Akné - souvislost s imunitou

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.5.2007 16:00 - Bella

Ahoj, vím, že na doktorce už je pěkně obsáhlá diskuse na téma akné, ale rady tam poskytovné nejsou přesně to co hledám. Hodně ošklivého pubertálního akné mě zbavila Diane a ted mám Jeanine, výsledky jsou v podstatě stejné. Ale i přesto, že je mi 25 mě stále trápí akné, i když ne v té rozsáhlé formě jako dřív, bohužel mi to přijde už trvalé, neboť se toho nemůžu zbavit léta. Současné problémy jsou spíš nárazové, půlku měsíce je pleť třeba naprosto v pohodě, pak zase pár týdnů děs běs! Hlavní problém vidím v tom, že se mi sebemenší pupínek a vřídek zanítí a strašlivě špatně se mi hojí, takže to co by se jinému zatáhlo za 2 dny, tak mě na tváři sraší víc jak týden a pořád se to nehojí. Tyto problémy se netýkají jen tváře, ale jakékoli ranky na těle. Domnívám se tedy, že by tyto problémy mohly souviset s imunitou. Velice často se osypu současně s opary a ty jsou zcela jistě příznakem oslabené imunity. Vyšetření na imunologii ale nic neprokázala a ani přesvědčení doktorky, že by se mohlo jednat o nedostatek železa se nepotvrdil. Slyšela jsem, že v těchto případech je možné zkusit léčbu prostředky na podporu imunity, např. Biostim atd. Byla bych moc vděčná za jakékoli vaše zkušenosti s touto léčbou, neboť na netu se mi skoro nic nepodařilo najít. Už vážně nevím co s tím, žádné zázračné zynerity, differine, aknoreny apod. na mě totiž vůbec nezabírají. Moc děkuji za odpověď.

reagovat 14.5.2007 18:51 - Michal

Paní bello, na akné mám jitrocelový extrakt, který je účinný proti zánětům a pravě jak Vy popisujete .

reagovat 14.5.2007 19:05 - Jana

Jitrocelový extrakt mají v lékárně.

reagovat 14.5.2007 19:50 - Bella

Jana: A máte s tím i nějakou zkušenost?

reagovat 15.5.2007 17:37 - Daniela

Bello, mám podobné problémy ve svých skoro třiceti letech. Pořád problematická pleť, částečně zřejmě dědičná záležitost, ale v mých letech už mě to štve. Absolvovala jsem také nejrůznější vyšetření a žádný objektivní nález nemám. Není to žádná tragédie, mám období, kdy je to vcelku v pohodě, hlavně v létě, ale jak přichází podzim a zima, zase se to zhoršuje. Pokud jde o vyšetření, absolvovala jsem komplexní biochemický rozbor krve, zejména je třeba zkontrolovat játra, činnost ledvin a štítné žlázy. Také časté záněty v krku nebo záněty dásní či zubní kazy můžou mít vliv. Také trpím na gynekologické záněty, to hraje určitě velkou roli. Úplně tě chápu, je to ke vzteku, ale myslím, že těchto problémů nás nezbaví nějaký jitrocelový extrakt nebo něco podobného, já už jsem doplňků stravy a různých přípravků bez efektu vyzkoušela taky hodně.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.1.2014 14:56 - Katulajda

Taky mě trápila problematická pleť, mykózy a časté nachlazení a nemoci. Částečně se mi některé věci alespoň z části upravily tím, že jsem vysadila hormonální antikoncepci. Snížil se mi výskyt mykóz a pleť se trochu spravila. Dost jsem četla o tom, že na imunitu jsou dobré probiotika, tak jsem si pořídila biopron devítku. Účinky se nedostavily ze dne na den,ale postupně. Teď po půl roce můžu říct, že mám pleť skoro jako miminko, mírné zhoršení přijde akorát před menstruací a nachlazení se mi taky vyhýbá. No a mykózy se taky objevují mnohem míň častěji

reagovat 14.12.2014 22:34 - Míša

Slyšela jsem, že na trable s imunitou pomáhá Senzycol, dost o něm v poslední době slyším a uvažuji, že bych si ho také pořídila, protože mám dost slabou imunitu a zdá se mi, že se to také projevuje na mé pleti :(

reagovat 30.6.2016 13:42 - Hana

Je to mozny ze to ma nejakou spojitost, ja akne nemam ale kamaradka na tohle hodne trpi a ještě k tomu je hodne nemocna, tak by to davalo smysl a nebo je to zivotnim stylem.

reagovat 4.8.2017 12:59 - Dan

Mně se nakonec podařilo akné obrátit k úspěchu.
Je potřeba se o akné dozvědět, co jinde moc neříkají:

www.AkneAkne.cz

"Videa" o akné tam si nenechte ujít. Akné se dá zbavit!

reagovat 4.8.2017 13:03 - ,

Neměň si aspoň jména reklamko.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *