alkoholismus

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.4.2001 23:37 - ondra

Moje manzelka,kterou miluji nade vse je jiz asi ctyri roky s malymi vyjjimkami opila.Priznala,ze je alkoholickou,coz je prvni predpoklad uspesneho zahajeni mirneho natlaku pro ustavni lecbu.Prosim existuji u nas lecebny jineho druhu nez napr.Bohnice,Lojovice nebo Kromeriz.Ev.jsou nejake organizace,ktere se napr.specializuji na skupinove terapie lidi (zen) s timto obrovskym problemem.Mame dve deti 9 ,10 let a ony vnimaji prilis jeji stavy.Jsou velmi degradujici.(pomocovani,motani se po dome,agresivita,usne kde upadne a pod.)Poradi mne nekdo neco realnejsiho nez rozvod nebo trpelivost.Bydlime nedaleko od Prahy.

reagovat 15.5.2001 15:15 - TINA

....promin, ale ta se jenom nudi,zadna starost....vsechno potrebne nekdo udela za ni....to je velka skoda!

reagovat 15.5.2001 15:46 - Katka

ano,existují u nás léčebny,které se na lidi s tímto problémem spacializují.Jenom nevím,jestli je léčba účinná.Můj táta se také léčil v Brně a jakmile přišel domů začal znovu pít.Bohužel na alkohol doplatil a již to bude rok co je po smrti.Umřel v 46 letech a to jenom díky alkoholu.Také jsme si mysleli,že když se půjde léčit,že to bude lepší-bohužel se tak nestalo!Přála bych Ti,aby u Vás dopadlo vše lépe,sama nejlíp vím,jaké to je,když je jeden z rodičů pernamentně opilý...

reagovat 15.5.2001 17:21 - Radka

Ahoj Ondro, na Tininou odpověděť vůbec neber zřetel. Neví o čem mluví. Mohu Ti sdělit, že i já jsem se potýkala s podobným problémem a zatím se snažím docela úspěšně nad tím vyhrát. Musíš zjistit kořeny, proč se chce za alkohol schovat, co ji trápí a proč chce na Vás všechny zapomenout v opojení alkoholu.Bylo období, kdy jsem byla také pouze občas střízlivá. Delší dobu o tom manžel vůbec nevěděl. Vše jsem sdělila teprve tehdy, kdy jsem začínala mít silné výčitky, zanedbávat práci, mít zatažené závěsy a chtěla jsem pouze spát. Jenomže noci začaly být bezesné, plné tlukotu srdce, strachu a smutku. Víš doba je velice nepříjemná.
Mohu však s velkou ctí říci, že zpátky k dobrému spánku a docela příjemnému životu mne přivedl manžel. Protože jedno dne už jsem nechtěla nikdy vstát. Práci mám velmi dobrou a myslím, že jsem v ní úspěšná, ale je zvláštní, že v této oblasti mi nedělá problém navazovat kontakty s lidmi. V osobním životě po nějaké dobré kamarádce toužím, ale neumím si nikoho připustit k tělu, protože mám strach. Asi to bude kvůli tátovi, který je sice hodný, ale od dětství si vzpomínám na jeho dny, kterým říkám, že prožívá opět kvartál. Další důvod mého silného zklouznutí je(asi),že jsme se přestěhovali z Beskyd do Brna a já ztratila všechny přátele i rodiče. Nalezla jsem velice aktivní kamarádku z řad kolegů mého muže, která semnou začala chodit plavat a cvičit. Člověk si tak vyčistil hlavu, ale pro mne bylo nejdůležitější, že se na ní mohu spolehnout. Takových lidí je málo. Nejhnusnější a nejsmutnější pocit jsem měla, když odjeli na Nový Zéland, kde se učí přežívat. Jsou to takové přírodní typy. Rozhodla jsem se, že si zkusím znovu nějak vybudovat svůj svět kolem sebe, ale už nechci klesnout sama před sebou a zradit manžela, který má kvůli mé slabé vůli již tolik vrásek.

reagovat 15.5.2001 17:29 - Radka

Zkus ji dát ještě šanci. Třeba ji to dej přečíst, ale pokud už Ti to zkusila sdělit, tak čeká pomoc. Řekni ji, že se poto opravdu žije daleko lépe a člověk více chápe lidi kolem sebe. Držte se oba. Přeji Vám to z celého srdce. Co takhle zkusit nějaký pobyt v přírodě a začít se trochu více těšit z toho, že máte dva krásné prcky. My se o to pokoušíme, ale bohužel díky své nedbalosti jsem potratila.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.4.2017 12:33 - :-))

Jak říkával náš strojník ještě na zadokolesáku před napitím:
"Vstup do mne, ty můj rodinný probléme."

no jo,je těžký.. člověk se může zničit vším..
Vzpomínám na Kubrta, co tak dlouho a vášni diskutoval, až si odvykl pohybu přestal chodit..
U PC ty záda nerozhýbá ..
jiný zase zničila kola či cukr - zákusky ..

reagovat 14.4.2017 12:34 - Hmm

Jistě já třeba zpočátku...

Já řikám skandál!Dal si to k soudu?!Takhle tě využívaj,takže ty už ani nebydlíš a navíc tě nutěj pracovat?!

reagovat 14.4.2017 12:35 - mechanik dílenský

Jistě já třeba zpočátku jezdil každý víkend s partou na volnou chalupu.Z toho se stala závislost,pak jsem nakonec to nezvládl a tu ženskou mám doma a ještě navíc ona jednou přišla s dítětem a že prej mám mít radost a tomi udělala ještě dvakrtát,takže původně jsem jezdil dvakrát týdně a teď musím chodit do práce abych si odpočinul ,protože doma mám 3 nějaký lidi.

Kdybys měl doma svěrák, tak se ti to nestalo. .-)
Ale buď rád, že máš ještě kde relaxovat ...

reagovat 14.4.2017 13:09 - sdfg

Jak říkával náš...

Kubrte, jsi to ty ?

reagovat 14.4.2017 16:29 - Och Melka

Zapíjet zpočátku práci může se zdát vakovlk. Jenže klokan. Lachtan s delfínem skákavým a rackem chechtavým to už lezete domů po čtyřech jak hyena skvrňitá, trpíte u toho jak kůň, vypadáte jak dikobraz, vyjete jak šakal, jste pomlácenej jak ježek na útěku po černé sjezdovce a druhej den ráno se cítíte jak vyvoraná myš a cukáte sebou jak velryba vyplavená na pláž.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *