akne

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.6.2000 18:33 - Jarda

Mám akne - na obličeji a zádech. Pomoooc!

reagovat 14.6.2000 17:22 - Doktorka

Nejdříve je nutno vyloučit možnost zánětlivého ložiska v těle a hormonální poruchy. Důležitou roli hraje též životospráva. Pomáhá vynechat sladkosti,příliš slaná jídla, mastná jídla, bílé pečivo, uzeniny, džusy, coca-colu, kečup, instantní výrobky,... Naopak je dobré přeorientovat se na celozrnné pečivo a obiloviny, bílé maso, zeleninu, ovoce... Prostě na zdravou výživu. Nutný je i dostatečný příjem vody (2-3 litry). Z kosmetiky bych doporučovala čistě přírodní přípravky. Například kosmetickou řadu s tea tree oilem ( čajovníkem ). Dále pomáhá užívání přípravků na detoxikaci organismu a posilnění jater ( Yucca, Regalen, Rebanon... )a vitamínů.
Někdy bývá problém i v oblasti tlustého střeva, kde se po opakovaném užívání antibiotik a stravě s velkým obsahem sacharidů rozmnožily kvasinky ( Candida )a potlačily přirozenou střevní mikroflóru. Pokud jsou zjištěny kvasinky ve střevě, popř. i v krvi (anamnesticky, na EAV přístroji), je dobré orientovat léčbu směrem na obnovení přirozené střevní mikroflóry.
Další možností je i terapie biostimulačním laserem(má protizánětlivé účinky a působí i na jizvy).
Pro přesný návod na léčení akne je však vždy nutná osobní konzultace s lékařem.

reagovat 25.7.2000 09:55 - Lenka P.

Bratr od puberty trpí těžkým akné, které se objevuje částečně na obličeji, ale převážně na zádech a krku, kde zanechává jizvy. Přestože má 25 roků a vyzkoušel už všechno možné, akné se stále objevuje.Může to mít spojitost, že v dětství byl často léčen antibiotiky? Co by jste doporučovala pro zlepšení jeho stavu? Děkuji Lenka

reagovat 25.7.2000 22:04 - Soňa

J&;225; osobn&;283; doporu&;269;uji vyhledat odborn&;237;ka a nejenom ko&;382;n&;237;ho l&;233;ka&;345;e. M&;283;la jsem velk&;233; ko&;382;n&;237; probl&;233;my a moc mi pomohli v Ars Cosmetice v Praze na Karlov&;283; n&;225;m&;283;st&;237; ( Praha 2). Je to sice soukrom&;233; a mus&;237;te si to uhradit sami, ale jsou tam opravdov&;237; odborn&;237;ci a opravdu pom&;367;&;382;ou. M&;367;&;382;u v&;225;m na n&;283; d&;225;t kontakt. S pozdravem So&;328;a
PS: Mn&;283; ko&;382;n&;237; l&;233;ka&;345;ka stav zhor&;353;ila!

reagovat 25.7.2000 23:56 - Doktorka

S častým užíváním antibiotik akne souviset může. Po jejich užívání se ve střevech naruší přirozená mikroflóra a rozmnoží kvasinky. Ty pak narušují střevo a do organismu se dostávají látky, které by se tam dostat neměly. Též metabolity kvasinek. To vše může vést ke kožním problémům. Zejména akne v oblasti zad má často souvislost se zanešenými střevy. V léčbě proto mohou pomoci pravidelné klystýry a protikvasinková léčba (viz. téma mykóza+dermatitida) a obnova přirozené střevní mikloflóry (lactobacilus acidophilus, zakysané výrobky).

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.6.2017 11:25 - Jana

No a pak se taky vyvarujte sladkého a tučného.

reagovat 2.7.2017 21:28 - Jana

Doporučuji konzultaci s dermatologem. Vždy Vám poradí, co se dá dělat. Souhlasím s Markétou, že často pomáhá PRP, skvělé je také přístrojové ošetření laserem. Každopádně lékař pozná, jaký typ akné to je a co s tím jde dělat. Z vlastní zkušenosti:)

reagovat 3.10.2017 12:07 - Martina

Přidávám se k Janě. PRP a laser jsou na akné nejlepší.

reagovat 3.10.2017 12:36 - Magda

Přidávám se k Janě. PRP a...

Akne je vždy hlavně vnitřní záležitostí. Vypovídá o tom, že organismus se chce něčeho zbavit. Laser může pomoci v hojení, ale základem by měla být vždy úprava životosprávy, posilnění jater, dodání vitamínů, minerálů, jak je popisováno v některých příspěvcích výše.

reagovat 10.10.2017 00:18 - Karolína

Taky právě beru vakcínu na akné a taky mi ji předepsala moje imunoložka. Šla jsem tam kvůli problémům s jinou chorobou a doktorka si všimla že i zápasím s akné, tak mi nabídla vakcínu proti akné. Vzali mi vzorky bakterií na mém akné a vytvořili mi na to vakcínu. Nikdo netvrdí že akné je imunitní onemocnění. Nikdo netvrdí že vakcína bojuje proti příčinám akné. Autorka chtěla jenom poradit, protože ji to pomohlo. Mě se to zatím zlepšuje. Vakcínu mi dali v pěti lahvickach které se kapaji do pusy podle přesného rozvrhu. Je to skoro rok a stále je dobiram.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *