akne

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.6.2000 18:33 - Jarda

Mám akne - na obličeji a zádech. Pomoooc!

reagovat 14.6.2000 17:22 - Doktorka

Nejdříve je nutno vyloučit možnost zánětlivého ložiska v těle a hormonální poruchy. Důležitou roli hraje též životospráva. Pomáhá vynechat sladkosti,příliš slaná jídla, mastná jídla, bílé pečivo, uzeniny, džusy, coca-colu, kečup, instantní výrobky,... Naopak je dobré přeorientovat se na celozrnné pečivo a obiloviny, bílé maso, zeleninu, ovoce... Prostě na zdravou výživu. Nutný je i dostatečný příjem vody (2-3 litry). Z kosmetiky bych doporučovala čistě přírodní přípravky. Například kosmetickou řadu s tea tree oilem ( čajovníkem ). Dále pomáhá užívání přípravků na detoxikaci organismu a posilnění jater ( Yucca, Regalen, Rebanon... )a vitamínů.
Někdy bývá problém i v oblasti tlustého střeva, kde se po opakovaném užívání antibiotik a stravě s velkým obsahem sacharidů rozmnožily kvasinky ( Candida )a potlačily přirozenou střevní mikroflóru. Pokud jsou zjištěny kvasinky ve střevě, popř. i v krvi (anamnesticky, na EAV přístroji), je dobré orientovat léčbu směrem na obnovení přirozené střevní mikroflóry.
Další možností je i terapie biostimulačním laserem(má protizánětlivé účinky a působí i na jizvy).
Pro přesný návod na léčení akne je však vždy nutná osobní konzultace s lékařem.

reagovat 25.7.2000 09:55 - Lenka P.

Bratr od puberty trpí těžkým akné, které se objevuje částečně na obličeji, ale převážně na zádech a krku, kde zanechává jizvy. Přestože má 25 roků a vyzkoušel už všechno možné, akné se stále objevuje.Může to mít spojitost, že v dětství byl často léčen antibiotiky? Co by jste doporučovala pro zlepšení jeho stavu? Děkuji Lenka

reagovat 25.7.2000 22:04 - Soňa

J&;225; osobn&;283; doporu&;269;uji vyhledat odborn&;237;ka a nejenom ko&;382;n&;237;ho l&;233;ka&;345;e. M&;283;la jsem velk&;233; ko&;382;n&;237; probl&;233;my a moc mi pomohli v Ars Cosmetice v Praze na Karlov&;283; n&;225;m&;283;st&;237; ( Praha 2). Je to sice soukrom&;233; a mus&;237;te si to uhradit sami, ale jsou tam opravdov&;237; odborn&;237;ci a opravdu pom&;367;&;382;ou. M&;367;&;382;u v&;225;m na n&;283; d&;225;t kontakt. S pozdravem So&;328;a
PS: Mn&;283; ko&;382;n&;237; l&;233;ka&;345;ka stav zhor&;353;ila!

reagovat 25.7.2000 23:56 - Doktorka

S častým užíváním antibiotik akne souviset může. Po jejich užívání se ve střevech naruší přirozená mikroflóra a rozmnoží kvasinky. Ty pak narušují střevo a do organismu se dostávají látky, které by se tam dostat neměly. Též metabolity kvasinek. To vše může vést ke kožním problémům. Zejména akne v oblasti zad má často souvislost se zanešenými střevy. V léčbě proto mohou pomoci pravidelné klystýry a protikvasinková léčba (viz. téma mykóza+dermatitida) a obnova přirozené střevní mikloflóry (lactobacilus acidophilus, zakysané výrobky).

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.2.2017 19:03 - Jana

Mám akne - na obličeji a...

Nejkomplikovanější problém kombinovaná mastná a suchá pleť, všechny produkty z drogerie mi zanášely pleť a problém s akné neřešily. Dozvěděla jsem se že na akné a současně suchou pleť je účinné surové bambucké máslo, našla jsem kombinaci v krému s citronovým olejem, který pleť dezinfikuje a pomáhá léčit. http://www.eshop-rychle.cz/lulalu/eshop/1-1-Pletove-bambucke-kremy/0/5/48-Lulalu-bambucke-pletove-maslo-LEMON-50-ml Jsem nadšená, krém se rychle vstřebá, stahuje póry, čistí pleť, ale nevysušuje, mám obličej krásně hebký a jemný.Také Lulalu tělová másla jsou na akné vhodná,působí protizánětlivě a antibakteriálně.Bambucké máslo urychluje hojení jizev.

reagovat 29.5.2017 08:54 - Markéta

Musím se přidat ke staršímu příspěvku výše - PRP. Úžasné ošetření v boji proti akné. Růstové faktory pomáhají zevnitř a s výsledkem jsem byla více než spokojená. Stále chodím na udržovací ošetření jednou za čas a moje pleť je krásná!

reagovat 19.6.2017 15:01 - Adéla

Má někdo zkušenosti v boji proti akné u dospělého jedince s přírodními preparáty, a jakými? Info jen o těch, které fungují.

reagovat 27.6.2017 11:25 - Jana

Na akné teď testuji koloidní stříbro. Koupila jsem ho za pár korun ve spreji, tak jsem zvědavá. Má to být přírodní antibiotikum, jako lichořeřišnice například.

reagovat 27.6.2017 11:25 - Jana

No a pak se taky vyvarujte sladkého a tučného.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *