Agresivní muchničky na jižní Moravě - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.7.2006 11:26 - Chromý

19.7.2006 jsme s manželkou, ráno v 5 hodin,pracovali asi 1 hodinu na zahrádce.Zahrádka je v 600m/nad.mořem.Co jsme během této hodiny zažili, můžem přirovnat snad filmu Ptáci.Napadení muchničkami bylo velice intenzivní a nebylo žádné ochrany.Kde se tam vzaly, vodní tok je daleko a několik týdnů byly teploty nad 30°C?Velice to svědí a jsem mírně oteklý i několik dní po tomto útoku.Znáte li někdo ochranu proti těmto muškám, napište příspěvek.Chromý! www.volny.cz/b.ch/domu

reagovat 22.7.2006 14:23 - Helena

Na Znojemsku jsem toto zazivala radu let.Vodni tok daleko a muchnicek miliony.Kazde leto jsem byla otekla stale,vecer po 19-te hodine se opet nedalo ani zalivat.No a brzy rano jit na zahradu byl horor.Loni jsem to vzdala a vratila se domu do stred.cech.Asi tak na 50% pomahalo nastrikat kuzi repelentem.

reagovat 4.9.2006 10:26 - Petra marková

Jestli jsou to opravdu muchničky,(žádné mušky jsem totiž neviděla) tak mám stejný problém. Dvakrát během tří týdnů jsme byli na zahradě stejného domku, podvakrát se objevily štípance jak od komárů, postupně víc a víc svědily a rozšiřovaly se. Po druhém útoku jsem skončila na kapačkách s alergickou reakí, přítel dostal léky a injekce.Pokud byste někdo znal ochranu proti těmto muškám, napište prosím.Petrabublina"seznam.cz

reagovat 4.9.2006 21:58 - fanda muchniček

Jediná ochrana je zalézt do ledničky.

reagovat 2.6.2008 17:56 - Batmanka

Po vycucání Muchničkou mi přišla do tří dnů alergická reakce na nártu nohy. Neskutečná bolest. Dostala jsem antibiotika a mast Betadine,ještě roztok Betadine, tím se to může potírat. Doporučuji se informovat na mast Polysan. Pokud to příjde na nohu, zůstat v klidu a nenamáhat.Já byla sobotu, neděli v práci, kde se hodně chodí a tím pádem byla noha víc nateklá a bolest intenzivnější.Doporučují zůstat doma v neschopnosti.Bohužel já si to dovolit nemůžu.Přeji Všem málo Muchniček v okolí jejich domovů.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.10.2011 13:14 - elik

přidávám se k názoru, že muchničky jsou pěkný mrchy...ani je nezaregistrujete až když to štípne... Mě nechali památku, které se doufám brzy zbavím - borelii !!!

reagovat 19.10.2011 17:31 - ...

přidávám se k názoru, že...

Tak pokud je to pravda s boreli, tak to jsou muchničky ještě větší mrchy než jsem si myslel.
Jsou velice nepatrné a zvláště při práci po ránu na zahradě jseo velmi nepříjemné. Za každého počasí dlouhý rikáv a dlouhé kalhoty.

reagovat 19.7.2013 15:21 - Petr

Nová zušenost - včera jsem pár muchniček zaplácnul a jedna z nich mi zůstala trochu rozmázlá na malíkové hraně ruky. Pracoval jsem s lopatou a nevšiml jsem si toho. Asi po hodině jsem začal cítit, že mám něco na ruce - a ten muchničkový zbytek jsem si z ruky smetl (bez umytí). Po další hodině už bylo jasné, že bude hůř, dlaň začala otékat a svědit... a taková je i teď. Žádné zranění na ruce nemám, ta potvora mě nekousla, ale svou smrt dokázala pomstít :o(

reagovat 17.8.2013 19:19 - Jitka

Nevím,co mě přesně kouslo, ale dvě doktorky řekly "to byla asi muchnička". Následky hrůza:nateklá horká noha, nejsou vidět kotníky, červeno-fialová kůže,bolestí se mi ani nechce chodit,teplota, dostala jsem antibiotika.Jednu doktorskou radu jsem ale nedodržela, nohu nahoře. Musela jsem ten den pracovat fyzicky, proto si myslím, že následky jsou horší.

reagovat 30.6.2015 21:48 - Žužu

muchničky jsou opravdu horor,velké a bolestivé otoky.Vždy musím mít antibiotika.Otoky miznou až po několika dnech.Nemusí být jen u vody,ale i v lese nebo zahradě.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *