Alergie na slunce - jaký krém?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.5.2007 11:42 - Michaela

Chtěla bych se zeptat jaké opalovací přípravky používáte v případě, že trpíte sluneční vyrážkou? Já jsem světlý typ a každým rokem se u mě reakce pokožky na sluníčko zhoršuje. Po pobytu na sluníčku se mi na určitých částech těla objeví zarudlé pupínky, připomínající kopřivku. Letos se chystám k moři, takže chci vyrážce předejít.
Na internetu jsem se dočetla o novém přípravku Eucerin gel, který předchází vzniku sluneční alergie, tak by mě zajímalo, jestli s ním máte někdo zkušenost. Také spousta lidí chválí přípravky Daylong nebo Canabis gel. Všechno to jsou relativně drahé přípravky, takže nechci experimentovat. Díky moc za rady a tipy.

reagovat 5.5.2007 19:08 - Sona

Daylong používám, a stejně se osypu, a když jím máš natřený obličej, tak když trochu stéká do očí/když se třeba potíš/, tak ukrutně štípou oči.

Doporučuji nakoupit bez chemie, třeba Lavera, Logona atd.. a je to v pohodě i bez vyrážky.

Daylong propagovali naši sportovci a je předraženej...

reagovat 5.5.2007 19:44 - Aneta

Holky, nevěřte všemu co se hlásá v reklamách a pokud máte skutečně alergii, dobře si detailně prověřte složení i těch "nejúžasnějších" kosmetických výrobků, než něco nakoupíte, příp. se poraďte s někým, kdo tomu skutečně rozumí (tím teď nemám samozřejmě na mysli vyškolené magistry v lékárnách, kterým jde ve většině případů především jen o zvýšení zisku farmaceutických firem, od kterých dostávají provize za prodej jejich výrobků) - doporučuji někoho s alespoň minimálními znalostmi chemie nebo nejlépe nějakou odbornou prodejní konzultantku z nějaké prodejny se zdravou výživou a přírodní kosmetikou (je jich ale jak šafránu - ne těch prodejen, ale prodavaček, které Vám jsou schopny podat obsáhlé informace na skutečně vysoké profesionální úrovni). Ne všechna kosmetika, která se tváří přírodně, skutečně přírodní je (mnohdy do ní byly pouze přidány léčivé látky v podobě výtažků rostlin z přírody) a málokterá dermokosmetika, kterou vyrábí farmaceutické firmy a je tedy určena v prodeji výhradně v lékárnách, má s přírodou něco společného a respektuje zásady použití přídavných látek, které mohou u velmi alergických uživatelů způsobovat podráždění pleti (i chyby "přírody" se někdy těžko a dlouho napravují...). Nejinak je tomu i u výše zmiňované léčebné kosmetiky Eucerin. Také jsem o ní slyšela, ale hlavně viděla jejich reklamu v televizi, tak jsem si zašla do lékárny vyzvednout informační brožurku o všech jejich výrobcích. Nedivím se, že při prvním přečtení informací o jejich slunečních výrobcích musí nejedna uživatelka s citlivou pokožkou zajásat ("dokonalá ochrana před slunečními alergiemi" - přesná citace z jejich informační brožury), ale protože již za ty roky praxe dokážu číst i mezi řádky, tak jsem velmi zpozorněla, když jsem si přečetla co výrobek neobsahuje (parfemaci, barviva, emulgátory) - fajn, ale výčet není samozřejmě záměrně úplný, protože to "ostatní" obsahuje. Když jsem se dostala na jejich internetové stránky, kde musejí uvádět detailní složení jednotlivých výrobků, tak jsem se samozřejmě ve svém odhadu nemýlila, neboť tam mají uvedeno mj. že obsahují i denat. alkohol a parabeny, což jsou ropné látky, které mohou nejen u citlivé pleti způsobit nejedno podráždění kůže a alergické reakce, ale mohou být v budoucnu i příčinou vzniku melanomu. Ale o tom toho již asi bylo napsáno v poslední době více než dost (viz i používání deodorantů a antirespirantů z hliníku), takže názor si může udělat každý sám. No, tak tolik asi k zázraku zvaném Eucerin.

reagovat 5.5.2007 20:07 - Aneta

Ještě malý dovětek k Eucerinu - pouze jeden jejich výrobek obsahuje minerální (tj. přírodní) sluneční filtry, a to dětské mléko na opalování s ochrannými minerálními mikropigmenty SPF 25, u ostatních zase není chytře uvedeno, takže jak praví stará lidová moudrost - "chytrému napověz, hloupého trkni". Kdyby snad někomu nestačila nápověda, klidně se ptejte, ráda vysvětlím.

reagovat 5.5.2007 20:34 - Pavla

Aneto,můj dotaz sem nepatří, ale musím využít toho, že se někdo vyzná v kosmetice. Co si myslíš O Vichy? Někde jsem četla, že je to obyčejná drogerie, která se vetřela do lékáren.

Je to pravda?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.5.2018 14:37 - ale

ne anonymko. To ty...

Reklamovat, je taky ty chytrej mozku, dávat všude reklamu, opakovaně.

reagovat 23.5.2018 14:49 - Lalla

Zajímavá diskuze. Dám svůj názor. Slovo reklamovat nemá nic společného s reklamou jako propagací. Základem slova je klam stejně jako klamat. Neboli:

"Slovo „reklama“ pochází z francouzštiny. Původně označovalo novinovou upoutávku na spodním okraji stránky. Vzniklo ze slovesa „réclamer“ – „žádat, reklamovat, vymáhat“ (z latinského „reclamare“ – „znovu volat“, v posunutém významu „hlasitě odporovat“)."

Jedná se tedy o volání po nápravě, poukazování na chybu a nemusí to být jen zboží. Ale propagovat, dělat reklamu slovo reklamovat neznamená

reagovat 23.5.2018 14:53 - :-D

Zajímavá diskuze. Dám...

jo, ony dealerky tady často volají, ale zbytečně

reagovat 23.5.2018 14:55 - Tak chytrý mozek

Reklamovat, je taky ty...

Ano, uvedený odkaz uvažuje jako ty a to je bohužel špatně. Stále si pleteš význam slova reklama a reklamace

reagovat 23.5.2018 15:04 - k tématu

Na opalování kupuji jedině krém s tím nejvyšším faktorem. Nedám na reklamy, ale propaguji značku, která mně i mé rodině vyhovuje.
Nabízené REKLAMY ignoruji. Hlavně ty z Notina.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *