. Asi to bude kvůli tátovi, který je sice hodný, ale od dětství si vzpomínám na jeho dny, kterým říkám, že prožívá opět kvartál. Další důvod mého silného zklouznutí je(asi),že jsme se přestěhovali z Beskyd do Brna a já ztratila všechny přátele i rodiče. Nalezla jsem velice aktivní kamarádku z řad kolegů mého muže, která semnou začala chodit plavat a cvičit. Člověk si tak vyčistil hlavu, ale pro mne bylo nejdůležitější, že se na ní mohu spolehnout. Takových lidí je málo. Nejhnusnější a nejsmutnější pocit jsem měla, když odjeli na Nový Zéland, kde se učí přežívat. Jsou to takové přírodní typy. Rozhodla jsem se, že si zkusím znovu nějak vybudovat svůj svět kolem sebe, ale už nechci klesnout sama před sebou a zradit manžela, který má kvůli mé slabé vůli již tolik vrásek.

reagovat 15.5.2001 17:29 - Radka

Zkus ji dát ještě šanci. Třeba ji to dej přečíst, ale pokud už Ti to zkusila sdělit, tak čeká pomoc. Řekni ji, že se poto opravdu žije daleko lépe a člověk více chápe lidi kolem sebe. Držte se oba. Přeji Vám to z celého srdce. Co takhle zkusit nějaký pobyt v přírodě a začít se trochu více těšit z toho, že máte dva krásné prcky. My se o to pokoušíme, ale bohužel díky své nedbalosti jsem potratila.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.6.2018 09:21 - Mno

Chlastal i Vávra,chlast v téhle branži je něco jiného, někteří herci to umí a jen tak uvolňují pivem hlasivky a oběh a o přestávce svlaží jedním na stojáka hrdlo a promyslí druhou půlku představení.
Ale některé u toho pak přímo trefí infarkt,jako třeba Zdeňka Štěpánka,který byl skvělá herec robustní realista psychologického směru ,který se do svých postav důsledně převtěloval a prožil i mnoho uměleckých krizí,jakou roli v tom hrál životní styl, životospráva,chlast,nervy,život naplno bez přestávky,tak to nevím.
Dalším příkladem je původně už dětský herec z bratrské dvojice ten Vladimír a Petr ten starší.
Smutné je, že on jednoduše nemohl bez piva být, tak měl zničený zřejmě trávicí systém,že ho pustili z nemocnice a musel jít do hospody a tam už asi jen upíjel to pivo,aby měl energii běhat po tom představení.

reagovat 12.8.2018 17:48 - Alenka

Já už teď piju 21 nic mě nezajímá jen chlast .celou dovolenou jsem prožila a projíždí!a.ted mě rodina zavřela pod klíč Alanya já jen blatník a chci ven jít pít a kouřit .poraďte co mám dělat .jsem úplně zoufalá stydím se sama před sebou co pocit???

reagovat 12.8.2018 20:05 - Lenka

First off all, admit that you are dependent alcoholic adict,and alcohol totaly owerpowerd yout mind and health,you are soft,unable to cope with your addiction yourself and only power supreme to you can help you quit your addiction.
If not you will deserve destruction by alcohol.

reagovat 16.8.2018 11:28 - A alkohol je řešení ....

Je to legální a určitě řešení v této zlé době . Alenko , dovolenou bez alkoholu nelze prožít !! Vždy ten náš oblíbený c2h5oh tam být musí !!! Vzhůru do bezvědomí !!!

reagovat 16.8.2018 12:51 - Je ??

Je řešení !

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *