Alimenty-snížení

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.3.2014 14:10 - Weronika

Manžel uplatnoval 3 roky na sebe neoprávněně slevu daně na děti.Zjistila jsem si že na to neměl právo protože je rozvedený a nežije s dětmi ve společné domácnosti.V prosinci 2013 byl soud kdy mu po 3 letech zvýšily vyživné.A nyní březen2014 mě kontaktoval s tím že mu snížily plat.To z důvodu že jsem jsem zavolala na mzdovou učtárnu jeho zaměstnavatele a sdělila tu skutečnost že je rozvedený a tudíž si nemůže uplatnovat slevu na děti.Vyživné bylo tedy vypočítáno z platu kdy uplatnoval protizákonně viz § 35c zákona č. 586/1992 Sb.,Moje otázka zní:přihlídne soud k tomu že si uplatnoval slevu na kterou neměl zakonny nárok,čímž měl pak samozřejmě i vyšší plat?Podle mě by to musel vrátit kdyby se tím u soudu oháněl.

reagovat 8.3.2014 12:31 - Verčo,

Manžel uplatnoval 3 roky na...

asi tak. Okrádal stát a za to mu hrozí dost tučná pokuta i vězení. jen nechápu, jak mohl uplatňovat slevy na děti, když je rozvedený. např. já, když podávám daňové přiznání, tak musím finančnímu úřadu doložit, že já uplatňuji slevu na děti a manžel musí podepsat čestné prohlášení, žen on slevu tedy neuplatňuje. Jak tedy prokázal, že ty slevu neuplatňuješ a jak mu vůbec mohlo projít tohle, když máš děti v péči ty? jenom pozor na jednu věc, to, že mu tzv. snížili mzdu, vůbec nemusí sopuviset s tím, že teď slevu neuplatňuje. Něktřeí vyčůřánci si totiž dovedou zařídit, aby na papíru měli nižší částku a ve skutečnosti zbytek mzdy brali na ruku, jen aby soud rozhodl o nižším výživném.

reagovat 20.5.2014 20:29 - vubec nic se mu nestane...

To bu musrl žít jinde než v ČR,měla jsem to také ,soudce vubec neřešil jestli si uplatnoval opravneně to že si falšoval čestné prohlášení taky neřešil snížily mu o 2500kč z 8000kč 3 dšti

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.3.2014 14:10 - Weronika

Manžel uplatnoval 3 roky na sebe neoprávněně slevu daně na děti.Zjistila jsem si že na to neměl právo protože je rozvedený a nežije s dětmi ve společné domácnosti.V prosinci 2013 byl soud kdy mu po 3 letech zvýšily vyživné.A nyní březen2014 mě kontaktoval s tím že mu snížily plat.To z důvodu že jsem jsem zavolala na mzdovou učtárnu jeho zaměstnavatele a sdělila tu skutečnost že je rozvedený a tudíž si nemůže uplatnovat slevu na děti.Vyživné bylo tedy vypočítáno z platu kdy uplatnoval protizákonně viz § 35c zákona č. 586/1992 Sb.,Moje otázka zní:přihlídne soud k tomu že si uplatnoval slevu na kterou neměl zakonny nárok,čímž měl pak samozřejmě i vyšší plat?Podle mě by to musel vrátit kdyby se tím u soudu oháněl.

reagovat 8.3.2014 12:31 - Verčo,

Manžel uplatnoval 3 roky na...

asi tak. Okrádal stát a za to mu hrozí dost tučná pokuta i vězení. jen nechápu, jak mohl uplatňovat slevy na děti, když je rozvedený. např. já, když podávám daňové přiznání, tak musím finančnímu úřadu doložit, že já uplatňuji slevu na děti a manžel musí podepsat čestné prohlášení, žen on slevu tedy neuplatňuje. Jak tedy prokázal, že ty slevu neuplatňuješ a jak mu vůbec mohlo projít tohle, když máš děti v péči ty? jenom pozor na jednu věc, to, že mu tzv. snížili mzdu, vůbec nemusí sopuviset s tím, že teď slevu neuplatňuje. Něktřeí vyčůřánci si totiž dovedou zařídit, aby na papíru měli nižší částku a ve skutečnosti zbytek mzdy brali na ruku, jen aby soud rozhodl o nižším výživném.

reagovat 20.5.2014 20:29 - vubec nic se mu nestane...

To bu musrl žít jinde než v ČR,měla jsem to také ,soudce vubec neřešil jestli si uplatnoval opravneně to že si falšoval čestné prohlášení taky neřešil snížily mu o 2500kč z 8000kč 3 dšti

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *