Alergický záchvat - jak na něj?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.7.2006 14:44 - Michal Ševčík

Zdravím všechny.

Má přítelkyně má celkem nově alergii na pyli a podobné neřády. Dozvěděl jsem se, že může v určitém vyhroceném případě nastat až alergický záchvat (šok), ale nevím, jak se projevuje a co dělat, když takový stav nastane.

Pokud by mi to mohl někdo objasnit touto cestou, byl bych mu zavázán. Předem děkuji!'

reagovat 10.7.2006 01:23 - Helena

Michale,Tva pritelkyne jako alergicka by Te mela poucit.Musi urcite u sebe nosit nejaky lek atp.Ja mam taky najednou alergie na nektere pyly a beru Zyrtec pri potizich.Ona jiste byla u doktora a tak neco dostala.Leky na tyto potize jsou nutne a vetsina je na predpis.

reagovat 10.7.2006 06:14 - Mirka

důležité je pravidelně dlouhodobě podávat antihistaminika..nejen při obtížích.podle toho jaké má obtíže..rýma,dušnost se přidávají další léky, třeba inhalační spreje,kapka do nosu, očí...u zvlášť těžkých alergií se může podat kortikoid,ale ne dlouhodobě.pokud je alergie tvé přítelkyně opravdu silná..nosí tito lidé u sebe andrenalinová pera...pokud tě zajímá průběh těžkého alergického záchvatu najdi si odkaz na anafylaktický šok'

reagovat 10.7.2006 08:50 - Lenka

Anafylakti¨cky sok vznikne nejcasteji po potravinach, pri alergii na pyly, roztoce, prach ani ne... To se projevi jen kychanim, rymou, maximalne astmatem a na to by mela sprej. Ja mam alergii na orechy, proto mam injekci, jinak se injekce dava pri alergiii na bodnuti hmyzem, ae to by vam mela oppsat vsechno doktorka, kdyz se ji zeptate...'

reagovat 7.12.2006 10:04 - EVA

nevím zda jsem alergická či ne .mám problém s některými léky .nastanou dechové potíže ,bušení srdce.okamžitě se mi zvedne tlak 160100 puls 100-140.jsem celá rozklepaná třesou se mi nohy dostanu zimnici.pořád mne nutí na stolici většinou dostanu průjem a neustále močím .na prsou tísen.v době takového stavu jsem byla na alergologii ta tvrdí,že alergie se projevuje jinak že to může být psychického původu.chtěla posouzení od psychiatra ale nikdo se k tomu nedokáže vyjádřit.pokud mne to bude obtěžovat i nadále bylo mi navrženo vyšetření na testování léků v olomoucké fak.nemocnici.jenom představa že do jedné ruky mi budou napichovat nějakou látku do těla a v případě problémů mi bude napichovaná látka proti .bojím se anafilaktického šoku.dnes jsem v takovém stadiu že se bojím i zubaře co kdyby injekce mi něco způsobila.nikdy mi nevadila.bojím se všech léků.poradí mi někdo nebo má někdo obdobný problém .někdy si myslím že se z toho ....'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.7.2009 23:09 -

čekat'

reagovat 2.7.2009 23:09 -

prosím'

reagovat 7.8.2010 11:35 - Helena

Také se řadu let léčím s alergií na kterou beru trvale léky.Když je zle vezmu si kortikoidy u akutek si píchnu adrenalin a volám sanitku.Důležité je nenechat alergii rozject a vzít si léky včas.Pak i tyto stavy se dají zvládnout.

reagovat 9.8.2010 07:28 - Bearnsdorf

Také se řadu let léčím s...

Chytl jsem alergii na vosi bodnuti. Byl jsem v anafylaktickem soku. chodil jsem na preleceni a mam u sebe epipen. To bylo pred 7 lety. Minuly tyden mne pichla, zabolelo to, meril jsem si tlak, moc neklesal, vzal jsem si 2 tabletky zodaku. Druhy den sice misto nateklo a svedilo, ale 4 den uz v poradku.
Zatum mam obavu z te dlouhe jehly, ktera by mi mela vniknout do stehna.

reagovat 28.5.2014 11:24 - Žaneta

Na rýmu mohu doporučit rymastop. je to super zastavovák:) jak na ucpaný nos tak na kýchání. protáhne dutiny. mohou užívat všichni i těhotné.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *