ALERGIE NA LÉKY

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.3.2005 14:52 - Halibeli

Zajímalo by mě, jestli se s tím někdo setkal.

Před půl rokem se u mě ve věku 26 let objevila alergická reakce na Ibalgin. Po tomto zážitku jsem se tedy Ibalginu začala vyhýbat a na doporučení lékařů jakoukoliv bolest už řešila výhradně Paralenem.

Před pár dny jsem ale měla náhle stejnou reakci právě na Paralen. Alerická reakce má vždy několik stádií:
1. začne svědit obličej, postupně otéká a v podobě kopřivky se rozšíří i do vlasů a na dekolt a záda
2. z kopřivky se stane velký souvislý otok, připomínající popáleninu
3. špatně se dýchá, nastupuje vysoká horečka a zároveň zimnice
4. nucení na zvracení, tendence omdlít a motá se hlava
5. bez ohledu na užití jakýchkoliv protialergických prášků (Zyrtec, Analergin, Claritine nebo Dithiaden) se postupně silná kopřivka rozšíří na celé tělo

Pomáhá jen velmi dlouhý spánek a čas. Během 2-3 dní vše postupně odezní.

V případě Ibalginu jsem byla na pohotovosti, odkud mě poslali do nemocnice na lůžkové oddělení kožního, kde mi ovšem lékařka pouze píchla injekci (která trošku pomohla)a nebyla schopna nic víc říct. Zároveň doporučila nenavštěvovat alergologii v případě, pokud si nejsem aspoň částečně jistá příčinou (alergenem).

Tentokrát jsem ale po dlouhou dobu před a po užití Paralenu NIC nejedla, takže je jistota, že se jedná o alergii na Paralen téměř 100%.

Samozřejmě se chystám na vyšetření, jen by mě zajímalo, jestli má někdo další podobné zkušenosti. Děkuji předem.

reagovat 3.3.2005 15:54 - b.

Já jsem už 18 let alergická na penicilin a jemu podobná antibiotika. Jinak mi na alergologii zjistili alergii na plísně. Na ty léky jsem měla podobné reakce, srazil to Dithiaden.

reagovat 4.4.2005 21:18 - Jitus11

Na to ,že jsem alergická na penicilin,mi zjistila má dětská doktorka před 10 lety.Nyní asi před měsícem jsem onemocněla,dle mé lékařky virozou,kterou mi chtěla přeléčit antibiotiky.I když to má psané na zdrav.kartě a já jí to i připomněla,napsala mi AUGMENTIN.Antib.penicilinového typu.!Spolehla jsem se na odbornost a zkušenosti mé praktické lékařky.Vše bylo OK ,ale náhle po týdnu užívání,kdy mi zbývaly užít poslední dvě tablety,jsem se celá osypala(bylo to jako při zarděnkách,nejprve vyrážka,která dost svědila a pak se to slilo)Následovala taktéž zimnice,horečky,motala se mi hlava a hajdy na pohotovost.Tam mi píchli lék na utišení a proti svědění.(Hydrocortizol) dostala jsem Dithiaden a následovně Xyzal(lék na alergii)Vyrážka mi úplně zmizela až po měsíci .Taktéž po ní zůstala kůže jako po spálení a celá jsem se oloupala.Nejhorší byly ruce a nohy,nevyjímaje dlaně,prsty a chodidla.Je to dost špatná a nepříjemná zkušenost.
Na alergologii jsem nikdy nebyla,ani mě tam nikdo neposlal.

reagovat 23.1.2006 11:01 - devil

Také se u mě objevila alergie na antibiotika,už nevím jak se jmenovala.(Předpis od lékaře).Krátce po začátku léčby se objevila vysoká horečka, kterou jsem do té doby neměla.Horečka klesala a když jsem si vzala další tabletu, tak znova vyskočila nahoru.Tak jsem je přestala brát a horečka zmizela.Šla jsem ihned na vyšetření a ani tu nemoc na kterou jsem ty léky dostala, jsem nikdy neměla.

reagovat 14.9.2006 21:09 - Lucka

Hlavně se těm lékům vyhýbej, příště můžeš mít anafylaktický šok a zemřít...!... A musíš na to upozorňovat doktory, prtž potencionálně můžeš být alergická na mnohem více léků...!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.10.2014 21:01 - sju

Zajímalo by mě, jestli se s...

Já jsem 14 let alergický na algifen. Vyhýbám se mu ale ted ziju 6 měsíců ve spanelsku a nastala mi tu velmi nepříjemna vyrážka po čelem tele která za ala na vnitřní straně stehna a lokte a postup ne se rozšiřuje a pak se to slejva dohromady už beru druhý léky od doktora na pohotovosti tak uvidim. Jinak to strasne svedi a boli I při sprchování jako by moje tělo hořelo . Na obličeji to zatím nemám ale na krku a obličej ne svedi uz též.

reagovat 28.12.2014 19:20 - Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích


Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

reagovat 19.2.2015 18:39 - PAvla

Ano já to mám také tak prvne se mi objevila alergie na ibalgin.naskákaly mi fleky na stehnech a natekl ret.ale vyřešila jsem to protialerg.prášky zirtec.Nyni jsem mela ale chřipku a když sem si 2 dny po sobe brala paralen(protože ibalg.už se vyhýbám) tak se mi udelala alerg.reakce i na paralen.opet fleky na stehnech,které svědi,také na rukách i na hýždích.Tak sem si vzala opet zirtec,ale zajímalo by me spiš co kdybych dostala teploty zase za týden tak si mám vzit co??dekuji P

reagovat 19.2.2015 18:58 - Pavlo,

to musíš s lékařkou.Já mám také alergii na léky na duomox,cefaclor-antibiotika.

reagovat 23.2.2015 10:55 - Renata

to musíš s lékařkou.Já...

Alergie na léky?
Tělo se vždy bude snažit vypuzovat co je uměle vytvořeno to je přirozená obrana.
Se článkem o praktikách ve farmacii úplně souhlasím.Potravinový průmysl je na tom úplně stejně.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *